Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz úgy, hogy jó élünk...

Abortusz úgy, hogy jó élünk viszonylag?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett teherbe estem, 5 hetes vagyok.


Van egy 2 éves lányom, aki tervezett gyermek volt természetesen, az első védekezés nélküli alkalomból fogant.

Én soha nem is akartam több gyereket, nem vagyok az a hatalmas anya típus, nekem 1 gyereknél többet nem bír el az idegrendszerem az fix, és szerintem az vállaljon többet aki normálisan áll hozzájuk. Plusz ősszel 2.5 évesen kezdi a kicsi a bölcsit, én meg megyek dolgozni vissza,már alig várom. Házunk is csak 110 nm, 3 szoba, tehát 1 háló, 1 nappali, 1 gyerekszoba..Oke nagy szobák, ketté lehetne szedni, de az nem kis munka. Én meg nem vagyok híve a toljunk ki a gyerekkel és tegyünk mellé egy kisbabát szokásnak, ha meg ellenkező neműek eleve később nem lesz jó együtt. Én is a nővéremmel egy szobában nőttem fel, nem volt jó, attól független hogy szerettem/szeretem a tesóm. A császármetszésem is egy traumatikus élmény volt, a hasam azóta se jött még rendbe teljesen, isten ments egy császártól mégegyszer, pedig 80% esélyel kecsegtet rá az orvosom előzetes csm. után..

Amúgy jól élünk, jó anyagi körülmények közt, de szerintem ez nem feltétlen ok arra, hogy legyen több gyerek. Én semmiképp nem akarom megtartani, a férjem igen, ő mindig is akart kistesót.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettél végül? Mondjuk én már döntöttem, csak kíváncsi vagyok.


Szívem szerint már elköttettem volna magam az első után, de ugye nem lehet.. Óvszerrel védekezünk azóta, nem igazán értem, hogy történt, mert nem volt kilyukadt óvszer sem.


2020. ápr. 21. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
82%
Legyen fontos a gyereke, senki nem mondta, hogy ne legyen, de a MEGLÉVŐ gyereke legyen a fontos, ugyanis a kérdezőnek és a férjének EGY gyereke van! Aki tök komolyan képes összehasonlítani egy embrió abortálását, már meglévő gyerek "elpasszolásával", annak valami nem oké az emeleten. Azért én is gond nélkül elhagynám a férjem, ha azt mondaná az X éves gyerekünkre, hogy adjuk be a zaciba, de nehogy már ezt összehasonlítsuk egy pár hetes, fejletlen, fájdalmat nem érző, tudat nélküli sejthalmaz abortálásával. Az még csak egy embrió, nem a gyerekünk, majd az lesz, HA megszületik! Akinek pedig tök komolyan fontosabb az az embrió, mint a felesége és a meglévő gyermeke, az tényleg menjen a búsba, ilyenért egy percig sem kár.. Sőt! Szívességet tenne, legalább lenne esélyem NORMÁLIS, szerető férfit találnii, aki nem helyez elém és a meglévő gyermekünk elé egy pár hetes magzatot....🤦🏻
2020. ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
41%

"37-es, mi abban a megalázó, hogy egy férfi _is_ szeretne gyereket?" - abban semmi, de akkor vita sincs. A megalázó az, ha valamelyiknek fontosabb a gyerek utáni vágya, mint a kettejük kapcsolata.

Egyébként a közben ideírt #43-assal értek egyet én is, hogy nem hasonlítható össze egy meglévő gyerek egy embrióval.

2020. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
90%

Nem várt, nem akart harmadik vagyok.

Ha tehetném, visszamennék az időben és elküldeném anyut abortuszra (volt is időpontja) és tojjon magasról nagyanyám lelkiterroros dumájára.

Nagyim szenilis lett öregkorára, és elkezdte elmesélni ezeket nekem (17 voltam)

Nem volt horror gyerekkorom. Fizikailag mindent megkaptam ami kellett.

Érzelmileg viszont nem. Tele voltam/vagyok komlexusokkal.

Szóval ne. Ne tartsd meg, ha úgy érzed nem megy.

A TE felelősséged lesz minimum 18 évig, nem az itteni válaszolóké.

2020. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 A kérdező kommentje:

Volt valami törölt válasz?

Lemaradtam.

2020. ápr. 29. 16:24
 45/65 anonim ***** válasza:
77%

45. Bárki jelenthet kommentet, és a moderátorok eldöntik, törlik-e.


Szerintem amúgy az olyan kommentet, amiben pl gyilkosnak nevezik az abortuszt végeztető nőt, jogos törölni és nem abortuszpártiság kérdése.

Az abortusz törvényes az első 12 héten, egy moderátor gondolom ennek figyelembe vételével dönt. Törvényt nem sértő embert nem lehet egyéni vélemény alapján bűnözőnek nevezni.

2020. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
80%

Annyira jók ezek a jóslatok... "Szeretni fogod", "minden rendben lesz", "boldog család lesztek", "megoldod majd". Ja, ha meg mégsem lesz szipiszupi a 2 gyerekkel az élet, akkor meg b.ssza meg a Kérdező, hát minek szült másodikat?! Mert általában ez van itt... Ha egy anya gondban van, vagy csak panaszkodna egyet, akkor hirtelen a sok szentfazék "szüld meg, joga van élni" válaszoló rögtön eltűnik, ésjön helyettük a sok "minek szülted?!" válasz, meg a "ha egy gyerekkel nem ment, kettő végképp nem kellett volna", és a "tudtad mit vállalsz". Szóval ne álszenteskedjünk már, könyörgöm.


Egy gyerek baromi nagy feladat, és rengeteg áldozat. Még úgy is, ha az ember tervezi, akarja, várja... Nemhogy úgy, hogy a háta közepére sem kívánja, és nem akar vele otthon maradni. Ja, ilyenkor jön az "apuka maradjon otthon". Belefutottam itt pár ilyen kérdésben, ahol ez volt a felállás... Had ne mondjam, mennyi mindennek lett elhordva anyuka.


Meg az miért nem elég indok arra, hogy ne legyen gyerek, hogy az anya nem akarja?! Az ő teste, neki kell szenvednie a terhességgel (mert semmi nem garantálja, hogy a 2. terhesség nem lesz problémás), a szüléssel és utána minden rászakad.


"Szerintem nem bánnád meg ha megtartanád." :DDDD

JA, ha meg mégis, hát így járt, nem igaz?! Fogja be a száját, és lássa el a gyereket, aztán majd 18-20 év múlva lehet megint ideje saját magára.

"Szerintem ez nem így van, hogy kevésbé károsíthatja a szervezetet egy abortusz." SZERINTED :D Ez kész. Kit érdekel, hogy te miben hiszel? Úgy őszintén?

2020. máj. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
88%

Akik szerint "majd megszereti" a Kérdező... Ezt a kérdést minden ilyen alá odatenném, csak úgy emlékeztetőül. Hogy milyen is, amikor nem sikerült megszeretni, és nem lesz szipiszupi minden.



https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb..

2020. máj. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
14%

"Az még csak egy embrió, nem a gyerekünk, majd az lesz, HA megszületik!"


Történik valami a szülőcsatornában, amitől hirtelen gyerek lesz az embrió? A kismanók akkor rakják össze, vagy mi?

2020. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
66%

Nem. A műtőasztalon történik, elabortálják, és nem lesz belőle gyerek.

A terhesség megtartásának a feltétele etikai szempontból az is, hogy a nő beleegyezését adja az embriónak a teste hasznàlatához.

Ezt a törvény is így tudja.

2020. máj. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
16%
nem ez volt a kérdésem
2020. máj. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!