Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti így megtartanátok a babát?

Ti így megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
Nem velem történt,hanem egy ismerősömmel,de kiváncsi vagyok ti mit tennétek. 5 hónapos terhesen abortuszt tanácsolt neki az orvos,mert a babának lyuk van a szívén. Ő nem vetette el,most nem rég megszületett a kisfiú. Rengeteg vizsgálaton vettek részt,és a rettenetesen drága műtétet nem tudják kifizetni,lehet hogy belehal a baba. Ti elvetettétek volna 5 hónapos terhesen az orvos tanácsára,vagy ti is megtartottátok volna?

2019. jan. 8. 18:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha így is, úgy is halálra van ítélve, akkor én követtem volna az orvos tanácsát. Főleg, ha tudom, hogy ki sem tudnám fizetni az életmentő műtétet.
2019. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
El! Nem ér annyit, hogy egy baba abban az időszakban amíg él, szenvedjen, főleg ha nem vagyok milliomos, h tudjam fizetni a műtéteket. Sem az anyának, sem a gyereknek ez nem élet. :(
2019. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
5 hónaposan már nem lett volna szívem hozzá, hogy elvetessem.
2019. jan. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

Hát nem ez a legjobb hely, hogy ezt megkerdezd. A magzatvedoknek pl tök mindegy, hogy miért vet véget a nő a terhességnek, ugyan úgy fröcsögik a hittérítő szetbeszeduket.


Én speciel nem tartanék meg úgy terhességet, ha a magzat szülés után meghalna, mert olyan rendellenessége van. A vegetalas meg nem élet.

2019. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképp megkérdeznénk egy másik orvost is, és ha ugyanaz a véleménye, akkor nyilván abortusz. Az élet meghosszabbítása lehet egy cél, de a szenvedés meghosszabbítása semmi esetre se.
2019. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
98%
El. Mi értelme van annak, hogy a baba rövidke életét a kórházban műtétekkel tölti? Ha túl is éli, vajon élhet-e valaha teljes életet? Nem tartanám meg, főleg ha előre tudom, hogy olyan műtétekre lesz szüksége amire nincs pénzem. A szívem szakadna meg, de sokkal jobban fájna heteken át látni, hogy már megszületett és szenved.
2019. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Milyen okos az ismerősöd. Na nem baj, majd tarhál a műtétre FB-on. Csak szegény gyereket sajnálom.
2019. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 babyboom567 ***** válasza:
66%

Én nem tudom ti hol éltek, de az életmentő műtétekért magyarországon nem kell fizetni.Szomszédunk gyerekének lyuk volt a szívén többször műtötték,maga a műtétért nem fizettek. Az megint más dolog, hogy csomó vitamin,tápszer,steril szoba, fejlesztés stb stb, tényleg sok(de inkább éheznék, csak a gyerekemnek legyen jobb).

Műthető(szívbetegség), korrigálható(ajakhasadék, végtaghiány) rendellenesség esetén , nem csináltattunk volna abortuszt.Élettel össze nem egyeztethető rendellenesség esetén igen.

2019. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

"Rengeteg vizsgálaton vettek részt,és a rettenetesen drága műtétet nem tudják kifizetni,lehet hogy belehal a baba."


Ez egy baromság. Magyarországon ilyen nincs. Bármilyen műtétet megcsinálnak ingyen, ha indokolt.

2019. jan. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Magyarországon műtenék a babát(mi Romániában lakunk). Hát nem tudom,sok pénzről volt szó..
2019. jan. 8. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!