Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Rossz ember vagyok, hogy ha...

Rossz ember vagyok, hogy ha el akarnám vetetni a még meg nem született gyerekemet, ha kiderülne hogy down szindrómás vagy valami komoly rendellenessége van?

Figyelt kérdés
Lehet szépíteni, hogy a saját gyerekemet mindenhogy szeretni kéne, de akkor is.. Miért akarnék egy olyan gyereket, akinek nem lehet normális átlagos élete, és szenvedés lesz neki az egész? Plusz nekem is a nevelése.
2021. márc. 15. 14:55
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
97%
Két Down-os is van a környezetemben, az egyikük 12, a másik 44 éves. Egyikük sem képes önálló életre, állandó felügyeletre szorulnak. Az első értelmi képessége nem olyan rossz, de kb. egy 6-7 éves szintjén van, viselkedésben néha egy 3-4 éves szintjén. Általában kedves, aranyos, de ha bedühödik, akkor üt-vág, nehéz tárgyakat dobál. Apuka lelépett, anyuka egyedül küzd vele. A másikuk leragadt egy 3-4 éves szintjén, állandó felügyeletet igényel, a szülei már 70 felettiek. Ha pár percre találkozol velük, akkor azt látod, hogy kedves, mosolygós, szeretetteljes emberek. De ha neked kell felnevelned őket, akkor rámegy az életed.
2021. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
98%

Nem. Mindenki maga tudja, hogy mire képes. Ha te úgy érzed, nem tudnak fogyatékos gyermeket nevelni, akkor nem szabad vállalni.


Az én környezetemben kimondottan sok értelmi fogyatékos él. Nem Magyarorszagon élek és a közelünkben van egy gondozó otthon, illetve egy lakasotthon komplexum. A gondozootthonban folyamatos felügyelet alatt élnek, folyamatos felügyeletet igényelnek. A lakasotthonban egyedül, önálló életet élnek, amihez segítséget kapnak naponta/hetente, kinek mennyi szüksége és igénye van rá. Ők dolgoznak is, az egyikük pl a kedvenc penztarosom az élelmiszerboltban es nem en vagyok az egyeduli rajongoja, latom hogy mennyien választják direkt az ő sorát. Tehát nem mindegy milyen fokú az a fogyatékosság.


Nekem amúgy nincs különbség az emiatt abortusz vahy a kórházban hagyás között: ha az ember nem érez elég erőt hozza, nem szabad erőltetni, csak tönkre vágj a mindenki életét. Ha ott hagyják a kórházban, kaphat egy esélyt egy családnál.

2021. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
6%
6os és ha ti lesztek betegek akkor egymást is otthagyjátok majd az elfekvőben meghalni?
2021. márc. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
86%

13!


Véleményed szerint azonos szintű a kötődés egy fogyatékos újszülött és az x éves partner között?

2021. márc. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
7%
A felelősség azonos, és igen, a kötődésnek is annak kellene lenni. Vagy lelkiismeret vagy fene tudja, de nyilván ez ismeretlen neked.
2021. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
88%

Nem ugyanaz a felelősség. Lelkiismeret furdalása miért lenn? Azért, mert felméri, hogy képtelen lennék szeretetteljes, nyugodt életet biztosítani egy fogyatékos gyereknek? Mert felméri és belátja, hogy azzal, ha hazaviszi, három életet vág tönkre? A gyerekét, a párjáét és a magáét? Nekem inkább akkor lenne lelkiismeretfurdalasom, ha hazavinném, tudva, hogy nem lesz senkinek se jo.

Vannak olyanok, akik kifejezetten down kóros vagy egyéb fogyatékkal élő gyereket akarnak örökbe fogadni, ott tökéletes helye lesz. Ha nem lesz iylen család, akkor speciális otthonban, szakképzett gondozok veszik majd körül. Mindkettő jobb neki.

2021. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
5%
Hidd ezt, ha neked könnyebb.
2021. márc. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim válasza:
7%
14-es! Nem a kötődésről van itt szó, hanem arról, hogy egy embernek milyen a beállítottsága. Ha a beteg gyerekét otthagyná a kórházban, akkor a beteg párját is valószínűleg úgy ellökné, mint egy mosogatórongyot.
2021. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
82%

18!


Aha. Tehát ha abortusz mellett dönt, mert kiderül hoyg fogyatékos a baba, akkor simán haza menne és leszúrná a férjét is. Még mindig nem ugyanaz egy újszülött, akit egy perce ismersz azzal az emberrel, akivel évekig együtt éltél. Ha neked igen, akkor nagy baj van a fejedben.

2021. márc. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim válasza:
12%

18-as vagyok.

Utolsó, neked van baj a fejedben. A válaszod nem más, mint csúsztatás.

2021. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!