Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ha nincs 100%-os védekezési...

Ha nincs 100%-os védekezési módszer, akkor mégis hogyan várhatják el azt, hogy betiltsák az abortuszt? És miért jó az egyes embereknek, ha nem akarják megengedni a nőknek, hogy a saját testük fölött döntsenek?

Figyelt kérdés

2019. nov. 14. 18:36
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
60%

Továbbra sem értem kinek mi a franc köze van ahhoz, hogy ki milyen fogamzásgátló módszert alkalmaz.....

Ez mindenkinek a MAGÁNÜGYE! Jó hogy már nem kéne 4 féleképpen védekezni. Van aki élvezni is szeretné a szexet és a gumi baromi sokat tud rajta pl rontani.

Nyilván az az ideális és helyes döntés, ha az ember védekezik, de ahhoz sincs senkinek köze, ha ez mégsem történik meg.

És az, hogy te nem hiszel valamiben, pl hogy teherbe lehet esni gyógyszer mellett, az a te egyéni szoc.problémád, ugyanis igen is teherbe lehet esni így is!! Ritka, de nem kizárt. Én pont így lettem terhes. És leírás szerint szedtem a gyógyszert. Néhány abellenes szerint viszont nyilván meg kellett volna tartanom, mert hát évek óta házasok voltunk és anyagi problémánk se volt, szimplán a hideg rázott a gyerekvállalás gondolatától is.

Remélem valaha eljutunk oda, hogy nem lesznek ilyen fanatikus kotnyelesek, akik más méhében és életében akarnak turkálni.

Az pedig, ahogy a 21-es válaszodban megnyilvánultál csak téged minősít. A saját szegénységi bizonyítványod, hogy csak a másik sértegetésével és proli stílussal tudsz "érvényesülni".

2019. nov. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
18%

Már ne haragudj de kiakadok ha az én VÉLEMÉNYEMen lovagolnak! Elmondtam hogy én hogy látom és kész! Te se olvastad el amit írtam. Azt írtam hogy ilyen esetben egyszer belefér. Gondolsz amit akarsz rólam, nem nagyon érdekel, de máskor olvasd el normálisan a választ mielőtt kötekedsz.

Ti kiragadtok valamit a kommentből és azon fanatikusan méltatlankodtok.

2019. nov. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
70%

Én meg pl azon akadok ki, mikor más turkálna a többi ember méhében, szexuálisan életében, beleszólna hogy hogyan és hányféleképpen kéne védekeznie stb. Hisz ugye a legelső oldalon is megjelent valaki, aki közölte csak az szexeljen, aki akar gyereket.. Azért ne vicceljünk már. Nem kifejezetten a te kommentedre reagáltam az első válaszomban, csupán leírtam én hogy gondolom.

Az viszont kissé felbosszant, mikor ilyeneket írnak, hogy jaj én nem hiszek a foggátló szedése melletti terhességben! Az remélem azért megvan, hogy ez a dolog bőven túlmutat azon, hogy X vagy Y mit hisz róla és mit nem. Az, hogy normálisan szedett gyógyszer mellett teherbe lehet esni az tény és nem hiten alapszik.

2019. nov. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
44%
Igen, több ezer nő aki évente abortuszon esik át gondolom biztos a 0.01% ami a fogamzásgátló hibafaktora :) nyilván véletlenül sem azért mennek egyesek a 2. Vagy 3.abortuszukra mert felelőtlenek.
2019. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
61%

Kicsit sem mondtál most ellent magadnak, hisz előbb még tagadtad, hogy gyógyszer mellett teherbe lehetne esni, mert hát te abban nem hiszel, most meg már hirtelen elismered. :) Attól még, hogy ritka, előfordulhat és ez a lényeg. Nincs 100%-os védelem!

Ellenben azt még mindig nem sikerült megválaszolnod, hogy miért ennyire fontos számodra, hogy mások méhében turkálj?? Miért azzal foglalatoskodsz, hogy kinek hány abortusza volt vagy hogy ki hogy védekezik. Mégis mi közöd van hozzá?

Nem mellesleg erősen sarkítasz, folyamatosan próbálod úgy beallítani mintha minden nő, akinek volt egy abortusza egyértelműen volt második vagy harmadik is... Ez pedig erős túlzás. Általában aki átesett már abortuszon, annak egyszer volt és nem 2-3-4-5x!

De komoly gondok lehetnek ott, ahol valaki ennyire a másik életével van elfoglalva és azon pörög ki hogy védekezik és kivel kéne szexelnie vagy épp nem szexelnie...

