Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Rossz ember vagyok, hogy ha...

Rossz ember vagyok, hogy ha el akarnám vetetni a még meg nem született gyerekemet, ha kiderülne hogy down szindrómás vagy valami komoly rendellenessége van?

Figyelt kérdés
Lehet szépíteni, hogy a saját gyerekemet mindenhogy szeretni kéne, de akkor is.. Miért akarnék egy olyan gyereket, akinek nem lehet normális átlagos élete, és szenvedés lesz neki az egész? Plusz nekem is a nevelése.
2021. márc. 15. 14:55
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
81%
Ha nekem betegen születne a gyerek, én is otthagynám.
2021. márc. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
88%
Egyik unokatestvérem down szindrómàs. Felnőtt ember. Nem tud magàról gondoskodni, mikor a szülei meghaltak, bekerült egy intèzetbe, a testvèrei nem tudtàk vàllalni, hogy àllandó fegyületet biztosítsanak. Nem érzi ott jól magát, vírus előtt egyik testvére minden hétvégén érte ment, és velük volt. Most nem is mehetnek be hozzá. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mikor egy nő az abortusz mellett dönt, nem csak a saját vàllàról veszi le a terhet, hanem gondol arra is, mi lesz akkor ha ő màr nem lesz, ki gondoskodik majd róla.
2021. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó vagyok, az kimaradt, hogy ott hagyni viszont nem tudnàm
2021. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
77%

20!


Nincs semmi csúsztatás a válaszomban. Ha nem fogod fel, ah a te ertelmin képességeidet vonja kétségbe

2021. márc. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
92%
Normális ember vagy, nem rossz.
2021. márc. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
3%

Tele a világ depisekkel, akik rühellik az életüket, meg mègsem ölik magukat.


Ha biztosan downos lenne, keresnék neki örökbefogadókat, sorok állnak a világon downos újszülöttért(is). Itthon kicsit kevesebben, de sok downos baba kerül örökbefogadókhoz.


Az otthonosdit jó előre be kell készíteni és kisgyerekkorától szoktatni egyre többet, akkor nem lesz trauma az elszakadás, úgy persze hogy utálja.


Én tájékozódnék az örökbeadási lehetőségekről akár külföldre. Ha nem menne csak akkor vetetném el.


Aki azt írta, hogy az anya megkíméli a gyereket az élettel járó szenvedéstől, ha nem hagyja megszületni, az egy idióta. A legtöbb sérült ember szeret élni. Néha szívás, van, hogy sokszor szívás, de azért szeretik. Ha meg nem, egy downosnak bàrmikor van lehetősége kilépni ebből és kiugrani az ablakon.


Komolyan ilyen hülye indokot. “Nem szeret ott lenni” és?? Mi sem mindig szeretjük, ahol vagyunk, azt se, amit csinálni kell, de attól még csinálni kell! Aki ilyet ír azt az első szomorú gondolatánàl meg kellene kínálni a fájdalommentes halál lehetőségével, egyből eszébe jutna, hogy szeret élni, csak èpp most rossz, de annyira nem vészes!

2021. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
83%
"Én tájékozódnék az örökbeadási lehetőségekről akár külföldre. Ha nem menne csak akkor vetetném el." - én nem utálom ennyire azt a gyereket... úgyhogy egyértelműen abortusz.
2021. márc. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
64%

Aki azt mindja adja örökbe az nem hordott ki egy gyereket sem,. 1 vagyok 14.hétben tudtam elvetetni nem éreztem, hogy mozog relatíve nem volt még érezhető kapcsolatom vele. Szerinted ha 9 hónapig érzem és együtt vagyunk otthagynám vagy rábíznám egy idegenre 26os

Ha ebbe a cipőbe jársz majd írd meg milyen örökbe adni.

2021. márc. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
91%
Ezekkel a kérdésékkel egy nagy baj van: az adott pillanat érzése lesz a válasz egy feltételezett szituációra. Ez a válasz akár homlokegyenesen ellenkezo is lehet, mint ami a valosag lehet ha valoban abba a helyzetbe kerül az ember. Úgyhogy lehet mondani, hogy elvetetném/megtartanám/ott hagynám a korhazban/örökbeadnám/akármi, hogy valójában mit tenne az ember az csak az adott pillanatban lesz valóságos.
2021. márc. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
88%

28as, van gyerekem.


Egészséges babàt nem tudnék(talán csak ha nagyon nyomorognánk), de úgy, hogy van egy gyerekem, nem tudnék bevállalni egy downos babát, így kihordás után örökbeadnám, mert hatalmas a motiváció, hogy az x éve nevelt gyerekemnek biztosítsak egy legalább közepes életet.


Persze érzéseket előre nem lehet ígérni, de úgy gondolom, hogy nem merülne fel bennem a megtartás egy megszült downos babánál így, hogy van már gyerekem.

2021. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!