Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Teherbe estem, de a szüleimnek...

Teherbe estem, de a szüleimnek nem beszélhetek róla. Ilyen esetben hová tudok fordulni?

Figyelt kérdés

Eléggé összezavarodtam így hirtelen a sok információtól, ezért szeretnék itt, anonim módon segítséget kérni.


Fogamzásgátlót szedek 8 hónapja, minden nap ugyanakkor. A szüneteket is rendesen tartottam, nem tologattam a ciklusomat semerre. Mégis lett három pozitív terhességi tesztem, 2-3 hetet írt alá.

Viszont még csak két hónap múlva leszek 18 éves, és hiába 12 hét az abortusz határideje, nem akarnám annyira kicentizni... Vagy úgy egyszerűbb lenne?


Osztrák klinikákat is néztem, ott azt írták, hogy 14 és 18 év között nem szükséges a szülői beleegyező nyilatkozat. Plusz ami ott "szimpatikusabb", hogy nem kérnek külön papírokat sehonnan (itt pl. azt olvastam, hogy kétszer mennem kéne egy beszélgetésre egy idegenhez). Szóval ott kb. csak odamennék időpontra és ennyi.



2022. szept. 8. 21:29
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
27%

A szüleimnek sosem hazudtam, lebukni sem buktam le


Akkor bizonyára tisztábban vannak a bácsival aki rendezget téged:-D

2022. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:

Miért, kamaszkorodban anno te mindenbe beavattad a szüleidet?

Olyanokat is elmeséltél, amikről tudtad, hogy nagy jövőjük nem lesz?

Na ugye, hogy nem.

2022. szept. 9. 17:09
 43/55 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, miért kell nekimenni a kérdezőnek...

Mindenesetre én is azt ajánlom, mondd el a szüleidnek, ez egy hatalmas lelki teher lesz, amit nem kell őrizgetned magadban. Ha nagyon titkolni akarod, mondd, hogy nem szeretnéd elmondani, kitől van, de segítséget kérsz az abortuszban.

2022. szept. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
58%

Hmm… kevés 18 éves lány van aki ilyen értelmes mint te. Látszik az írásodon hogy van eszed, okos csajszi vagy. Nagyon sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, bakker milyen kicsi az esélye annak hogy gyógyszer mellett legyen terhes az ember lánya és tessék… ahh. Nem tehetsz róla egyáltalán! És ha úgy érzed nem ez a te utad hogy gyereket vállalj, ráadásul egy bizonytalan kapcsolatban, ne tedd! Egy gyereket fel kell nevelni, foglalkozni kell vele, apa és anya kell neki.

De rád még vár annyi minden… egyetem, jó munkahely, normális pasi…

Nekem 3 eseményutáni tablettám volt életemben… szégyelltem magam mikor menni kellett érte… sose mondtam meg anyámnak. Intéztem magam. És milyen jól tettem. Ha a 3 közül valamelyik nyomorultnak szültem volna tönkrement volna az életem. Most egy fantasztikus ember felesége vagyok, van egy 1 éves fiunk. 31 éves vagyok.


Ha kifizeti a pasid, menj Ausztriába. Aztán majd ha egyszer megakarod beszélni anyukáddal majd megteszed…

Azért én kíváncsi vagyok mit mondanak Ausztriában. Leírnàd majd?

2022. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 1Léna ***** válasza:
6%

Tanulság: a fogamzásgátlók nem nyújtanak 100%-os védetséget.


A közös babátok neked túl korán fogant meg. A párodnak meg kérdés, hogy lesz-e még, lehetősége ismét apává válni ha te nem tervezel vele hosszútávra.


A ritkasága révén pedig csoda, hogy a védekezés ellenére megfogant, kettőtökből egy új emberélet.


Kár, hogy problémának látod, mert a kialakult helyzet a saját döntésed következménye amit kezdettől fogva titkolsz a szüleid előtt, tudva, hogy nem értenének egyet egy ilyen kapcsolattal.


Szomorú.😔😪 Bizos, hogy a kettőtök boldogságához, nyugodt életéhez ennek a megfogant új élet növekedésének véget kell vetni? Nincs más megoldás?

2022. szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 A kérdező kommentje:

Nem tudom, sírjak vagy nevessek-e egy ilyen kommentet olvasva...


Nem, nem csoda vagy ritkaság az, hogyha két ember szexuális életet él, abból lehet terhesség. Ha egy kézfogás történt volna közöttünk csak, akkor azt mondom, hogy ez tényleg csoda, de így csak beleestem abba az alacsony hibaszázalékba.


