Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Általánosan pártoljátok az...

Általánosan pártoljátok az abortuszt?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 12:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
92%

Ugyan 30, nem arról van itt szó, hogy nem hajlandó, nemes egyszerűséggel NEM TUD! :D Már hogy is tudna, hisz azzal kb magát köpné szembe, márpedig azt érthető okokból senki nem szereti.


Ahhoz is túl sötét, hogy felfogja, azért mert valaki elvetél a 12. hétig és gyászol, továbbá gyereknek/babának nevezi, még nem írja felül a tényeket, ugyanúgy egy fejletlen embrióról/magzatról van szó, ami ugyanúgy nem érez fájdalmat, ugyanúgy nem maradna életben a nő testén kívül, DE a krva nagy különbség pont az, hogy akkor egy kívánt és akart terhességről volt szó, így nyilván egy sokkal felfokozottabb, érzékenyebb lelki állapotban van az illető. Igen lehet, hogy babának nevezi és igen lehet, hogy siratja, mert AKARTA b*sszus, de senki egy szóval nem állította, hogy emiatt "hirtelen" az embrió gyerek lesz. Nem, nem lesz az. A tények ugyanúgy tények maradnak, de ritka nagy sutyeráknak kell lenni ahhoz, hogy egy éppen elvetélt nővel nekiállj kötekedni, hogy amúgy az csak egy embrió és nem is érzett. Higgadt fejjel ő is tudja (pláne, ha előtte volt saját döntésből abortusza és vallotta, hogy az még csak gy sejtcsomó), de ott és akkor baromira nem ez van a fejében. Hihetetlen, hogy valaki nem érti ezt.

2022. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
0%

"kinek az élete ér többet, egy felnőtt nőé vagy egy embrióé?"


Erre gondolsz? Olyan vagy, mint egy fideszes népszavazás, direkt úgy teszel fel kérdést, hogy kiforgatod az egészet. De hát egyszerű embertől egyszerű dolgokat várhatunk.


Bár nagyon megindító, hogy azt hiszed, hogy ezzel a kérdéssel te egy emberként, mint egy szuperhős odavágsz majd az abortusz ellenes népnek, akik emiatt majd meghajolnak előtted és porrá égnek, mert összedől a hitrendszerük, vagy hogy is fogalmaztál, bocsi, ha nem így, de halál unalmasak voltak a kommenjeid, nem olvasom vissza.


Amúgy, mint mondtam, nem vagyok abortusz ellenes, szóval nálam semmire nem mész ezzel a propaganda dumával.

2022. júl. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
4%

"DE a krva nagy különbség pont az"


Igen, a nő szempontjából van különbség, épp milyen kedve van. Ez benne a képmutatás. Egy embriót vagy érző emberi lénynek tekintünk, vagy nem, nem kedv kérdése, nincs olyan hogy tavaly elmentem abortuszra mert úgysem számít az élete, idén meg simogatom a hasamat és beszélek hozzá amint megtudom hogy terhes vagyok.

2022. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
93%

Látjátok megint hogy kikerülte a kérdést és a választ, hatalmas.😂 És a leggázabb, hogy észre sem veszi. Itt egyedül te vagy az egyszerű, mint a faék, az már csak hab a tortán, hogy mindezt még ki is kéred magadnak.

Nem tudsz gondolkodni, ez teljesen látható, különben felfognád, hogy miről írtunk itt már jó néhányan a várt vs nem várt gyerekkel kapcsolatban. Ja és még jó hogy a nő szempontjából van különbség, elvégre egy pár hetes fejletlen embrió és a terhes nő közül egyedül ő a teljes értékű ember, az ő élete és akarata a fontos/fontosabb. Aki ezt nem látja át, abba kár a szó.

Amúgy meg de, van olyan hogy egyszer a legrosszabb pillanatban jön egy nem kívánt terhesség és abortuszra mész, míg máskor tudatosan tervezve jön össze és örülsz neki, mint majom a farkának. Senki nem jó kedvéből meg puszta szórakozásból megy abortuszra, de gondolom ezt is nehéz lehetett kisakkozni. Az meg egyéni szoc problémád, hogy kellő agysejt híján te ebből annyit tudsz levonni, hogy milyen képmutató a nő. A világ nem fekete-fehér, ennél jóval összetettebb, de a te korlátolt felfogásod csak egy féle lehetőséget képes értelmezni..

2022. júl. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
88%

24:

"A rózsás hozzászólónak még csak annyit mondanék, hogy aki szúrós gazként tekint egy rózsára, az nem érdemli meg a rózsakertet sem."

Az istennek se akarod a lényeget megérteni, a példa rózsa helyett lehetett volna akár egy egér is. (De képzeld, az én faterom tényleg szúrós sz&rnak tartotta a rózsát, évtizedes komoly harc árán ki is irtotta az utolsó tövet is a kertből)

De ha felvesszük a válaszod fonalát, akkor nézzük talán meg jobban ezt a "nem érdemli meg" kérdést!

Ha egy gyerektelen akarja, itthon akkor is lehetetlen a művi meddővé tétel 40 éves kor alatt! Mégis, miről beszélsz itt?!

2022. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
83%

Kicsírázott a krumpli.

1. reakció: Hű, gyorsan elültetem, saját újkrumplit termelünk idén! (fotó fabebookra, krumpliról, magaságyásról, vigyorgásról)

2. reakció: B&sza meg, kicsírázott a krumpli, gyorsan meg kell főzni, hogy minél kevesebb menjen veszendőbe. (csírák levagdosása, ráncos puha krumpli hámozása, egy szóval: kármentés, ami nem megy a facebookra)

2022. júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
93%
32. Én egyszerű vagyok (haha, bocsi két diplomával a hátam mögött lepattan) és mégis te vagy aki nem tud egy kérdésre válaszolni. Mint egy szűkölő kutya olyan vagy, támadsz mert érved nincs. Hiába sértegetsz, sajnos nagyon kevés vagy hozzá. Nem, elhízott leszbikus sem vagyok, mielőtt ezzel támadsz. Ja és amikor már látod, hogy mindenki nevet rajtad jössz az én nem vagyok az abortusz ellen. Persze.. :) Javaslok, legközelebb ha vitába kezdesz olyan témában, ami meghaladja a képességeid, legalább készülj fel kicsit, mert nagyon gyenge eresztés vagy!
2022. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
5%
Abban azért mondjuk tényleg van egy morbid paradoxon, hogy valaki egy abortusz után pár évvel, amit mondjuk 10 hetesen megszakíttatott, örül a 10 hetes embriójának, "mint majom a farkának".
2022. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
94%
Semmi morbid paradoxon nincs benne, ott és akkor NEM akarta azt a nem tervezett és nem várt terhességet, mert pl nem volt felkészülve, nem volt meg a háttér, nem volt stabil párkapcsolat stb stb, az abortusz volt a jó döntés. Míg x évvel később mikor már késznek érezte magát egy gyerekre és megvolt minden, ami kellett és szükségesnek érzett, akkor már örült neki, ennyi, nem olyan bonyolult ez.
2022. júl. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
6%

Felesleges szerintem párhuzamot vonni egy embrió és egy felnőtt nő élete között, hogy melyik a "fontosabb", mivel a nő esetében nem élet-halálról van szó, mivel egy gyerekszülésbe nagy eséllyel nem hal bele.

Itt akkor úgy kell feltenni a kérdését, hogy mi a fontosabb, egy embrió létjogosultsága, vagy egy felnőtt nő egzisztenciája - már ha azt feltételezzük, hogy ezen terhesség kihordásával megnehezül az élete.

2022. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!