Elmenjek az abortuszra?

Figyelt kérdés
Pénteken kellene mennem a műtétre, még mindig nagyon bizonytalan vagyok, hogy elmenjek-e. 1 hónapja tudom, hogy babát várok, azóta az életem egy rémálom, nem érzem úgy, hogy szeretném ezt a babát, viszont félek a műtéttől is, attól is, hogy később nem lehet majd babám, és a lelki résztől is, hogy megbánom. A terhesség előtt is nagyon erős szorongásom volt, ami a terhesség idején csak fokozódott, ettől lett egy jókora hematómám is. Félek, hogy az abortusz még inkább belehúzna a szorongásba, de a gyereket se szerettem volna még. A párkapcsolatom stabil, család is támogatna, de elfogadják a döntésem ha úgy döntök, hogy elmegyek a műtétre, csak féltenek, hogy megfogom bánni.
2020. jan. 2. 01:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/129 anonim ***** válasza:
66%

"Ez a gyerek nem egy tárgy, " - nincs semmiféle gyerek, egy durván málnaszem nagyságú embrió van.

(ebből levonható a belinkelt videó valóság-értéke is... ha nem szedik ki holnapra a moderátorok.


"Megtartsuk az ajándékba kapott kiskutyát vagy dobjuk a szike alá és marcangoltassuk szét?"

Az ajándékba kapott kiskutya az tényleg egy önálló élőlény, nem értem, hogy képes valaki egy embrióval összehasonlítgatni...

Nem véletlen, hogy az utóbbi dolog egy 3 év börtönnel fenyegetett bűncselekmény, az előbbi meg egy legális orvosi beavatkozás.

Persze ahhoz, hogy ezt valaki felfogja, na ehhez tényleg kell lélek, meg lelkiismeret.

2020. jan. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/129 anonim ***** válasza:
28%
Ne a rosszat nézd ebben, hanem a jót! Lesz egy szép baba! És milyen jó lesz vele foglalkozni! De nézheted a rosszat is, azzal csak magaddal tolsz ki. Szörnyű, hogy ennyi embernek ilyen a hozzáállása, hogy mindenben csak a rosszat látja meg.
2020. jan. 2. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/129 anonim ***** válasza:
79%
Hát, szerintem épeszű ember a jót is, meg a rosszat is nézi mindenben. Az nem lehet cél, hogy bárki is becsapja önmagát.
2020. jan. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/129 anonim ***** válasza:
68%
Menj el. 99%, hogy lehet kesobb is gyereked. Az abortusz nem olyan remes dolog, mint ahogyan azt nehanyan beallitjak es gyakoribb, mint gondolnad, hidd el, szinte biztos hogy az ismerosi korodben is vetettek mar el magzatot, ami rosszkor jott ossze, csak ezt nem szokas elmeselni egy szimpla csevely alkalmaval. Rutinmutet. Nem akartok gyereket, senkinek nem lenne jo, ha megtartanad. Kepzeld el magatokat 5 ev mulva ugyanebben a szituban, amikor orommel es tervezve vallaltok majd gyereket... Majd akkor jo lesz.
2020. jan. 2. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/129 anonim ***** válasza:
92%

Ezzel a kérdéssel kapcsolatban azt látom, hogy az emberekből csak a két végletet hozza ki:


- csak egy csomó.. nem is él meg ilyenek

Vagy

-jajj egy pici babauci, nézz képeket. Gyilkosság



Tegyük félre:


A tények:

Az abortusz nem okoz meddőséget.

Van egy elenyészö százalék, amikor valami gond lesz, de közvetlenül a beavatkozással nem hozható összefüggéabe.

Ennyi erővel ezzel kellene riogatni a műszeres vefejezéses vetélésen átesetteket is.

Tény:

8-10 hetesen van keze lába már, nem sejtcsomócska.

Lehet nézni képeket, de minek? Ha eddig érdekelt úgyis láttad.



Sokkal racionálisabbban kell végiggondolni.


Érzelmek:

Nekem tervezetten jöttek a gyerekek

1. Alkalommal kb 8 hetesen majdnem elvesztettem, akkor jött az érzelem, hogy aggódtam miatta.. előtte se öröm, semmi

Fel sem fogtam


2. Az elején már - szívhang előtt véreztem..

Konkrétan a 15. Hétig semmi érzelmem nem volt..

