Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti megtartanátok a babát az...

Ti megtartanátok a babát az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés
A párommal bár védekeztünk, mégis megtörtént a “baj”, egy olyan élethelyzetben amely bár nem tragikus, de saját erőből nem tudnék eltartani egy babát. 21 éves vagyok, a fővárosban járok egyetemre, de vidéken lakom. Párom szintén egy másik városban, saját lakásunk nincs, és mivel diák vagyok keresettel nem rendelkezem. Mindkettőnk szülei támogatnának, de nagyon kilátástalannak látom. Ti mit mondanátok?
2020. jan. 4. 15:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%
Én nem.
2020. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
28%
Megfogant gyermeket sosem ölnék meg.
2020. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
76%
Semmiképpen sem. Ha a gyerek érdekét nézed, azért nem, ha a sajátodat, akkor meg azért. Lesz még lehetőséged később is.
2020. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
76%

nem

"öngyilkosság" lenne

2020. jan. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
29%
Vedekeztetek.🤦‍♀️ Mivel? Na mindegy. Nem tartanam meg, ugyse a parod lesz a ferjed, fiatal vagy. Egyedul nevelheted majd es semmi munkatapasztalattal kezdhetsz neki az anyasagnak. Ellenzem az abortuszt, de tonkretenni 3 eletet.... vagy add orokbe, ha lelkileg el tudod viselni a terhet.
2020. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy vívódás ez nekem, sosem gondoltam volna hogy erre bármikor is sor fog kerülni. Igen védekeztünk, óvszerrel. Nagyon félek attól hogy ha elvetetem, többet nem lehet babám, ugyanakkor nagyon nehezen tudnám megoldani, de mint írtam szerencsére a szülők teljes mértékben mellettünk állnak. Azért tettem fel itt (is) a kérdést, mert már sokat beszélünk róla úgy érzem, nem bírom ezt a terhet el egyedül, és mások véleménye talán talán segíthet.
2020. jan. 4. 16:27
 7/48 anonim ***** válasza:
77%

Minimális esélye van annak, hogy később ne lehetne gyereked. Már nem a középkorban élünk, modern módszerekkel végzik a műtétet. Ezzel az erővel, akinek vetélés miatt van szükség műszeres befejezésre, annak sem lehetne, aztán többségében mégis lesz.

Ebben az élethelyzetben nem tartanám meg. Szép, hogy a szülők segítenének, de akkor meg nem te nevelnéd a gyereket, mivel messze vagytok egymástól. Az apával még gondolom nem éltek együtt, nem ismeritek úgy egymást. Elég nagy gond lesz, ha a baba születése után derül ki, hogy nem tudtok együtt élni.

Fejezd be az egyetemet, szerezz munkát, tapasztalatot, éljetek együtt, aztán jöhet a baba.

2020. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
76%
Én sem. Elég sok rá az esély, hogy a későbbiekben lehet gyereked.
2020. jan. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, eszembe sem jutna a megtartás mellett dönteni ebben a helyzetben.
2020. jan. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
77%
Biztosan nem.
2020. jan. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!