Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz úgy, hogy jó élünk...

Abortusz úgy, hogy jó élünk viszonylag?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett teherbe estem, 5 hetes vagyok.


Van egy 2 éves lányom, aki tervezett gyermek volt természetesen, az első védekezés nélküli alkalomból fogant.

Én soha nem is akartam több gyereket, nem vagyok az a hatalmas anya típus, nekem 1 gyereknél többet nem bír el az idegrendszerem az fix, és szerintem az vállaljon többet aki normálisan áll hozzájuk. Plusz ősszel 2.5 évesen kezdi a kicsi a bölcsit, én meg megyek dolgozni vissza,már alig várom. Házunk is csak 110 nm, 3 szoba, tehát 1 háló, 1 nappali, 1 gyerekszoba..Oke nagy szobák, ketté lehetne szedni, de az nem kis munka. Én meg nem vagyok híve a toljunk ki a gyerekkel és tegyünk mellé egy kisbabát szokásnak, ha meg ellenkező neműek eleve később nem lesz jó együtt. Én is a nővéremmel egy szobában nőttem fel, nem volt jó, attól független hogy szerettem/szeretem a tesóm. A császármetszésem is egy traumatikus élmény volt, a hasam azóta se jött még rendbe teljesen, isten ments egy császártól mégegyszer, pedig 80% esélyel kecsegtet rá az orvosom előzetes csm. után..

Amúgy jól élünk, jó anyagi körülmények közt, de szerintem ez nem feltétlen ok arra, hogy legyen több gyerek. Én semmiképp nem akarom megtartani, a férjem igen, ő mindig is akart kistesót.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettél végül? Mondjuk én már döntöttem, csak kíváncsi vagyok.


Szívem szerint már elköttettem volna magam az első után, de ugye nem lehet.. Óvszerrel védekezünk azóta, nem igazán értem, hogy történt, mert nem volt kilyukadt óvszer sem.


2020. ápr. 21. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
77%

Minden egyes mondatból érződik, hogy egyáltalán nem akarsz második, se többedik gyereket, így nincs kérdés, egyértelműen abortusz. Az, hogy valakinek minden porcikája tiltakozik egy újabb gyerek ellen az nem "kifogás", te jó ég!! Az egy nagyon komoly indok az abortuszra, na nem mintha kéne rá bármiféle különösebb indok.

De fogjuk már fel, hogy a kérdező NEM akar több gyereket, mert nincs hozzá türelme, idegrendszere stb. Az elég gyenge "érv", hogy biztos szeretné a másodikat is... Ja, vagy nem. És akkor mi van?

#9 És szerinted az kit érdekel, hogy te nem mennél soha abra?! Légy büszke magadra, hogy szinte még gyerekként ügyesen felcsinaltattad magadat, ügyes vagy, de ne balf*aszozz már le másokat ismeretlenül, mindenféle ok nélkül. Agyam eldobom egyesek milyen prolik.



Kérdező az csak egy dolog, hogy lenne rá pénz, ez még nem érv a megtartás mellett. Ahogy az sem, hogy a férjed akarja. Ha jól sejtem nem neki kéne kihordania, megszülnie és nevelnie kb 95%-ban a gyereket, szóval ennyit erről. Ha emiatt elhagy, ha fontosabb neki egy embrió, mint a már meglévő gyereke, a felesége, a családja, akkor nem kár érte, menjen csak.

2020. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
72%
Te már eldöntötted, el szeretnéd vetetni. Ezzel nincs is semmi baj, azt gondolom egy nem várt, nem tervezett gyereknek sokkal rosszabb az élete, mert a szülő akaratlanul is érezteti vele, hogy őt nem várták erre a világra. Viszont, ahogy látom, a férjed szeretnéd a kicsit megtartani. Gondolom, át is beszéltétek már a dolgot. Ha nem támogat 100%-ig a döntésedben, akkor valóban törés lesz a házasságotokban, ami váláshoz vezethet. De ha megtartod a kicsit a férjed "kívánságára" akkor ugyanúgy meglesz ez a törés, mert olyasmit vállalsz be, amit nem egyáltalán nem szeretnél.
2020. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
23%
Bölcsibe ugyan nem mehet a nagytesó, de családi napközibe vagy magánbölcsibe, akár heti 2-3 napra igen, ha jól élnek, márpedig ezt írja, fel lehet fogadni babysittert, van az Otthon segítünk program, vállalhat részmunkaidős állást is, ha el tudja intézni, illetve a férj is otthon maradhat. Amúgy igen, értem amiről ír, hogy két kisgyerekkel, bakker főleg a karantén idején, az embernek nincs élete, de amikor már kicsit nagyobbak, akkor eljátszanak egymással és kb. csak akkor bagóznak rád, ha enni kérnek. Tehát amíg egy gyereket az ember óhatatlanul szórakoztat, addig kettő elszórakoztatja egymást, ráadásul ott a rutin, a kinőtt ruhák stb. nem nulláról kell indítani. Szóval én a 3. gyerekkel vagyok úgy, hogy Tejóég, nem biztos kéne erőltetni, de ha a férjemmel való kapcsolat a mérlegelés tárgya, akkor bevállalnám, vagy ha én ettől nagyon fáznék, akkor megmondanám, hogy maradjon otthon ő, adjon több szabadidőt stb., tehát kompromisszumot kötnék.
2020. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tartom azt kompromisszumnak, hogy újabb maradandó testi és lelki károsodásokat vállalva kihordjak, megszüljek, és 18 évig az otthonomban lássak valakit, akit nem akarok.
2020. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
14%
A várandósság meg a szülés csak extrém esetben okoz károsodást, azért valljuk be, nem ez a jellemző. Ugyanilyen alapon okozhat testi és lelki károkat egy abortusz is. Így is, úgyis a nő kezében van a döntés, a férje nem fogja kényszeríteni akarata ellenére, de nyilván nem lesz mindegy, ha megfosztja őt az újabb, a leírtak szerint várt apaságtól, a meglévő gyereket pedig a testvérétől. Ettől függetlenül mindenki azt csinál, amit akar. Én nem hagynám el a férje helyében, akárhogy döntene, de biztos hogy nem lennék odáig a gondolattól.
2020. ápr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
74%
Nekem több betegség is maradt vissza egy átlagos terhességből....
2020. ápr. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
72%

