Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz úgy, hogy jó élünk...

Abortusz úgy, hogy jó élünk viszonylag?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett teherbe estem, 5 hetes vagyok.


Van egy 2 éves lányom, aki tervezett gyermek volt természetesen, az első védekezés nélküli alkalomból fogant.

Én soha nem is akartam több gyereket, nem vagyok az a hatalmas anya típus, nekem 1 gyereknél többet nem bír el az idegrendszerem az fix, és szerintem az vállaljon többet aki normálisan áll hozzájuk. Plusz ősszel 2.5 évesen kezdi a kicsi a bölcsit, én meg megyek dolgozni vissza,már alig várom. Házunk is csak 110 nm, 3 szoba, tehát 1 háló, 1 nappali, 1 gyerekszoba..Oke nagy szobák, ketté lehetne szedni, de az nem kis munka. Én meg nem vagyok híve a toljunk ki a gyerekkel és tegyünk mellé egy kisbabát szokásnak, ha meg ellenkező neműek eleve később nem lesz jó együtt. Én is a nővéremmel egy szobában nőttem fel, nem volt jó, attól független hogy szerettem/szeretem a tesóm. A császármetszésem is egy traumatikus élmény volt, a hasam azóta se jött még rendbe teljesen, isten ments egy császártól mégegyszer, pedig 80% esélyel kecsegtet rá az orvosom előzetes csm. után..

Amúgy jól élünk, jó anyagi körülmények közt, de szerintem ez nem feltétlen ok arra, hogy legyen több gyerek. Én semmiképp nem akarom megtartani, a férjem igen, ő mindig is akart kistesót.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettél végül? Mondjuk én már döntöttem, csak kíváncsi vagyok.


Szívem szerint már elköttettem volna magam az első után, de ugye nem lehet.. Óvszerrel védekezünk azóta, nem igazán értem, hogy történt, mert nem volt kilyukadt óvszer sem.


2020. ápr. 21. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
81%

Nem várt, nem szeretett gyereket szerintem nem szabad megszülni.

Sajnos a férjed és közted ez törés lesz.

2020. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
48%

Semmi szükség a hosszas magyarázkodásra. Ha nem akartok több gyereket, akkor nem szabad megtartani, mert csak konfliktus és szomorúság lesz belőle hosszútávon.


Azt mondjuk nem írtad, hogy a férjed hogyan áll az egészhez?

2020. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
75%
Hasonló volt nálunk is. Szintén császár metszéssel. Soha nem akartam 2.gyereket. 6 éves volt a lányunk amikor terhes lettem. A férjem nagyon akarta. Végül megtartottuk. Már 2 éves kisfiú. Örülök hogy így alakult, a lányom is nagyon szereti.
2020. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
81%
Ja, bocsi, most látom, hogy ő akarja. Hát, akkor ez egy potenciális konfliktus, de fel kell vállalni, mert ha nem tudod úgy szeretni a babát, ahogy kellene, akkor inkább ne legyen.
2020. ápr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
79%

Én nem voltam ilyen helyzetben, de a barátnőm igen. 13 és 15 éves gyerekei voltak, amikor 37 évesen újra terhes lett. Jó anyagi körülmények között éltek, és ott is a férj hajlott inkább arra, hogy tartsák meg, de végül nem lett meg a baba, elvetették.

De én is azt mondom, hogy ha ilyen nagy az ellenérzés benned, ne tartsd meg, még a férjed kedvéért sem. Nem lenne jó sem neked, sem a már meglévő gyereknek, sem a leendő gyereknek, sőt, a férjednek sem.

2020. ápr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 A kérdező kommentje:

#3

És hogy alakult a kapcsolat a férjeddel utána?

2020. ápr. 21. 12:39
 7/65 A kérdező kommentje:
Ja bocsi félre olvastam, ti megtartottátok :)
2020. ápr. 21. 12:40
 8/65 anonim ***** válasza:
90%
Hát a tesómnál ugyanez volt a helyzet, szinte kísérteties a hasonlóság, ott is kb ennyi lett volna a két gyerek között a korkülönbség, apa akarta, anya nem, elment abortuszra, ráment a kapcsolatuk, válás lett a vége...
2020. ápr. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
11%
#1 ha te nem voltál ilyen helyzetbe még,akkor mit okoskodsz.Vannak olyanok akik szeretik a gyerekeiket és vannak olyanok akik nem.Tök mindegy hogy tervezett vagy sem.Nem a gyerek tehet rola ha az anyjáék bal....aszok.Én 18 evesen lettem terhes,abortusz szóba sem jöhetett.Nem terveztuk,de imádom a gyerekem.
2020. ápr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
66%
Igazából a felsorolt ellenérvek mindegyike csak kifogás, ami nem állna meg, ha akarnád a babát. De nem akarod, és ez a lényeg. Mi úgy vagyunk vele, hogy 2 után többet ne, de ha véletlen jönne, nem kérdés, hogy maradna. Ha benned ilyen szintű ellenérzéseket vált ki, akkor viszont adott a válasz. De nem enne meg a lelkifurdalás? Illetve én a férjemmel való kapcsolatom miatt is aggódnék a helyedben, ha ő akarja a babát, lehet akkorát csalódik, hogy rád se bír nézni többet.
2020. ápr. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!