Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz úgy, hogy jó élünk...

Abortusz úgy, hogy jó élünk viszonylag?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett teherbe estem, 5 hetes vagyok.


Van egy 2 éves lányom, aki tervezett gyermek volt természetesen, az első védekezés nélküli alkalomból fogant.

Én soha nem is akartam több gyereket, nem vagyok az a hatalmas anya típus, nekem 1 gyereknél többet nem bír el az idegrendszerem az fix, és szerintem az vállaljon többet aki normálisan áll hozzájuk. Plusz ősszel 2.5 évesen kezdi a kicsi a bölcsit, én meg megyek dolgozni vissza,már alig várom. Házunk is csak 110 nm, 3 szoba, tehát 1 háló, 1 nappali, 1 gyerekszoba..Oke nagy szobák, ketté lehetne szedni, de az nem kis munka. Én meg nem vagyok híve a toljunk ki a gyerekkel és tegyünk mellé egy kisbabát szokásnak, ha meg ellenkező neműek eleve később nem lesz jó együtt. Én is a nővéremmel egy szobában nőttem fel, nem volt jó, attól független hogy szerettem/szeretem a tesóm. A császármetszésem is egy traumatikus élmény volt, a hasam azóta se jött még rendbe teljesen, isten ments egy császártól mégegyszer, pedig 80% esélyel kecsegtet rá az orvosom előzetes csm. után..

Amúgy jól élünk, jó anyagi körülmények közt, de szerintem ez nem feltétlen ok arra, hogy legyen több gyerek. Én semmiképp nem akarom megtartani, a férjem igen, ő mindig is akart kistesót.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettél végül? Mondjuk én már döntöttem, csak kíváncsi vagyok.


Szívem szerint már elköttettem volna magam az első után, de ugye nem lehet.. Óvszerrel védekezünk azóta, nem igazán értem, hogy történt, mert nem volt kilyukadt óvszer sem.


2020. ápr. 21. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:

#25


Leírtam hogy a császárom is traumatikus élmény volt és 2 éve nem is rendeződtem teljesen azóta se. Ha 100 milliót felkínálnának hogy csináljam újra, akkor se csinálnám. A terhességemmel nem volt sok gondom, de inkább a halál mint mégegy csm.. Eszem ágában nem lenne kihordani és örökbe adni 😀

Persze van akit megvisel az ab., meg a vetélés is. Van akit meg nem. Barátnőm 2 éve elvetélt a 7. héten egy ikres terhességgel, konkrétan örült neki, mert nem akartvolt ikreket, a már meglévő fia mellé, csak 1-et terveztek, úgyhogy örült is neki, utána újra terhes lett 1-el.

Túl van ez néha amúgy misztifikálva.

Aki esetleg szeretné a babát, de valami külső körülmény miatt el kell vetetnie,ott elhiszem, hogy megviseli esetleg a nőt.

2020. ápr. 22. 09:40
 32/65 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok abortuszparti en sem, de teljesen egyetertek Veled a helyzetedben. Amiket leirtal, en aterzem. Ne csinalj ebbol lelkiismereti kerdest, ess tul rajta.
2020. ápr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
81%
Olyan jót nevettem rajtad 18as 😃 Te nagyon példája vagy azoknak a némbereknek, akik a szüléssel az agyukat is kitolják 😆
2020. ápr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
74%
Jó* szócska kimaradt. Előző voltam.
2020. ápr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim válasza:
86%
Szia, ha nem akarod, ne tartsd meg azért mert a férjed úgy akarja. Ezt megkellene beszélni. Oké megtartod, de te neked kell kohordani, volt egy traumatikus szülésed. Neked kell vele lenni, nem apunak. Neked kell éjjel-nappal ott lenni a szeren. Értem én a férjed is, de benned is van egy hatalmas ellenérzés, és te tudtad hogy nem akarsz többet. Kitartást és erőt kívánok neked. Ha pedig a férjed ez miatt elhagyna, amit nem gondolok így mert lelehet ezt kommunikálni (lehet a háttérben ott van a környezet nyomás is) szóval ezt egy kemény beszélgetésben tisztázni kellene, amikor mind a ketten higgadtan letudtok ülni.
2020. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
81%

Hát, elveteted, aztán vagy rá megy a kapcsolat vagy nem. Megtartod és vagy rá megy a kapcsolat vagy nem, plusz a gyerek is szív. Szerintem nincs ezen mit magyarázni. Ha a férjed készséggel kihordja és otthon marad a babával 2,5 évig, akkor azt gondolom van joga ebben dönteni. Ameddig ez a te feladatod, és te ettől határozottan elzárkózol, azt gondolom ezt egy férfinak be kell nyelni, kész - ahogyan a nő is benyeli, hogy neki kell kihordani a gyereket.

Én, ha ennyire elzárkózol ettől a dologtól kizárt hogy megtartanám. Ha a férjed emiatt elhagy, akkor kérdés, "megérdemelt-e" egyáltalán azt az egy gyereket is.

2020. ápr. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
61%
"Hát, elveteted, aztán vagy rá megy a kapcsolat vagy nem." - ahogy márr írtam egy másik, hasonló kérdésnél: mondjuk legyünk őszinténk, egy olyan kapcsolatért egy percig se kár, ahol valamelyik félnek előrébb való egy embrió a párjánál... nehezen tudok elképzelni ennél nagyobb megaláztatást...
2020. ápr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
85%
A belső hang megmondja az 5 hetes gyerek nemét? Persze mert homeopatikus transzdermális tesztoszteron detektor van a kezemben.... most komolyan, felnőtt hogy mondhat ilyet?
2020. ápr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
66%
A 90 évey nénid-bácsid meg egy gyereket se tudott értékes emberré nevelni, full logikus, hogy milyen jó lett volna egy másik is.
2020. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
15%

1Léna, miért próbálod a Kérdezőt érzelmileg manipulálni az akarata ellenére???

Egyébként a 90 éves pár így legalább együtt volt.. ha az egyik bevállalta volna a 2. gyereket a másik akarata ellenére anno, akkor erre igen kicsi az esély...

Egyébkémt meg a tipikus önsorsrontás a "mi lett volna ha"-n agonizálni, ugyanis mindenki egyszerre csak 1 utat tud bejárni... thát bárhogy döntessz az életedben bármiben, mindig elő lehet kaparni azt, hogy "mi lett volna ha..."

2020. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!