Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Rossz ember vagyok, hogy ha...

Rossz ember vagyok, hogy ha el akarnám vetetni a még meg nem született gyerekemet, ha kiderülne hogy down szindrómás vagy valami komoly rendellenessége van?

Figyelt kérdés
Lehet szépíteni, hogy a saját gyerekemet mindenhogy szeretni kéne, de akkor is.. Miért akarnék egy olyan gyereket, akinek nem lehet normális átlagos élete, és szenvedés lesz neki az egész? Plusz nekem is a nevelése.
2021. márc. 15. 14:55
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy rossz ember. DE! Nem mindegy en mit gondolok? Vagy az aki szerint az vagy? A te életed. Neked kell együtt élned egy down szindromassal ha úgy döntesz megtartod. Mindenkinek egy élete van. Arra áldozza vagy nem, amire akarja.
2021. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
88%
en is elvetetném ha beteg lenne. tudom mivel járna, nem szeretném egyikünknek sem.
2021. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
88%

Én elvetettem és nem merült fel egy pillanatra sem, hogy megtartsam és ugyan így tennék. Nem tudhatom milyen fokú a betegsége ha kis esély van arra, hogy szenvedjen akkor nem szülöm meg, nem fogom nézni a gyerekem szenvedését.

És ebbe a csodás világban ahol az egészségesek sem tudnak sokszor teljes életet élni, na pont nem, és ha a kicsi országunkat nézem ahol semmi segítséget nem kapsz a fejlesztésre, akkor van esélye ha hordod maszekba.

2021. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim válasza:
8%
Sokszor a Down-szindrómás emberek teljesebb és boldogabb életet élnek, mint az "egészségesek". Szóval milyen ember is vagy?
2021. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagy rossz ember. Sajnos van ilyen ismerősöm aki átélte és sajnos azt is volt "szerencsém" látni, hogy mit élt át az a szobatársam a kórházban, akinél kiderült, hogy a baba bizony down-al született és nem derült ki a terhessége alatt.
2021. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagy rossz ember, párommal mi azt is megbeszéltük hogyha a vizsgálatok azt mutatják hogy egészséges de még is fogyatékkal születik ott hagyjuk a kórházban. Nem tesszük tönkre az életünket egy gyerekért.
2021. márc. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
30%
Az igen 6-os, otthagyjátok a kórházban? És lesz utána egy nyugodt perced, hogy nem tudod szegény gyerekkel mi történik?
2021. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
27%
6os: és ha később derül ki, hogy beteg? pl 1,5-2 évesen kiderül, hogy autista?
2021. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
93%
Nem
2021. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
93%
4# persze hogy boldogabbak. Hisz egy olyan fejlődés rendellenességgel születnek amiben nem csak testi de gondolkodás - fejlődésben is jóval elmaradottabbak.. A legtöbb downos értelmi képessége igencsak elmaradott.
2021. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!