Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de a szüleimnek...

Teherbe estem, de a szüleimnek nem beszélhetek róla. Ilyen esetben hová tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Eléggé összezavarodtam így hirtelen a sok információtól, ezért szeretnék itt, anonim módon segítséget kérni.


Fogamzásgátlót szedek 8 hónapja, minden nap ugyanakkor. A szüneteket is rendesen tartottam, nem tologattam a ciklusomat semerre. Mégis lett három pozitív terhességi tesztem, 2-3 hetet írt alá.

Viszont még csak két hónap múlva leszek 18 éves, és hiába 12 hét az abortusz határideje, nem akarnám annyira kicentizni... Vagy úgy egyszerűbb lenne?


Osztrák klinikákat is néztem, ott azt írták, hogy 14 és 18 év között nem szükséges a szülői beleegyező nyilatkozat. Plusz ami ott "szimpatikusabb", hogy nem kérnek külön papírokat sehonnan (itt pl. azt olvastam, hogy kétszer mennem kéne egy beszélgetésre egy idegenhez). Szóval ott kb. csak odamennék időpontra és ennyi.



2022. szept. 8. 21:29
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Igazából jó velük a kapcsolatom, de nem tudnak arról, hogy nekem van valakim. És ha egy ilyen hírt elmondanék bármelyiküknek, valószínűleg az első kérdés az lenne, hogy mégis kitől? Ezt pedig szeretném elkerülni, mert neki sem akarok bajt, ahogy magamnak sem.
2022. szept. 8. 21:59
 12/55 anonim ***** válasza:
88%
Azzal okozol magadnak bajt, ha nem mondod el nekik. Meséld el az egész storyt ahogy van.
2022. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

A kerdezo parja gondolom joval idosebb, ez itt a baj, esetleg a kerdezo csak szereto statuszban van, ezert olyan hetpecsetes titok, maskulonben nem lenne az.


Hat figyelj, akkor ha a csavod kifizeti es meg el is visz, probaljatok meg, aztan max hazahoz, ha nem vallaljak igy el. Csak siessetek, mert ha esetleg megiscsak itthon kene abortuszra menned, ki ne csussz az idobol.

2022. szept. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem itt most ne a pasiddal foglalkozz. Neki persze, hogy kényelmesebb ha titokban elmentek egy külföldi klinikára. Gondolom nős. Beszéld meg a szüleiddel. Hidd el jogban jársz. Ne titkolòzz.
2022. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell kimenni van telefon hívjátok fel a klinikákat és egyeztessetek, időpont úgy is kell.

Menj el azért dokihoz nehogy meglepi legyen a kora,ki ne csúsz az időből

2022. szept. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
83%

A clearblue teszt mikor 2-3at ir, az 4-5hetes terhesség. Ezt vedd alapul.

Lelkileg es testileg is nagyon ki leszel a terhessègmegszakitás utàn. Hidd el, szükséged lesz a szüleid tàmogatására

2022. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
58%

Jobban jársz a Magyarországi abortusszal hidd el

Legalábbis anyagilag.

Ma vetette el a barátnőm éppen a kisbabáját, neki Berlinben csinálták , de az árak ugyanazok, 500 euró, kB 200ezer volt.

Magyarországon azért ez "csak" 40 ezer Ft +/-

Avasd be legalább az édesanyád

Hidd el sokat számít majd hogy melletted legyen és segítsen

2022. szept. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Ugyanúgy fizetni kell pluszban Magyarországon, ha magánhelyre akarok menni. Így az ár kb. ugyanaz lenne itt is, mert a 40 ezer forintra jön még magának a kórháznak az ára.


Nem nős amúgy, más a probléma. Semmi beteg vagy illegális dolog, ne erre gondoljatok.


Köszönöm szépen a válaszokat!

Most is nagyon nehéz így a helyzet, szóval nem tuudom, ezután még mi jöhetne.

2022. szept. 9. 00:55
 19/55 anonim ***** válasza:
73%

Hát nézd.

az úton, a klinikán bármikor törtenhet bármi..

Ha ahhoz elég felnőtt vagy, hogy párkapcsolatban légy, és nemiéletet élj, légy ahhoz is nagylány, hogy vállald a felelősséget..

kizártnak tartom, hogy lenne kórház ahol kiskorúnak bármilyen beavatkozást csinálnának szülői beleegyezés nélkül.

2022. szept. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
86%

És ha rosszul leszel, vagy szövődmény lesz? Akkor honnan fogják tudni a szüleid hogy azonnal mentőt kell hívni?


Mond el a szüleidnek. Én jobban kiakadnék ha később derülne ez ki, mintha elém állna a gyerekem. Hidd el ,a szüleid nem hülyék sejtik hogy nem vagy már szűz. Hiába bagatelizálják el, azért ez csak egy műtét aminek lehetnek veszélyei.

2022. szept. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!