Még egy éve sem ismerjük egymást, 17 éves vagyok. Tényleg úgy gondolod, hogy most van itt az ideje annak, hogy gyereket szüljek?!

Se érettségim, se normális végzettségem. A munkatapasztalatot, karriert, egzisztenciát nem is említem.

43 éves, nem véletlenül van egyedül. Nem szereti a gyerekeket, hiába mondja azt, hogy pár éven belül TALÁN akarna családot, valószínűleg a felelősség első szikrájánál megunná és menekülne, ahogy tudna.

Ha gyerekünk lenne, azzal oda lenne a nyugodt életünk is. Erről ennyit, nem szeretném tovább magyarázni, hogy miért nem jó ötlet, ha 17 évesen gyereket szülnék.

2022. szept. 11. 15:40
 47/55 anonim ***** válasza:
93%

Nem sok emberiségbe vetett hitem van de ilyen hozzászólásokat olvasva, mint a 45-ös még azt a keveset is elveszítem. Az a szomorú amikor 16-17 évesek úgy döntenek hogy ők már felnőttek és hogy milyen jó lesz nekik babázni. És a jobbik eset hogy itt fel se merült ilyen mert a kérdező tisztába van a helyzetével és azzal hogy jelenleg nem tudná megadni az alapokat a gyerekének. A "párjáról" nem is beszélve aki több mint valószínű alkalmatlan szülőnek, vagy másnak is de amúgy se a legjobb 43 évesen friss szülőnek lenni mert az viszont már későn van nem korán...

Ez nem az a kapcsolat ahonnan gyereknek kell születnie, és bár a kérdezőt rendkívül koraérettnek és értelmesnek tartom a kora ellenére, tényleg jobb hogy fel sem merül a megtartás lehetősége. Elég szomorú hogy néhány hozzászólónak annyiból tart egy gyerek hogy kipotyogtatják és egész életükben panaszkodnak hogy nyomorban élnek 3-5 gyerekkel akik nem is tehetnek róla hogy a szüleik miatt nyomorban élnek. Gyerekvállalás előtt nem árt olyan párt találni akivel lehet hosszútávra tervezni, és stabil anyagi hátteret teremteni még a gyerek születése ELŐTT. Mert ha most megszülné a gyereket, akkor valószínű egy darabig a sulit se tudná befejezni, utána mehetne állásinterjúkra ahol elmondhatná hogy hát van 8 osztályom de amúgy nem tudok teljes munkaidőbe dolgozni csak napi 4 órába a gyerekem miatt ugye nem baj? Nagyon jól hangzik tényleg. Kitartást kérdező remélem megoldódik a helyzet, sok sikert kívánok. És ha gondolod informálj bennünket hogy mi lett a végkifejlet vagy hogy sikerült mert kíváncsi vagyok és szurkolok. 19/F

2022. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
24%

Szia Kérdező!

Ne halld meg ennek a sok besavanyodott némbernek a szövegelését. Igaz, egykorú vagyok velük, de még emlékszem, nekem is izgalmasak voltak a 10-20 évvel idősebb pasik, és csak azt sajnálom, hogy pont a legelső pár szexuális tapasztalatomat nem kifinomult "vén" rókákkal kezdtem, hanem tapasztalatlan ifjoncokkal. A védekezésről meg annyit, hogy Murphy törvénye itt is igaz: akárhogy védekezel, ha életedben egyszer is akaratod ellenére esel teherbe, na az tutira a legcikibb kapcsolatban lesz...

A szüleiddel való kapcsolatodat te ismered. Valószínűnek tartom, hogy nem véletlenül itt érdeklődsz ahelyett, hogy hozzájuk fordulnál.

Ezt szem előtt tartva azt tanácsolom, hogy ultrasürgősen vedd fel a kapcsolatot az ausztriai intézménnyel.

Írd meg nekik:

- életkrod (születésnapod)

- legutolsó menzeszed kezdőnapját

- hány naposak szoktak lenni a ciklusaid, mennyire pontosak

- pontosan mikor teszteltél, és a teszt típusát.

Kérdezz rá, hogy mik a feltételei a tablettás abortusznak, illetve a simának. Mik az árak, és szülői kíséret nélkül fogadnak-e.

Ha minden rendben, azonnal foglalj időpontot.

Minden jót, szorítok neked. :)

2022. szept. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
4%

folyt.:

Ja, és a szedett fogamzásgátló típusát, szeded-e jelenleg is és ha igen, hányadik szemnél tartasz!

2022. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
28%
44es, a NORMÁLISAN szedett fogamzásgátló mellett kevés a teherbe esés kockázata.
2022. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!