2019. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
35%

Mivan? Mi az hogy turkalok más méhében? Leirtam a véleményem bakker... És igen továbbra se hiszek a fogamzásgátló melletti HIBA nélküli terhesbeesésben. Az a 0.01% az aki kiütötte a hatást valamivel/beteg volt.

Engem nem érdekel mit csináltok a méhetekkel, de a magzatokat sajnálom.. Undoríto mikor egy egészséges kis életet elapasztanak.

Ezért 'turkálok'. De én befejeztem a vitát veletek, ti sem láttok tovább az orrotoknál. Én sosem fogom ezt támogatni, ez van.

Na viszlát

2019. nov. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
64%

"Én fiatal nő vagyok és úgy gondolom ha a dugás belefér akkor nekem ha becsúszna a baba akkor az ő élete is férjen bele."


Én meg már vénasszony vagyok, és 30 éves házasságom alatt 3 hónapig dugtam abból a célból, hogy jöjjön a gyerek.


Tudod, azelőtt is, azután is dugtunk, de ezen a 3 hónapon kívül nem kívántunk gyereket. És nem, nem fért volna bele, ha becsúszik, mert nem kívántunk többet. És nem szerettünk volna olyan gyereket, akit egyikünk sem kívánt.


Ha neked belefér a nem kívánt gyerek, lelked rajta. Nekem nem fért volna bele.


Aztán meg mi a fenéért kellene nekem, aki nem vagyok te, úgy gondolkodnom, mint neked?

2019. nov. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
70%

"És igen továbbra se hiszek a fogamzásgátló melletti HIBA nélküli terhesbeesésben. Az a 0.01% az aki kiütötte a hatást valamivel/beteg volt." - gondolod, hogy a butaság ha sokszor elismétled, akkor okossággá válik?

Még a tabletták gyátói se mondanak ekkora blődlit.

De ennek a belátásához csak kicsit kellene gondolkodni: a fogamzásgátló hatása az, hogy semlegesítse a nő saját hormontermelésének hatását. Akkor lenne 100%, ha minden nőnek egyformák lennének a hormonszintjei. De nem azok, mutatóban se. Az exemnél anno az is elég volt egy terhességre, hogy a nőgyógyásza(!) rádumálta az Ovidon helyett a Rigevidonra... mert, hogy az "korszerűbb"...

Nan ilyenkor mi van???

2019. nov. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
58%

#26 Az alapvető gond, hogy ijesztően buta vagy. Fogdd már fel, hogy fogamzásgátló mellett akkor is teherbe lehet esni, ha tökéletesen szeded és ez totálisan független attól, hogy te miben hiszel! EZ TÉNY!!! És nyugodtan fejre is állhatsz ezen akkor sem változtathatsz. Iszonyatos szűklátókörre és korlátoltságra vall valamiről azt állítani, hogy nem létezik, csak mert te magad nem tapasztaltad! Tudod te egyáltalán amúgy mi a Pearl-Index?! Akkor most nyugodtan utána nézhetsz! A fogamzásgátló Pearl-indexe átlagos foggátló használata mellett 8, körültekintő használat mellett 0,1-0,3!! Igen jól látod, körültekintő használat mellett IS teherbe lehet esni és erre véletlen sem 0,01 az esély, amit te itt ügyesen hasraütésszerűen megállapítottál.

És észre sem veszed, de folyamatosan arról papolsz, hogy miért is nem védekezik akár duplán is, aki nem akar gyereket és hogyha a dugás belefér, akkor neked a gyerek igen is belefér, ezzel burkoltan utalva arra hogy aki szexel, az a gyereket se utasítsa vissza. El akarsz másokat számoltatni és kérdőre vonni a döntéseit illetően, ehhez pedig semmi jogod! Neked beleférne egy gyerek, ha úgy alakul, másnak meg nem. Ennyi. Mindenki foglalkozz a saját kis életével.

2019. nov. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
61%

Tulajdonképpen egy magasabb rendű problémát feszít meg ez a konkrét kérdés:


Van-e joga bizonyos vallási kultúrához tartozóknak a saját erkölcsrendszerüket törvénykezésként olyanok felett is egyetemesen gyakorolni, akik nem tartoznak az ő vallási kultúrájuk alá?


Ha igen, azt idegenek feletted való diktatúrájának hívják, és súlyosabb problémát vet fel, mint maga ez a konkrét kérdés.


Ennek ellenére nekem sincs jó véleményem erről a _úratjuk magunk, ozt lazán abortuszokra járogatunk felállásról, keményebb véleményem lenne róla, mint akármelyik bigott kereszténynek... csak valahol azt is értem, hogy nem én ugatok mások életéről.

2019. nov. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!