Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A férfiaknak is hasonló lelki...

A férfiaknak is hasonló lelki teher egy abortusz, mint a nőknek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy egy adott férfi, akinek a barátnőjének abortusza volt, ugyan úgy megviselheti lelkileg az eset?
2019. jún. 29. 15:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván a körülményektől függ, de én az esetek többségében a fiúk részéről inkább megkönnyebbülésnek gondolom.
2019. jún. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem kozel se ugyanolyan.
2019. jún. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Én ismerek férfit, akit jobban megviselt, mint a nőt, aki megcsináltatta. Szerintem ez nem a nemen múlik. Összetettebb kérdés ez ennél.
2019. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
9%
A legaljasabb dolog, hogy az apa beleegyezése nem kötelező!
2019. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
94%

#4 Annyiból nem aljas, hogy a beavatkozás a nő testét érinti (erről értelemszerűen más nem dönthet helyette), illetve ha például erőszakból vagy kényszerítésből származik a terhesség, akkor szintén nehéz lenne igazságot tenni. Pl egy bírósági bizonyítási eljárás mire lezajlik, már meg is születik a gyerek - és ismét hangsúlyozom, az ezzel járó testi és lelki megpróbáltatások a nőt érintik.

Ha biológiailag a férfiak is képesek lennének a terhességre, akkor rájuk is ugyanezek vonatkoznánk.

2019. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
29%
Sok esetben igen. Én abban a pillanatban kivágtam a feleségem, amint rájöttem mit tett. Se kocsi, se lakás, mindent visszavettem,mehetett pucér seggel az anyjához. Az ilyen a szememben nem nő.
2019. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Igen, megviselheti nagyon is. Tudok ilyen férfiakról.
2019. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

#5: igen, az egy más eset, viszont a gyerek az nem csak a nő tulajdona, attól még hogy benne van, az apaé is 50%-ban.

#6: meg tudlak érteni, én se tudnék nőként az ilyenre tekinteni, pedig nem vagyok egy ítelkezős típus

2019. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%
#6: Minden tiszteletem, maximálisan egyetértek veled.
2019. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja,nincs erre általános válasz. Nálunk biztos nagy törést okozna,férjem keresztény és egyhén fogalmazva nem túl elnéző ebben a témában. De mindent megteszünk,hogy ilyen ne forduljon elő,van egy kisfiunk,aki tervezett volt,szerencsére még nem kellett szembenéznek egy nem kívánt terhességgel.
2019. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!