Csak tényként kezeltem, hogy lesz tesó / vagy nem/


Szóval én úgy gondolom, hogy egy nem várt gyerek esetében felealeges az érzelmekre hagyatkozni..

Úgyis csak bizonytalanság van az emberben.



Miért nem akarjátok megtartani?miért merült föl az abortusz?

Párod mit szól? ( nem arra gondolok, hogy rádhagyja, hanem mi a valódi véleménye)

Mik szólnak mellette / ellene?


Mi nem mondhatjuk meg, hogy menj vagy ne menj pénteken.

Nem a mi életünk...

Az, aki ismeretlenül ki meri jelenteni mit tegyél, elvakult.


Miért bizonytalanodtál el?

Ha nem vagy biztos benne, akkor nehezebb lesz feldolgozni.

Viszont egy gyerrk életreszóló felelősség.

Nem

Lehet visszacsinálni.

Ha csak ettől rosáltál be, hodd el minden nő megteszi valahol a terhesség idején.


Viszont az abortuszt sem lehet visszacsinálni.

Valahol - valamiért a 2 beszélgetés ellenére végigigcsináltad a protokollt.

Miért?


Remélem a nektek legjobb döntést hozod!

2020. jan. 2. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/129 anonim ***** válasza:
73%

Az egyik válaszoló írta, hogy "jaaajj ne menj mert amiben nem vagy biztos, azt nem is akarod"... Hát igen, bár ilyen egyszerűen mennének a dolgok....

Ha megfordítom: Ha nem vagy biztos abban, hogy akarsz gyereket, akkor ne tartsd meg. Ha most nem lesz később még lehet, de ha ez rosszkor jön, akkor örökre rányomja a bélyegét a családra, főleg, hogy nem vagy biztos benne h akarod.

Hogy mit akarsz, azt meg te tudod csak magadban eldönteni.

2020. jan. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/129 anonim ***** válasza:
14%
A hematóma biztos nem a szorongástól jött elő és mindenki bepánikol még tervezett terhességnél is, hogy ő nem való anyának és valami sokkal tökéletesebb életet kellett volna előbb produkálnia. Ha minden feltétel (párod szeretné, család támogat, van munkahelyed, lakhatás, egészség) adott és szeretnél "majd egyszer" gyereket, akkor tartsd meg, mert ha egyszer lesz is gyereked, az már egy másik lesz, nem ezt fogod megismételni. Képzeld el az életed 5-10-15 év múlva gyerekkel vagy gyerek nélkül.
2020. jan. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/129 anonim ***** válasza:
61%

#16, ez mit is változtat a Kérdező helyzetén? Annyira végtelenüól uncsi, hogy az abortuszos kérdéseknél mindig van valaki, aki elkezd a védekezésen rugózni... mint ha legalábbis attól kevésbé lenne terhes...

Gyereket meg akkor kell vállalni, amikor az ember(pár) gyereket akar. Nem jó dolo nem kívánt gyereknek lenni.

2020. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/129 anonim ***** válasza:
26%
En 18 evesen vetettem el a babamat , most 35 vagyok es ha ra gondolok meg minig sirok es mar a lelkiismeretem , tenyleg baba mar es nem egy malnaszem ....van szive verkeringese es ėl..... a te gyereked novekszik benned, nem kerte hogy ott legyen a pocakodban , te dontottel ugy hogy ugy sexelsz hogy megadodo ennek a lehetoseget , vallanod kell a kovetkezmenyt , en sajnos annó a leheto legrosszabbat valasztottam hisz megoltem a gyerekemet ma mar biztos nem tennem , en arra batoritlak tartsd meg es kezd el szeretni ,,,bocsanat a sok hibaert ekezetert ..sietve irom
2020. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/129 anonim ***** válasza:
17%
Beteg kifejezés hogy megtartod vagy nem, egy élő emberről beszélünk, annyi a különbség hogy még nagyon kicsi és fejletlenebb, de már egy ÉLŐLÉNY, ezt senki nem tudja tagadni. Miért nem adod örökbe ha véletlenül mégse kell? Miért lesz jobb x év múlva annyira a kmgyerekvállalás (ha sikerül)?
2020. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!