Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de a szüleimnek...

Teherbe estem, de a szüleimnek nem beszélhetek róla. Ilyen esetben hová tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Eléggé összezavarodtam így hirtelen a sok információtól, ezért szeretnék itt, anonim módon segítséget kérni.


Fogamzásgátlót szedek 8 hónapja, minden nap ugyanakkor. A szüneteket is rendesen tartottam, nem tologattam a ciklusomat semerre. Mégis lett három pozitív terhességi tesztem, 2-3 hetet írt alá.

Viszont még csak két hónap múlva leszek 18 éves, és hiába 12 hét az abortusz határideje, nem akarnám annyira kicentizni... Vagy úgy egyszerűbb lenne?


Osztrák klinikákat is néztem, ott azt írták, hogy 14 és 18 év között nem szükséges a szülői beleegyező nyilatkozat. Plusz ami ott "szimpatikusabb", hogy nem kérnek külön papírokat sehonnan (itt pl. azt olvastam, hogy kétszer mennem kéne egy beszélgetésre egy idegenhez). Szóval ott kb. csak odamennék időpontra és ennyi.



2022. szept. 8. 21:29
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
3%
50: alapesetben ez így is van, de pár éve felfedeztek egy olyan mutációt, ami mellett gyakorlatilag hatástalan az illetőnél a tabletta. Ez még nem is lenne baj, ha erre rutinszerűen szűrnének a nőgyógyászok, ahelyett, hogy mindennek elmondják a rendszeresen teherbe eső pácienst.
2022. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
30%
Kevés… ami nem azt jelenti hogy egyáltalán nem lehet mellette teherbe esni… kevés az esélye, a poszt írója meg pont az a kevès… de nem hiszem hogy fogamzásgátlási tanácsokért jött..
2022. szept. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 A kérdező kommentje:

Egy kis update:

Anyukámnak tegnap elmondtam, igaz, hogy nem a teljes történetet, de azt tudja, hogy terhes lettem és nem akarom megtartani. Azt mondta, hogy támogat mindenben, amiben csak szeretném, bár meglepte ez az egész elég rendesen... Apukám, más családtag nem lesz beavatva.

Végül az osztrák verzió mellett döntöttünk, mert az tűnt egyszerűbbnek és kíméletesebbnek, gyorsabbnak.

2022. szept. 13. 15:19
 54/55 anonim ***** válasza:
80%

Ügyes vagy kérdező, szerintem biztos a te lelkednek is jobb így.

Kitartást kívánok lelkiekben a dologhoz!

2022. szept. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Először is azt szeretném mondani, hogy sajnalom, ami történt. 17 évesen, ráadásul ilyen döntés helyzetbe kényszerülni…nemnkivanom senkinek.

Ne hallgass azokra, akik szerint rossz, amit teszel. Nagyon felelős és erett döntést hoztál meg.

Ausztriában van lehetőség műtét nélküli vetélésre is, mindenképp nézz ennek is utána, kicsit olyan, mint a 72 órás tabi, meghozza a menzeszt és elhajtja a zigotat, az egyik közeli ismerősöm is ezt a módszert választotta a műtét helyett, nem volt semmi gond.

Kicsit különös nekem, hogy 17 évesen ilyen erett vagy és ennek ellenére mégis összeálltal egy ennyivel idősebb férfival, de az azért jó, hogy fejjel is legalább ugyanennyire benne vagy a kapcsolatban.

Ne aggodj, minden rendbe jön hamarosan, nem lesz semmi gond :) ha nem is a szüleidnek, de egy nagyon közeli barátnak mindenképp mondd el, hogy mit tervezel, nem jó ezt a terhet egyedül cipelni.

2022. szept. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!