Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Rossz ember vagyok, hogy ha...

Rossz ember vagyok, hogy ha el akarnám vetetni a még meg nem született gyerekemet, ha kiderülne hogy down szindrómás vagy valami komoly rendellenessége van?

Figyelt kérdés
Lehet szépíteni, hogy a saját gyerekemet mindenhogy szeretni kéne, de akkor is.. Miért akarnék egy olyan gyereket, akinek nem lehet normális átlagos élete, és szenvedés lesz neki az egész? Plusz nekem is a nevelése.
2021. márc. 15. 14:55
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
41 azért te is tudod, hogy a te példáid nem összehasonlíthatóak egy genetikai betegséggel, amiről nem lehet tudni, hogy milyen mértékű fogyatékossággal jár. Egyébként igen, sokan vannak akik nem tudnak indokot mondani (egészséges) magzat abortálására.
2021. márc. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
97%

41!


A felsorolt példáid röhejesek, ami téged minősít. Van olyan, aki nem akar gyereket. NEM AKAR. PONT. Hogy miért, az az ő dolga. A védőnőnek joga van a miértre rákérdezni, de konkrétan azert, mert sokaknak fogalma nincs pl milyen anyagi támogatások járnak, vagy milyen segítséget kaphat adott szituációban. Ellenben nincs joga megkérdőjelezni az indokot.


"A jobb meghalni mint élni pont olyan marhaság, minthogy a gyerek a skorpió jegyében fog születni és nem jönnék ki vele a horoszkópom szerint."


A horoszkop rész valóban marhaság. A jobb meghalni viszont nem. Van olyan, amikor valóban jobb. Beszelj csak pár vegstadiumu rákos beteggel, máris megérted. Vagy menj el egy napra, vagy csak egy órára onkenteskedni egy hospice házba. Máris megérted.

2021. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
91%

Az a baj, hogy annyira mérhetetlenül buta vagy, hogy veled kár megpróbálni értelmes ember módjára kommunikálni, a vitakultúrádról ne is beszéljünk, fröcsögsz összevissza, párhuzamba állítasz totál abszurd "érveket" és vergődsz, hogy más miért nem ért veled egyet és hogy képzeli azt mondani, amit.


Mióta állítható párhuzamba az, hogy ma esik az eső ezért elvetetem a gyerekem (????) és az, hogy nem akarom tönkre vágni az egész életemet egy beteg gyerekkel, illetve a SAJÁT TAPASZTALATAIM alapján nem akarom, hogy esetlegesen szenvedjen egy fogyatékossággal?? Mintha az lenne az általános, hogy emberek egy beteg gyereket azért vetetnek el, mert esik kint az eső. Te jó ég!

Miért kell egyáltalán megmagyarázni bárkinek is, hogy ő személy szerint miért vetet el egy beteg gyereket? Neked ehhez mi közöd? Főleg, hogy ez csak egy, azaz egy darab érv a sok közül, ami miatt abortusz mellett döntene a kérdező, hisz ott virít a kérdésben, hogy az ő saját élete is egy szenvedés lesz egy beteg gyerekkel és ezt nem akarja, ami maximálisan érthető is. Nem kell értetlenkedni, azok a nők, akiknek dowsos lenne a gyerekük, azért vetetik el, mert ők maguk nem lennének képesek feláldozni a 0-24-es gondozásukra a saját életüket, plusz esetleg van már otthon 1-2 gyerek és nem akarja, hogy a nyugodt és békés családi életük erre rámenjen és a meglévő gyerekek lássák ennek kárát. 10-ől 11 embernek ez a fő érv.


