Jobb lenne ilyen esetben megszakitani a terhességet?

Figyelt kérdés
A párommal nem régóta vagyunk egyutt. Külföldön élünk, most vagyok 7 hetes terhes. Ő szeretné a babát, viszont anyagi gondjaink vannak. Kitalálta, hogy én hazamegyek a babával, amíg ő pénzt gyűjt és egyenesbe jövünk,de nekem ez nem nagyon tetszik. El lehet vetetni egy gyereket csak anyagi okok miatt?
2019. okt. 16. 07:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
82%
Cras, valóban szabadon eldöntheti, hogy a szenteskedők sziránhangjaira hallgatva rossz esetben egy életre megszívatja magát, vagy a józan eszére hallgat, és nem szül 0 alapra egy friss kapcsolatban, és nem vállalja fel a terhesség-szülés összes kockázatát hogy aztán a gyerekről lemondva segítsen egy náluk eleve jobb helyzetben lévő páron, pusztán, mert másnak az tetszene. (arról nem is szólva, hogy ha menet közben az appa elismeri, önállóan le se mondhat róla, hiába akarna... de ezt imádják elhallgatni a drága "életvédők")
2019. okt. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
4%

Nézzétek Válaszadók, belátom, hogy nehéz érvelnem veletek szemben: nem fogjátok néhány ide írt sor alapján azt mondani, hogy "tényleg, mégsem kellene megölni", vagy "nos igen, örökbe adás az mégis jobb, mint vegyszeres kivégzés".

Ezért írok neked, Kérdező: a párod már valami megoldást keres, tehát ő meghozta a saját döntését, éspedig a gyermeketek mellett. Te is érzed a lelki terhet, hiszen az "El lehet vetetni egy gyereket csak anyagi okok miatt?" kérdésedben én az erkölcsi döntés keresését érzem. Egyértelműen fogalmazok: sokkal nehezebb döntés, ha a gyermek megszülését választod. Egy életre szól. Minden nehézségével és örömével együtt. De ez is egyértelmű: ha nem szülöd meg, az is egy életre szól. Minden kínjával és keserűségével együtt.

Egy kisbabából áradó szeretet minden nehézséget megér!

2019. okt. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Amíg csak 10 dkg párizsinak gondolod a gyereked, meg itt sok válaszadó, addig simán kikapartathatod. Amíg számodra semmit nem jelent. 10dkg-20 dkg, maradhat??? Ha éreznél iránta (vagy a párod iránt) szeretetet, akkor eszedbe sem jutna.
2019. okt. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
84%

"Ha éreznél iránta (vagy a párod iránt) szeretetet," - ez azért normáliséknál nem egyenlő az önutálattal, vagy a szenvedni akarással...

- "A párommal nem régóta vagyunk egyutt."

- "Kitalálta, hogy én hazamegyek a babával, amíg ő pénzt gyűjt és egyenesbe jövünk"

2019. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Na mi lett a vége?

amúgy biztos nagyon örülnék neki, ha a párom úgy akarná a gyereket, hogy 600-1000km-rel arrébb van,mint az ő szerelme és gyereke.

SZóval ja, inkább elvetettem volna. De már nyílván február vége van, a kérdés eldőlt. Már csak az nem tisztázott,hogy maradt e a gyerek avagy sem.

2020. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!