Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha nincs 100%-os védekezési...

Ha nincs 100%-os védekezési módszer, akkor mégis hogyan várhatják el azt, hogy betiltsák az abortuszt? És miért jó az egyes embereknek, ha nem akarják megengedni a nőknek, hogy a saját testük fölött döntsenek?

Figyelt kérdés

2019. nov. 14. 18:36
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
86%

#10 Tájékozódj mielőtt baromságot írsz.


Akkor lehet 28 hetes korig elvetetni, ha élettel összeegyeztethetetlen betegsége van a magzatnak. Ehhez több orvos jóváhagyása kell. Korábban akkor is ki kellett hordania az Anyának a babát, ha az utána 1 óráig él csak. Most már nem kell keresztül menniük ezen a tortúrán.

Ha egy 12 éves kislányt megerőszakol a nagybátyja/bárki és a magzat egyébként egészséges, azt ugyanúgy ki kell hordania szerencsétlennek, mert ilyen esetekre továbbra is tiltja az abortuszt az ország.

2019. nov. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
66%
Remélem, hogy évtizedek múlva tényleg megváltozik, és mindenféle magyarázkodás helyett elég lesz csak bemenni és megcsináltatni, vagy elkérni az abortusztablettát. És nagyon remélem, hogy börtönbüntetés fog járni azoknak, akik másokat zaklatnak és legyilkosoznak.
2019. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
26%

És nagyon remélem, hogy börtönbüntetés fog járni azoknak, akik másokat zaklatnak és legyilkosoznak.


Én meg nagyon remélem hogy börtön fog járnia kényelmi abortuszosoknak. Igen nincs 100% védekezési módszer, de olyat még senkitől nem hallottam hogy kombinált védekezés(pl tabletta plusz óvszer, pesszárium plusz óvszer) mellett lett terhes. De sokaknak kényelmesebb az abortusz, sokaknak a megszakítás is védekezés. Míg ilyen buta felelőtlen emberek vannak, addig nincs értelme miről beszélni.

2019. nov. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
85%

"Én nem vagyok abortusz ellenes, de például amit most bevezettek Írországban, hogy 28 hetesen is abortálni lehet a magzatot, na az kiverte a biztosítékot."

Én meg azon röhögök, hogy ebben a "#darkestday"-hisztikében részt vevők annyira de annyira képben vannak, hogy még az sem esett le nekik, hogy a hír NEM Írországról (fővárosa Dublin) hanem Észak-Írországról (Nagy-Britannia része, fővárosa Belfast) szól, és az érdemi tartalma annyi, hogy miután a saját parlamentjük szabotálta a kérdés szabályozását és lejárt az arra való határidő, Észak-Írországban is a brit szabályozás lett érfényes az abortusz és a melegházasság tekintetében azzal, hogy 2020 márciusában lép életbe, és addig kell kidolgozniuk a részletes szabályozást. Addig nem végeznek ott abortuszt se 8 hetesen se 28 hetesen... addig annyi van, hogy nem lehet már abortuszért perbe fogni és elítélni senkit.

2019. nov. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
43%

Az a baj, hogy sokan a naptár módszert meg a megszakításos közösülés is védekezésnek mondják. Sokan meg nem figyelnek arra, hogy mi ronthat a fogamzásgátló hatásfokán. Ha valaki nem szeretne gyereket, akkor vannak módszerek vagy kombinált módszerek amikkel igen is 100% hatásfokot lehet elérni. Aki "véletlenül" esik teherbe, az is általában tudja, hogy mi ment rosszul és mikor. A 7. hétig elég sok ideje van a nőnek felkészülni, ezért én max 9 hétre raknám a határt.

Viszont jobb oktatás kellene. A nőket tanítani arra, hogy mikor van az ovulációjuk, a nyák adott tapintás mit jelent, mik a terhesség legelső jelei, és még sorolhatnám. Sokkal kevesebb abortusz lenne.

2019. nov. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
33%

Miért is 0%-os az utolsó válaszoló?

Teljesen igaza van! Itt az oldalon is azokat a nőket olvasni 90%ban akik szartak jó magasról a védekezésre de gyerek az már ne legyen... Tudjátok mit én 1db abortuszt engedélyeznék és aki sorra eljátszaná azt elköttetném!

Mert bármi bármit mond ocsmány undorító dolog a kényelmi abortusz.

Nektek nem élőlény az akinek szívhangja van? Mert hogy onnan lehet ám csak elvetetni.

