Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Megtartanátok a harmadik babát?

Megtartanátok a harmadik babát?

Figyelt kérdés

Van 2 lányunk, 15 és 6 évesek. A kicsi nagyon nehezen lett, sok év próbálkozás, kezelés, végül a harmadik inszem lett sikeres.

Akkor voltam 29, szerettünk volna tesót, így továbbra sem védekeztünk.

Teltek az évek, el is felejtettük, feladtuk, sőt, inkább már örülünk, élvezzük, hogy elmúlt a babás korszak.

Továbbra sem védekeztünk, mert az elmúlt 12 évben nem tettük és abból 1x lett gyerek inszemmel és én se fiatalodom közben, kizártnak tartottuk, hogy még lehet.

Most mégis terhes vagyok, 5 hetes.

Megmondom őszintén, vegyesek az érzések, főleg hogy férjem egyáltalán nem lelkes. Azt mondta mellettem áll, én döntésem, de ő inkább nem szeretné. Úgy érzi, nem tudna lelkesedéssel mellettem lenni és örülni ennek a terhességnek.

Másik dolog, közben lett egy szuper állásom, nagyon jól keresek. Nincs diplomám, de lassan sikerült felmászni kemény munkával a létrán és most érettségivel egy jó pozícióban vagyok céges kocsival és netto 500e fizetéssel.

Azóta szépen élünk, tudunk külföldön nyaralni, gyerekeknek ésszerű kereteken belül mindent megadni. Férjem 250e körül keres, nekünk ez most nagy visszalépés lenne anyagilag, ott a két gyerek, akik megszokták, hogy velük van foglalkozva, hogy sokat kirándulunk, jövünk-megyünk, ennek egy újszülöttel vége lenne, szobánk sincs neki pluszban, semmi.

Másik oldalról: tudom milyen az évekig küzdeni egy gyerekért, sírni minden hónapban mikor negatív a teszt. Olyan ez mint valami csoda most és szeretném azt hinni, nem véletlen, hogy ő pont most-pont ide szeretne születni.

Soha nem voltam még ennyire tanácstalan. Nem tudom hogy dolgoznám fel, ha elvetetném, ha csak elképzelem, hogy tolnak be a műtőbe, sírhatnékom van.

Mit tegyek?



2019. dec. 7. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
32%
Tönkreteszed az életedet ha elveteted a babát! Soha nem tudod megbocsátani majd magadnak. Minden gyermeked egyedi! A sajátod és a férjedé. Ne foglalkozz a pénzzel, az életet nézd a hasadban! Ő már egy személy! Nagyon megbánnád!
2019. dec. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 anonim ***** válasza:
37%
Védekezni kellett volna. Es erre nincsen magyarázat.
2019. dec. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/105 anonim ***** válasza:
70%

Nálatok nem arról van szó, hogy védekezés mellett estél teherbe. Ti nem védekeztetek, az meg, hogy nem gondoltátok volna, mert nehezen jött össze a tesója... Ne haragudj, de ez felelőtlenség volt.

Amúgy hány évesek vagytok?

2019. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 A kérdező kommentje:

Nem is én vagyok a kérdés. A családom miatt aggódom. A férjemmel 2 éve tért vissza a szenvedély a kapcsolatunkba.

A kisgyerekes lét kissé megtépázott minket, alig jutott idő egymásra.

Most olyan kerek és szuper így minden.

Most pedig nagyon nem tetszik neki a harmadik gyerek gondolata. Megint kezdődne a gyereksírás, nem alvás, anya-apa üzemmód a férj/feleség helyett, havi 1-2 együttléttel. Nem tudom, ezt túlélné e a kapcsolatunk még egyszer.

2019. dec. 7. 17:01
 5/105 A kérdező kommentje:

Épp ez az, úgy érzem, nincs jogom elvetetni. Hiába az IR, PCO, persze, esély mindig van. De gondoljatok bele, mikor 22 éves korodtól 29 éves korodig nem védekezel, sőt mindent megteszel, hogy jöjjön, egészséges életmód, torna, szex minden nap, stb. és csak inszeminációval sikerül...

Most itt állok közel 36 évesen, napi 4-5 órákat alszom, mert sokszor éjjel is dolgozom, elmegy egy doboz cigi naponta, kilószám eszem a csokit, amit nem szabadna az IR miatt és pozitívak a tesztjeim. Egyszerűen nem értem hogyan történt ez meg.

2019. dec. 7. 17:08
 6/105 anonim ***** válasza:
79%
Sem a férjed, sem te nem akarod ezt a gyereket. Akkor mi a kérdés? Persze felelőtlenek voltatok és mondhatnám azt, hogy egyétek meg, amit főztetek. Csak annak meg a gyerek inná meg a levét. A kapcsolatotok rovására mehetne, és az senkinek nem lenne jó. Sem nektek, sem a meglévő és a leendő gyereknek.
2019. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/105 A kérdező kommentje:
36 és 44 évesek vagyunk
2019. dec. 7. 17:09
 8/105 anonim ***** válasza:
16%
Tartsd meg.
2019. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/105 anonim ***** válasza:
17%
Mindenképp, ez nem kérdés!
2019. dec. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
15%
Én azt mondom, vagy tartsd meg, vagy add örökbe! :) De semmiképp se öljed meg!
2019. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!