Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tehetek, ha nagyon negatív...

Mit tehetek, ha nagyon negatív érzést ébreszt bennem, ha egy nőnek volt már többször abortusza?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok előítéletes, de megfigyeltem sokaknál, hogy nem fogják fel drasztikusan a dolgot, mint ha sima műtét lenne. Lazán nem annyira védekeztek. Legalábbis a szavaikból az jön le. Hasonló érzést keltenek bennem az olyan férfiak is, akiknek a barátnőjüknek volt abortuszuk. Főleg abban az esetben, ha ők erőltették. Ilyenkor úgy érzem, a férfi is hibázik. Tudom ezekhez semmi közöm, de néha foglalkoztat.

2022. nov. 15. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 3x volt abortuszom. De mégsem érzem magam rosszul miatta.


16évesen megerőszakolt anyám akkori párja (nem kell c kategóriás emberre gondolni. Jól menő vallalkozó volt).

Terhes lettem attól az 1 alkalomtól.

Ki tartotta volna ezt meg?!

Évekig jártam pszichológushoz.


Aztán 20voltam. A nőgyógyász hasracsapás alapon írt fel fogamzásgátlót. Én nem tudtam, hogy vizsgálatok kellenek hozzá.

A semmire, anyám nyakára egy 2 hónapos kapcsolatból gyereket megtartani felelőtlenség lett volna.


Majd lett 2 gyerekem, a 20as éveim végén, férjemtől tervezetten.


Én 3 gyereket sosem, semmilyen körülmény mellett nem akartam. Ahogy férjem is mindig 2 gyerekről álmodott. 2gyerekre rendezkedtünk be. En sem testileg sem lelkileg nem tudtam volna egy 3.gyereket felnevelni. Ezért a nőgyógyásszal konzultálva a spirál mellett döntöttem.

Kár volt. Elmozdult, mellette teherben maradtam.

Ha megtartottam volna, azzal kb 3 életet minimum tönkretettem volna.

Így meghoztam harmadszor is a döntést.

Majd végül külföldön elköttettem magamat 2 hónapja, 30 évesen.


Én nem hibáztatom magamat. Én nem "véletlen becsúszott" terhessegeket zártam le. Én megtettem amit lehetett, mégis az élet közbeszólt.

2022. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim ***** válasza:
87%
Én még sosem beszéltem olyan nővel, aki védekezésre használja az abortuszt. Biztos van elvétve 1-2, bár szerintem kicsit drága mulatság, szóval ezért nem tudom elképzelni, ez kinek éri meg anyagilag, fizikailag, testileg de ok. De hogy ez az összes nő veled osztja ezt meg kicsit érdekesnek találom.
2022. nov. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
94%

Semmit. Miért ne lehetne negatív érzésed?


Már az érzéseket is cenzúrázni kell? Itt tartunk?

2022. nov. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus tud segíteni, hogy helyére tedd magadban azt, hogy mi a te dolgod, és mi nem. Meg kell tanulnod elengedni.
2022. nov. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 A kérdező kommentje:
Senki nem ítélkezik.
2022. nov. 16. 16:19
 16/79 anonim ***** válasza:
22%
10es anyád se semmi nő ha feláldozza a saját gyerekeit másé miatt. Én a helyedben örülnék hogy téged nem csapott ki a prérire.
2022. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
75%
16. Javaslom az első osztályt újra járni, hátha sikerül végre megtanulnod olvasni.
2022. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
15%
17es, megtanultam. Anyád megölte a saját gyerekeit hogy a testvérééről gondoskodjon. Gratulálok neki.
2022. nov. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
80%
18. Nem én vagyok az, akinek az alpári kommented szántad, sajnálom. Szerinted egy embrió gyerek? Akkor javaslom, az első osztály elvégzése után a biológiát is ismételni, mert komoly lemaradásod van? Ennyi ésszel mit tudsz dolgozni? Mifelénk a közmunkások műveltebbek, azért kérdezem. Vannak akik inkább egy élő embert választanak, mint egy embriót. Nincs jó vagy rossz döntés, mert nem fekete és fehér a világ, bár tudom, neked így egyszerűbb megérteni, de az élet kicsit komplexebb mint a brazil szappanoperák.
2022. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
26%
19es, akkor ennyi erővel ha te gyereket akarsz és elvetélsz, akkor joggal mondhatják neked hogy ne hisztizz hisz az csak egy embrió nem volt a gyereked?
2022. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!