Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de a szüleimnek...

Teherbe estem, de a szüleimnek nem beszélhetek róla. Ilyen esetben hová tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Eléggé összezavarodtam így hirtelen a sok információtól, ezért szeretnék itt, anonim módon segítséget kérni.


Fogamzásgátlót szedek 8 hónapja, minden nap ugyanakkor. A szüneteket is rendesen tartottam, nem tologattam a ciklusomat semerre. Mégis lett három pozitív terhességi tesztem, 2-3 hetet írt alá.

Viszont még csak két hónap múlva leszek 18 éves, és hiába 12 hét az abortusz határideje, nem akarnám annyira kicentizni... Vagy úgy egyszerűbb lenne?


Osztrák klinikákat is néztem, ott azt írták, hogy 14 és 18 év között nem szükséges a szülői beleegyező nyilatkozat. Plusz ami ott "szimpatikusabb", hogy nem kérnek külön papírokat sehonnan (itt pl. azt olvastam, hogy kétszer mennem kéne egy beszélgetésre egy idegenhez). Szóval ott kb. csak odamennék időpontra és ennyi.



2022. szept. 8. 21:29
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
87%
Nézd, szerintem nem tettél semmi rosszat, ezt csak meg kéne beszélni a szülőkkel.
2022. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 A kérdező kommentje:
Nem tudnak a gyógyszerről sem és arról sem, hogy van valakim. Emiatt nem szeretném megmondani.
2022. szept. 8. 21:36
 3/55 anonim ***** válasza:
94%
Ki fogja fizetni az abortuszt? Csak a beavatkozás 600 euro.
2022. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
97%

Ettől függetlenül ezt nem igazán tudod eltitkolni.


Megértem, hogy ez kellemetlen neked. De ismétlem, semmi rosszat nem csináltál. Mondd el nekik, aztán irány a doki. Semmiképpen ne centizd ki, minél később, annál rosszabb!


Kitartás és fel a fejjel!

2022. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
96%

Erre csak a szülök tudnak megoldást találni...

Nélkülük pobt senki nem fog veled semkit csinálni, mert kiskorú vagy és nem tehetik...


Egy fogamzásgátlóról nem tudnak, de külföldi utazás egész nagy költségekkel sem tűnne fel nekik?! Ne viccelj

2022. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
94%

Hat ez igy nagyon necces. Biztos az, hogy kulfoldi klinikan nem kell szuloi engedely? En ezt annyira nehezen hiszem el, a kiskoru az ott is kiskoru, nem csak nalunk.

De es ha meg igy is van, honnan lesz legalabb 500 eurod a mutetre+akkor az utra es a szallasra? Abban se vagyok olyan biztos, hogy szuloi engedely nelkul atlepheted a hatart.

Es hogyan magyarazod ki otthon, hogy eltuntel 2 napra?


En ertem, hogy rettegsz, meg hogy ez kinos es nem olyan a kapcsolatotok, de sajnos ezt be kene vallani. Mondj el mindent oszinten.

2022. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

A "párom", barátom, partnerem, akárhogy hívjuk. Ő kifizeti, akár itthon lesz, akár Ausztriában (itthon is hasonló árak vannak amúgy, ahogy néztem most). Mondta, hogy hoz-visz, szerinte a külföldi opció biztonságosabb lenne és kevesebb macerával járna.


Nem tűnne fel a szüleimnek, ha elutaznék. Elváltak, nem beszélnek egymással 11 éve. Rizikós lenne, de tényleg nem tudom, mi a jó megoldás.

2022. szept. 8. 21:47
 8/55 A kérdező kommentje:

Eddig akárhányszor mentem/mentünk Ausztriába (más célból), semmilyen határellenőrzés nem volt, meg sem állítottak minket.


Ezt a két klinikát néztem, itt írták, hogy szülői beleegyezés nem szükséges. Belinkelem szívesen őket:

- [link]

- [link]

2022. szept. 8. 21:51
 9/55 anonim ***** válasza:
70%

Mondd el a szüleidnek, de legalább az egyiknek. Ha meg is oldod az abortuszt, utána lelkileg nagyon magad alatt leszel, kelleni fog a támogatás.

Kezdd így: anya/apa, bajban vagyok.

2022. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
93%
Egyik szülőddel se vagy olyan kapcsolatban, hogy beavasd?
2022. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!