Amikor erőszakból fogan vagy tényleg olyanok a körülmények akkor érthető. Egy eset még bárkivel megtörténhet de itt már divat sorra járni abortuszra.

Én fiatal nő vagyok és úgy gondolom ha a dugás belefér akkor nekem ha becsúszna a baba akkor az ő élete is férjen bele.

Ez van akárhogy pontoztok le ez a véleményem és nagyon remélem hogy bevezetnek egy törvényt ami szabályozza ésszerűen ezt a sok borzalmat.

A másik hogy a fogamzásgátlót és óvszert potom pénzért kéne kapni. Nyilván ez előfeltétele a dolognak.

2019. nov. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
75%
"Én fiatal nő vagyok és úgy gondolom ha a dugás belefér akkor nekem ha becsúszna a baba akkor az ő élete is férjen bele." - neked jogod van így gondolni - pont annyira, amennyire másnak meg joga van másképp gondolni.
2019. nov. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
66%

Úgy gondolom alapvető dolog, hogy senkinek nincs köze a másik életéhez, testéhez és döntéséhez. Attól még, hogy X-nek a dugás mellett belefér egy gyerek is, még nem jelenti hogy a másik is pont ugyanígy gondolkodik. Eleve rengeteg ember van, aki nem akar gyereket, tehát annak miszerint ha szexel az ember, akkor tegye olyannal akitől nem gond egy gyerek, totálisan értelmét veszti. Másrészről azt sem értem hogy veszi a bátorságot bárki is ahhoz, hogy megmondja ki szexelhet és ki nem, kivel szexelhet és kivel nem, illetve hogy hogyan, hányféleképpen és mivel védekezzen. Ahhoz meg pláne senkinek nincs köze, hogy kinek mi fér bele az életébe és ki miért vállal vagy épp nem vállal felelősséget és azt milyen módon teszi.

Azért ne csináljunk már úgy, mintha minden nő, de legalább a nagy többségük az abortuszt használná védekezési módszerként. Se úgy, mint ha az a nő, akinek volt egy abortusza, annak garantáltan lesz több is.

Egy embriót pedig ne hasonlítsunk már megszületett, érző emberekhez! Egy pár hetes embrió nem érez fájdalmat, ugyanis a szükséges idegpályái nem elég fejlettek a fájdalom érzékeléséhez. Sőt tovább megyek, nincs tudata, fel sem fogja mi történik körülötte.

És akkor itt jön képbe az, hogy ha már sokan szeretnek azzal vagdalózni, hogy de az egy élőlény, akkor úgy mellékesen jelezném hogy a malac, a csirke, a pulyka, a marha is mind-mind ÉRZŐ élőlények, mégis gond nélkül levágjuk őket a húsukért.... A különbség csak annyi, hogy az az állat már kifejlett példány és nagyon is érez fájdalmat!! Ellenben egy fejletlen sejtcsomóval szemben. A bogarak is élnek, élőlények és érzik a fájdalmat, mégis eltapossák őket. A fák is élőlények, mégis kivágják őket. Szóval hagyjuk ezt az élőlény dumát.

Az embrió képtelen létezni és életben maradni a nő teste és szervezete nélkül, méhen kívül perceken belül meghalna, olyannyira fejletlen. Tehát már csak szimpla józan paraszti ésszel is be lehet látni, hogy a sorsáról az adott nőn kívül a világon senkinek nincs beleszólása.

2019. nov. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
38%
Igen és aki nem akar gyereket az miért is nem szed fogamzásgátlót? Vagy gumit és minden használat után csekkolja? Vagy akár dupla módszer, fogamzásgátló +óvszer. Ha tényleg akkora gond. Na most ha elolvastátok volna amit írtam, 1 abortusz még beleférhet. Mondjuk én nem hiszek olyannak aki gyógyszer mellett lett terhes, nyilván más ha kiütötte antibiotikummal stb... De szabályos szedés mellett...
2019. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
61%

"Igen és aki nem akar gyereket az miért is nem szed fogamzásgátlót? Vagy gumit és minden használat után csekkolja? Vagy akár dupla módszer, fogamzásgátló +óvszer." - én meg azt nem értem, hogy mi a jó ég közöd van hozzá, hogy más a szexben mit csinál, és mit nem?

" Mondjuk én nem hiszek olyannak aki gyógyszer mellett lett terhes" - ez megint csak a te problémád. Pedig simán megeshet....

2019. nov. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!