Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de a szüleimnek...

Teherbe estem, de a szüleimnek nem beszélhetek róla. Ilyen esetben hová tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Eléggé összezavarodtam így hirtelen a sok információtól, ezért szeretnék itt, anonim módon segítséget kérni.


Fogamzásgátlót szedek 8 hónapja, minden nap ugyanakkor. A szüneteket is rendesen tartottam, nem tologattam a ciklusomat semerre. Mégis lett három pozitív terhességi tesztem, 2-3 hetet írt alá.

Viszont még csak két hónap múlva leszek 18 éves, és hiába 12 hét az abortusz határideje, nem akarnám annyira kicentizni... Vagy úgy egyszerűbb lenne?


Osztrák klinikákat is néztem, ott azt írták, hogy 14 és 18 év között nem szükséges a szülői beleegyező nyilatkozat. Plusz ami ott "szimpatikusabb", hogy nem kérnek külön papírokat sehonnan (itt pl. azt olvastam, hogy kétszer mennem kéne egy beszélgetésre egy idegenhez). Szóval ott kb. csak odamennék időpontra és ennyi.



2022. szept. 8. 21:29
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
23%
Teljesen mindegy, mert szülői beleegyezés nélkül semmilyen műtétet nem hajtanak végre 18 év alatt.
2022. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
23%
43 évesen annyi esze nincs, hogy gumit húzzon? Húha. :( Vannak bajok.
2022. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Védekeztünk, valamint a gumi sem lett volna 100%-os védekezési módszer.

Nem volt sem neki, sem nekem más, mióta megismerkedtünk, úgyhogy felesleges lett volna a gumi a mi esetünkben.

2022. szept. 9. 13:52
 34/55 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, én azt javaslom, hogy tedd rendbe az életedet.

Mondd el legalább az egyik szülődnek, hogy milyen helyzetben vagy. Végeztesd el az abortuszt. Azt, hogy hol végezteted el, döntse el együtt a család.

Ha jól értem, nem egy komoly kapcsolat a tiétek. Komoly alatt házassági szándékot értek. Nem bízol a pasiban, féltékeny vagy (valószínűleg nem ok nélkül), aggódsz, hogy elhagyna egy kritikusabb életszakaszban. Ráadásul te is hazugsággal nyitottál. Biztos jó ötlet egy ilyen viszonyban eltölteni a fiatalságodat?

2022. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
47%
Nekem barátnőm Ausztriába ment valami tablettáért, elég drága volt (150-200 körül) Csak ha nem szeretnél műtéti beavatkozást, elvileg ez is biztonságos.Több éve volt, azóta van gyereke. Már elmúlt 18 akkor, így azt nem tudom hogy kell-e szülői beleegyezés, de mindenképp beszélj szerintem is valamelyik szülőddel.
2022. szept. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Komolynak mondanám ezt közöttünk, bár tény, hogy 17-18 évesen még nem házassági szándékkal ismerkedik az ember (legalábbis a legtöbben biztosan nem). 10 hónapja ismerem, ennek ellenére borzasztóan szoros kötődés alakult ki közöttünk, nagyon sok időt töltünk együtt. Szeretem, ő is érez valamit irántam biztosan, a maga érzelmileg sérült módján...

De nagyon más életet élünk, más élethelyzetben vagyunk. Ő felnőtt férfi, karrierrel, egzisztenciával, magas pozícióval. Én összvissz két felsőfokú nyelvvizsgát tudok felmutatni, még abban sem vagyok biztos, hogy milyen szakra szeretnék jelentkezni februárban.

Az, hogy bizalmi problémáim vannak, nem az ő hibája, hanem a legjobb barátnőmé és az exemé, akik hónapokig egymással kavartak a hátam mögött... Ő próbál mindent megtenni, hogy bízzak benne és elviseli a hisztijeimet, féltékenységemet.

Nem vagyok én sem hülye, vagy naiv, tudom, hogy ez a korkülönbség hatalmas. Lehet, hogy most működik és nem érezzük hátrányát azon kívül, hogy piszkálhatom azzal, hogy egyre közelebb a rokkant parkoló, meg hamarosan kaphatja a nyugdíjat is, mint bevétel... De 20 év múlva már igenis problémás lenne az, ami most izgalmas. Az örökérvényű szerelemben sem hiszem, vagy abban, hogy két ember boldogan élne le egymással egy életet. Ő is mondja mindig, hogyha anno házasodott volna, mára valószínűleg elvált lenne, szóval csak megspórolt magának egy halom pénzt és a vagyona felét. És igaza van, ma a házasságoknak kb. a 2/3 része válással végződik, nem hiszem, hogy pont mi lennénk annyira szerencsések, hogy ne lenne vége közöttünk soha... Túl sok itt a rizikó.

2022. szept. 9. 15:16
 37/55 anonim ***** válasza:
88%
Ne haragudj, az, aki 40+ évesen nem vállalja a felelóséget a tetteiért és 20 évesnek hitt lányokkal kavar az max korban felnőtt, amúgy agyilag nem.
2022. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
11%
Jaa hogy nálad a hazudozás alapbeállítás? na ezek után azt se hiszem el hogy fogamzásgátlót szedtél:-D Gondolom a szüleidnek is azért félsz szólni mert hazudtál már jópárszor, lebuktál és nem hinnének neked.
2022. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 A kérdező kommentje:

A szüleimnek sosem hazudtam, lebukni sem buktam le. Nem tudom, ezeket a téves információkat miből következtetted ki?

A páromnak is egy dologban "hazudtam", hogy idősebb vagyok. Ott voltam egyetemistákkal egy egyetemista bulin, nem gondoltam, hogy komolyabb lesz közöttünk egy kis flörtnél.


Vállalja a felelősséget, de az nem azzal egyenlő, hogy 18 évesen gyereket szülök.

2022. szept. 9. 15:30
 40/55 anonim ***** válasza:
28%

Jo hat nyugodj meg kerdezo, a pasidnak csak friss punci kell, amint betoltod a 20-at, mar oreg leszel neki es jon a kovetkezo szerencsetlen naiv tini :D

Szoval itt nem is kell semmi komoly dologra gondolni, ez csak szex, meg gondolom fizet neked ezt-azt.

Majd felnosz te is, aztan remelhetoleg talalsz egy normalis sracot.

2022. szept. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!