Egy abortusz sokkal kevésbé viseli meg egy nő testét és szervezetét, mint 9 hónapnyi terhesség és szülés! És a szövődmények is sokkal magasabbak egy szülésnél, semmint abnál. Szóval ne hasonlítgassunk össze a kettőt..

Ha valaki pedig nem akar (több) gyereket, mert minden porcikája tiltakozik ellene, nem vágyik újabb hónapokig/évekig tartó nem alvásra, sírásra stb stb, akkor édes kevés az, hogy hát van pl babysitter. 🤷🏽‍♀️

2020. ápr. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez nem így van, hogy kevésbé károsíthatja a szervezetet egy abortusz. Nem beszélve a lelki oldaláról. Én úgy látom, sokkal kevesebben vannak azok, akik megbánták végül, hogy megtartották a gyereket, mint akik megbánták az abortuszt. De ha nem akarod felnevelni, örökbe is adhatod.
2020. ápr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
76%
Igen, az szuper lesz, Utolsó, főleg a nagytestvérnek, anya kihordja a kistesót és örökbe adja. A bölcsiben is jó lesz magyarázni....
2020. ápr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
84%

"Szerintem ez nem így van"


Most lehet újat mondok, de az hogy SZERINTED hogy van, nem befolyásol semmit sem, főleg nem a tényeket! Azt hiszel, amit akarsz, ettől független 9 hónapnyi terhesség + akár hosszú órákon át tartó vajúdás és szülés, ami kegyetlen fájdalom, a közelébe nem ér egy kb fél órás kis műtétnek. De ezt némi józan paraszti ésszel is be lehet látni... Terhesség-szülés során sokkal nagyobb a kockázat a maradandó szövődményekre, közben fellépő komplikációra, mint abortusznál. Ez is tény, a személyes vélemény ezen mit sem változtat.


"Nem beszélve a lelki oldaláról. Én úgy látom, sokkal kevesebben vannak azok, akik megbánták végül, hogy megtartották a gyereket, mint akik megbánták az abortuszt."


Újabb demagóg szöveg. Érdekes én munkámból kifolyólag rengeteg abortuszon átesett nőt ismerek és EGYET SEM tudok mondani, aki alaposan meggondolt abortuszt megbánt volna, akár csak egy percre is. Ellenben hány olyan nő van, aki megbánta, hogy szült.... Megnyugtatlak: rengeteg! Csak erről nem "illik" beszélni meg ciki, ha valaki nem imádja rajongásig a kölkét, de attól még bőven vannak ilyen nők. Elég az oldalon szétnézni, rengeteg ilyen jellegű kérdés volt, meglepő módon a többségnél szét is szedték a kérdezőt, hogy hogy képes megbánni a gyerekét.


"De ha nem akarod felnevelni, örökbe is adhatod."


Ezt meg te sem gondolhattad komolyan. Ha valaki nem akar gyereket, akkor döntő többségben, hihetetlen meglepő módon kihordani és megszülni sem akarja, hogy aztán odaadja valami idegennek. Elképesztő, hogy némelyek képesek lennének egy nőre 9 hónap terhességet és egy szülést rákényszeríteni, úgy hogy ő maga nem akarja. Gyereket magának szül az ember, azért mert akar! Nem jótékonyságból. Továbbá ne beszéljünk arról, hogy milyen jó lesz majd úton-útfélen azt magyarázni, hogy hova lett a gyerek meg megértetni a 2 évessel, hogy anyu megszülte a tesódat, akit az életben nem fogsz látni, mert odaadta valakiknek.. :) Hmm, kedves történet. No komment komolyan.

2020. ápr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!