Sokaknál eleve semmilyen körülmények között nem fér bele az örökbe adás, úgy vannak vele akkor már inkább abortusz, mert könnyebb számukra úgy élni, hogy egy x hetes, kifejletlen magzatot abortáltattak, semmint azzal, hogy kihordtak és megszültek egy gyereket, akiről aztán azt sem tudják él-e vagy hal. És ez is teljesen érthető és elfogadható érv. Ahogy az is, hogyha valaki nem akarja bekockáztatni azt, hogy esetlegesen többet szenvedjen az a gyerek, mint amennyit élvezi az életet, hisz sokszor azok is rengeteget szenvednek, akik makk egészséges, úgyhogy igen is jogos félelem és érv, ha valaki ezért IS dönt az abortusz mellett.

De te bizonyára nem találkoztál még soha életedben olyan örökbe adott beteg emberekkel (és nem olyan súlyos betegséggel küzdöttek, mint egy Down szindróma), akik azt kívánják inkább bár meg se születtek volna, mert ugyan vannak ó pillanatok ,de életük 90%-ban csak szenvednek. Én már találkoztam és igen tartom az érvem, hogy többek között azért sem szülnék beteg gyereket, hogy ezt ne kelljen átélje. De a fő indok még mindig az, hogy magamat és a családomat ennek nem fogom kitenni.

2021. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
75%
44 vagyok és én most az abortuszt szigorúan csak a genetikai betegség szempontjából néztem és ehhez mérten írtam, de ott van az is, mikor valaki mindenféle betegség nélkül megy abortuszra, mert nem akar gyereket. Na ott meg aztán főleg él az, hogy bármilyen érvet is mond, az nem kérdőjelezhető meg, mert az ő életéről van szó és ő az egyetlen, aki tudja miért akar abortuszt és ehhez másnak még mindig nincs köze és főleg nincs joga megkérdőjelezni az érveit!!
2021. márc. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
82%

#31 b+ a "mások szerető gondjai"-t...

#34 "Én nem hallottam róla, hogy tömegével ölnék meg magukat az adoptált gyerekek, te igen?" - miért pont önmagukat?

2021. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
15%
45 en egyetlen adoptált gyereket ismerek (illetve ő már felnott). Nem reprezentatív a minta, de nem akarja megölni magat. Imadattal beszél az édesanyjáról (aki neki ebben az esetben az örökbefogadó anyja a másikat biológiainak emlegeti, ha egyáltalán). Megnősült és kisfia született.
2021. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
82%

46!


Én többet is ismerek, mindegyikük sebzett az örökbefogadás miatt. Van, aki komolyabban, van aki súlyosabban. Van, aki képtelen a tartós kapcsolatra.

Mindenkit érdekelnek a gyökerei, hogy honnan jött. Vannak szülei, akik felnevelték, akármilyen csodasak is, nem tőlük származik. A többség kíváncsi a vérszerinti szüleire és meginkabb a miértre.

2021. márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
82%
#46, én magam is az vagyok, és már fel is nőttem:) Igazándiból két embert nyúvvasztottam volna ki szivem szerint, az örökbe fogadó anyámat, meg a szülőanyám anyját, hogy nem írta neki alá az abortusz-papírt. (16 éves volt) De már mindkettő megboldogult természetes úton, úgyhogy ezt lekéstem... Ja, meg azokat a politikusokat, akik miatt a 14-18 éves fiatal ilyen módon ki van szolgáltatva a szülei akaratának.
2021. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

48!


Nincsenek kiszolgáltatva, csak nem ismerik a jogaikat. Minden kiskorú a gyamhivatalhoz fordulhat, ha nem ért egyet a szüleivel a terhessége kimeneteléről. Se a megtartásra, se az abortuszra nem kényszeríthető senki az akarata ellenére.

Amúgy én nem Magyarorszagon élek és itt a 16 evésnek joga an önállóan dönteni erről, akár a szülei tudta nélkül is, ha a háziorvosa úgy ítéli meg, a gyerek tisztában van a tetteivel és annak következményeivel.

2021. márc. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%
#49, alapvetően 1963-ról beszélünk... most már valóban EGY PICIT jobb a helyzet... mert már létezik, kerülő út... annak, aki ismeri...
2021. márc. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!