Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek vagy megtartanáto...

Elvetetnétek vagy megtartanátok egy Turner-szindrómás magzatot, és miért?

Figyelt kérdés

Ez egy lányokat érintő kromoszóma-rendellenesség, a két nemi X-kromoszóma közül az egyik hiányzik vagy módsult/hiányos, ennek következtében ezek a lányok hormonkezelés nélkül alacsonyak maradnak, elmarad náluk a nemi érés, valamint a petefészek pár kivételes esetet leszámítva hiányzik vagy üres, a méhük is többnyire fejletlen, ezért az esetek 99.99%-ában sterilek. Járulékos problémaként túlsúly, szív-és és veseproblémák, cukorbetegség, pajzsmirigy-alulműködés, magas vérnyomás, halláskárosodás is gyakran fellép. Értelmi képességeik átlagosnak mondhatók, esetleg kisebb részképesség-zavarok vagy tanulási nehzéségek léphetnek fel.


Ilyen kilátásokkal ti bevállalnátok a magzatot, vagy "elengednétek" inkább?


2021. júl. 20. 15:28
A kérdező szavazást indított:
Megtartanám
Elvetetném
84 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Jujj ez nagyon nehéz, én down babát elvetettem. Sajnos ezt neked kell tudnod.
2021. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Beteg gyereket NEM szülnék meg. Ha idősebb korában én már nem tudnám gondozni, ki tenné meg?
2021. júl. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
55%

Ismerek Turner sy.-t. Csak a meddőségi klinikán derült ki, miután évekig hiába próbálkoztak. Mondjuk Ő enyhébb, mozaikos géntérképpel rendelkezik.


A kérdésedre válaszolva: én megtartanám. Egyik probléma sem olyan jellegű, amit ma már ne lehetne áthidalni. Lehet, hogy kell majd szednie néhány gyógyszert; lehet, hogy csak lombikkal, vagy örökbefogadással lehet gyereke; de összességében közel normális életet élhettek Vele.

2021. júl. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%
Megtartanám nagy valószínűséggel, de előtte alaposan utánanéznénk ennek az állapotnak, a kezeléseknek, és anyagi számvetést is csinálnánk.
2021. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Itt vagyok és Turner-szindrómám van.
2021. júl. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Ha beteg, elvetetném.
2021. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Derjaderja ***** válasza:
70%
Én nem tartanám meg. Ez nem teljes életre adott lehetőség. Szülőként felelősségemnek tartanám, hogy ne szüljem meg a gyereket egy ilyen testnek és életnek.
2021. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon nehéz kérdés. Mert olyan esetben, ahol tudom hogy nem fog tudni önálló életet élni, és egész életében másra lesz utalva, nyilván nem lenne kérdés az abortusz. De ebben az esetben lehet önálló élete, kérdés hogy milyen minőségű. Ugyanis a gyereknek nem csak az élethez, de a minőségi élethez is joga van. Őszintén, nem tudom mit tennék. Nekem születésem után lett betegségem, így nyilván nem volt már más opció, és egyszer megkérdeztem az anyámat, hogy ha terhesség alatt derül ki valami hasonló, mit tett volna. Azt mondta, első ijedtségében valószínűleg elvetetett volna (rajtam kívül 2 egészséges gyereke volt már). Szóval ez nagyon nehéz.
2021. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%
Megtartanàm. Az egyik legjobb baràtnőm Turner szindròmàval èl. Önàllòan, dolgozik, teljes èrtèkű felnőtt ember.
2021. júl. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Mivel nem tudom,milyen súlyosan fog kijönni a betegség,elvetetném.

Ha nagyon betalál, ( kövér lesz és 100 fajta gyógyszert kell szednie, vesebaj,hallás).. milyen tinikora lenne?

De alapból én is úgy vagyok vele,hogy ha beteg,elengedem inkább,bármennyire fájna.

2021. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!