Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz úgy, hogy jó élünk...

Abortusz úgy, hogy jó élünk viszonylag?

Figyelt kérdés

Védekezés mellett teherbe estem, 5 hetes vagyok.


Van egy 2 éves lányom, aki tervezett gyermek volt természetesen, az első védekezés nélküli alkalomból fogant.

Én soha nem is akartam több gyereket, nem vagyok az a hatalmas anya típus, nekem 1 gyereknél többet nem bír el az idegrendszerem az fix, és szerintem az vállaljon többet aki normálisan áll hozzájuk. Plusz ősszel 2.5 évesen kezdi a kicsi a bölcsit, én meg megyek dolgozni vissza,már alig várom. Házunk is csak 110 nm, 3 szoba, tehát 1 háló, 1 nappali, 1 gyerekszoba..Oke nagy szobák, ketté lehetne szedni, de az nem kis munka. Én meg nem vagyok híve a toljunk ki a gyerekkel és tegyünk mellé egy kisbabát szokásnak, ha meg ellenkező neműek eleve később nem lesz jó együtt. Én is a nővéremmel egy szobában nőttem fel, nem volt jó, attól független hogy szerettem/szeretem a tesóm. A császármetszésem is egy traumatikus élmény volt, a hasam azóta se jött még rendbe teljesen, isten ments egy császártól mégegyszer, pedig 80% esélyel kecsegtet rá az orvosom előzetes csm. után..

Amúgy jól élünk, jó anyagi körülmények közt, de szerintem ez nem feltétlen ok arra, hogy legyen több gyerek. Én semmiképp nem akarom megtartani, a férjem igen, ő mindig is akart kistesót.


Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tettél végül? Mondjuk én már döntöttem, csak kíváncsi vagyok.


Szívem szerint már elköttettem volna magam az első után, de ugye nem lehet.. Óvszerrel védekezünk azóta, nem igazán értem, hogy történt, mert nem volt kilyukadt óvszer sem.


2020. ápr. 21. 12:25
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
8%

Nem ez volt a kérdésed? Mért a Kérdező kérdése az volt, amire Te válaszolsz?

Nem értem, mért éreztek minden olyan kérdést, ahol vki abortuszt mérlegel, felhívásnak egy olyan vitára, amelyben az összes fejlett nyugati ország törvénybe rögzített álláspontjával össze nem egyeztethető vèleményt hangoztattok.

Ha vki abortuszt mérlegel, az nyilvàn nen abortuszellenes, tehàt abortuszvitának semmi értelme, azon az egy mondaton kívül, amiben leírod, hogy ha Te kerülnèl ilyen helyzetbe, akkor Te megtartanád.

Amúgy az összes felvetéseteket hosszan részletezi többek között az Orvosi etika c. tankönyv vonatkozó fejezete, többek között ezt a kérdést is, hogy ha a petesejt nem gyerek, az újszülött gyerek, akkor hol a határ, hisz pl a zigótàk elölése a lombiknál és az újszülöttgyilkosság mégse egyenértékű.

Bármennyire is nem hiszitek, az összes papagàj módra ismételt kérdéseteket már szakemberek tömege vitatta meg, és a jelenlegi törvények az ő konszenzusuk alapján lettek.

2020. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
22%
Én leszarom az abortuszt magasról, ez egy egyszerű kérdés volt, hogy hol sejtcsomó még és honnan kezdődik a gyerek? Mi történik a szülőcsatornában amitől hirtelen gyerek? Mi van ha császárral születik: Én erre lettem volna kiváncsi az adott válaszolótól.
2020. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
71%

Ez most olyan, minthogy mért 6 hétig újszülött, mi változik a 43.életnapon.

A gyerek szót jogilag a megszületett emberekre használják, őket anyakönyvezik, ők számítanak állampolgárnak.

Attól még egy nő vagy egy pár lelkileg nyilvàn a magzatra is mint a gyermekére gondol, de ez egy pszichés folyamat, valamikor a terhesség alatt alakul ki, egyéni, hogy mikor.

2020. máj. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
61%
#48 Igen képzeld, pusztán annyi történik, hogy folyamatosan fejlődik az embrió, amiből majd magzat lesz a végén pedig KIFEJLETT ember, aki képes pl önmagától lélegezni és nem a másik teste kell hozzá. Mondjuk! Nem véletlen van ott meghúzva a határ, ahol és nem véletlen nevezik embriónak a néhány hetes terhességet. Ne hasonlítgassunk már egy 7-8 hetes fejletlen sejthalmazt csecsemőkhöz vagy felnőttekhez, mert egy lapon sem említhető a kettő. Mint ahogy LÉNYEGES különbség van egy pl 27 és 8 hetes magzat között is. Nem agysebeszet szerintem és szomorú, hogy ezt valakinek külön magyarázni kell, mert magától nem tudja...
2020. máj. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim válasza:
68%
Végül elvetetted?
2020. máj. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
9%

"Bármennyire is nem hiszitek, az összes papagàj módra ismételt kérdéseteket már szakemberek tömege vitatta meg, és a jelenlegi törvények az ő konszenzusuk alapján lettek."


Milyen konszenzusról beszélsz? Van ország, ahol tilos az abortusz (nem olyan régen meg Írországban is az volt), nálunk ugye a 12.hétig lehet (18, ha az anya kiskorú, pedig a nyakam rá, hogy egy 17 éves lány magzata is ugyanolyan ütemben fejlődik, mint egy 42 éves nőé). Az Egyesült Államokban 24 hét a határ, nálunk ennyi idős koraszülöttet gépekre tesznek es sokszor meg is mentenek.

Szóval ez a konszenzus eléggé sàntít.

2020. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
86%

Az USA Trump elmebaja alatt áll.

A törvényeket ott, ahol nem a vallási fundamentalizmus vagy a demagógia vezeti, úgy hozták, hogy hosszas vita előzte meg, ahol etikusok, orvosok, filozófusok stb ütköztették az álláspontjukat.

Ismét javaslom az Orvosi etika c. tankönyvet, vagy 50 oldalon át részletezik ezt. Persze vannak egyéni emberek, szervezetek, akik a saját szèlsőségüket akarják mások torkàn lenyomni, de szerencsére normális nyugati országokban ez az ő magànügyüknek számít.

2020. máj. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
17%
Amúgy nem ismerem az USA törvényeit, de nem arról van szó, hogy beteg magzatot lehet elvetetni a 24. Hétig? Ahogy itthon is amúgy.
2020. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
66%

Nincs olyan, hogy az "USA-ban így meg úgy", ott tagállamonként van szabályozva az AB kérdése.

Egyébként a 24. hét egy jó biológiai határ... kb onnan életképes egy magzat más testének használata nélkül is.

2020. máj. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
71%

Az a probléma a 24.héttel, hogy cirka a 12. Hét után már becsülnek fájdalomérzést és valamekkora önérzékelést.

Ezért a 12-24. Hét között csak extrém esetekben lehet végeztetni, ezek egy része magzati vagy anyai orvosi ok, a szociálisok már csak akkor jönnek szóba ha pl valaki valamilyen neki nem felróható okból nem tudta meg korábban a terhességet.

2020. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!