Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nem tarthatom meg a babát,...

Nem tarthatom meg a babát, hogyan lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok, jövő héten kell mennem abortuszra. Védekezés mellett "besikerült" a baba (pharmatex kúp mellett)

Sajnos nem tarthatom meg, mert az utolsó terhességem is már nagyon problémás volt.

Magas cukor,előjött az asztmám, méhlepény rendellenesség stb...

Veszélyben volt a babám is, de hála Istennek nem lett gond.

Viszont a mostani terhességemmel már az elején elkezdődtek a problémák, ezért úgy döntöttem, hogy nem tartom meg a babát, bár a szívem szakad meg érte, annyira bele vagyok betegedve az egészbe.

Hogyan tudom majd vagy hogy lehet ezt egyáltalán feldolgozni?


2020. máj. 8. 01:35
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
43%

Biztosan nincs rá valamilyen megoldás?

Konzultáltál dokival, hátha nem olyan nagy a baj, mint hiszed! :-(

Esetleg a párod? Ő támogat a döntésedben? Veled van most ezekben a nehéz percekben? Mert Nekem sokat segítene!

Hány éves vagy?


Nekem fiatalabb koromban volt egy abortálásom 19 évesen, és pont akkor hagyott el a párom is. Szóval nekem duplán kellett feldolgoznom, de szerencsére sikerült, már nem gondolok rá!

2020. máj. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Ehhez szakember kell, szerintem. És a család támogatása. És az, hogy a meglévő gyerekednek ebből ne legyen semmi hátránya.


Ez biztos nem segít, de tegyük fel, ha kihordod, mindketten odaveszhettek(??).

2020. máj. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%

Míg élsz marad a nyoma a lelkedben!

Tapasztalat 😔

2020. máj. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
34%

A "nem tarthatom meg" az eléggé mást jelent. Mondjuk ha élettel összeegyeztethetetlen betegsége van. Vagy ha az orvosok azt mondják, hogy az anya valószínűleg nem élné túl a terhességet. De itt erről szó sincs, te úgy döntöttél, hogy nem tartod meg.


Ezzel amúgy részemről semmi gond, nem vagyok abortuszellenes, felőlem az is elég indok, hogy nem akarsz gyereket. Viszont nézz szembe vele, hogy a te döntésed, feldolgozni is könnyebb úgy.

2020. máj. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

33 éves vagyok.

Az orvos már az utolsó terhesség alatt is mondta, hogy nem kellene több babát vállalnom. Tegnap beszéltem vele és mondta, hogy vannak kockázatai, ha most megtartom a babát.

Nem tudtam, hogy a pharmatex ennyire rossz, sosem olvastam róla.

2020. máj. 8. 08:01
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Azért a vannak kockázatai, és a nem tarthatod meg, mert veszélyeztet téged, az életed, stb, az nem egy és ugyanaz...

Ha úgy érzed, megszakad a szíved ezért a babáért, akkor tartsd meg, harcolj érte, elfogadva azt, hogy a kihordása nehézségekkel járhat.

2020. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

Nekem ha csak annyit mondott volt hogy vannak kockazatai, biztos hogy rögtön nem gondoltam volna az abortuszra.

Mindenképpen utána akartam volna járni, más szakemeberek véleményét is megkérdeztem volna.


Ha akkor veszélyt jelent rád a terhesség, akkor még később is megszakítható. Nekem az a furcsa hogy rögtön az abortusz jutott eszedbe.

Szerintem itt csak a lelkedet nyugtatod. Ha nem így lenne, jobban utána jártál volna. Az alap hogy több orvost megkérdezel, mész a dolog után.

2020. máj. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha már most bele vagy betegedve, mi lesz utána? Én nem szeretnék úgy tovább élni, hogy ekkora teher nyomja a lelkemet. Semmi értelme.
2020. máj. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

Nem értem mire jó, hogy még kettőt belerúgunk a kérdezőbe meg jön az érzelmi zsarolós kamuszöveg, miszerint ez "gyilkosság". Hát nem, nem az. Soha nem volt, soha nem is lesz az!

Mintahogy sokaknak évek óta megfelelően működik a Pharmatex, ami egy fogamzásgátló eszköz (!!), sok helyen maga a nőgyógyász ajánlja, szóval ezt inkább hagyjuk, attól hogy az orra alá dörgölitek, még nem lesz kevésbé terhes....


Kérdező. Én abszolút nem vagyok fanatikus, gyilkosozó magzatvédő, viszont ha már most bele vagy betegedve, ez később csak rosszabb lesz. A nagy többség egyáltalán nem bánja meg az abortuszt, de ők önszántukból vetették el, mert ezt akarták. Te viszont nem igazán akarod. Pontosan milyen kockáztattal járna számodra egy újabb terhesség és szülés? Garantálható, hogy életveszély lép fel, mint az előző terhességednél? Ne adj isten mindketten ramehettek?? Mert akkor bármennyire is fáj, az abortusz a jó döntés. Orvos mit mond?

2020. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%

Hát, nézd. Ha nekem a meglévő gyerekem mellé be kellene vállalnom egy terhesség, amiben vesz~lyeztetve vagyok, és akár minimissal is több logikus esély van arra, hogy bajom legyen, és a gyerekem anya nélkül nőne fel, az már elég indok ahhoz, hogy elvetessem. De ha a sok komplikáció a babára veszélyes, emiatt lehet koraszülött, komoly beteg, fogyatékos, stb... nos abban az esetben sem szúrnék ki a meglévő gyermekemmel, hogy olyan testvért vállalok be, aki minden erőmet és időmet felőrli a meglévő gyerekem kárára.

Nyilván minden komplikáció problémamentes terhességnél sem lehet elkerülni és az élet is hozhat balesetet, betegséget, ami megváltoztatása a körülményeket. De ez egy őre látható, magas kockázat. Ez más helyzet.

Ha végül nem tartod meg erősítse az, hogy van már (nem tudom mennyi) egészséges gyereked, akikért érdemes élned, talpraállnod.

2020. máj. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!