Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tehetek, ha nagyon negatív...

Mit tehetek, ha nagyon negatív érzést ébreszt bennem, ha egy nőnek volt már többször abortusza?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok előítéletes, de megfigyeltem sokaknál, hogy nem fogják fel drasztikusan a dolgot, mint ha sima műtét lenne. Lazán nem annyira védekeztek. Legalábbis a szavaikból az jön le. Hasonló érzést keltenek bennem az olyan férfiak is, akiknek a barátnőjüknek volt abortuszuk. Főleg abban az esetben, ha ők erőltették. Ilyenkor úgy érzem, a férfi is hibázik. Tudom ezekhez semmi közöm, de néha foglalkoztat.

2022. nov. 15. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
87%

37-es, én pl amiképp a terhességemet sem hordhatom ki a betegségem miatt, fogamzásgátlót sem szedhetek, a spirál sem jöhet szóba, csakis a gumi.


Vagy akkor nem szexelek - mellesleg a gumi a nemi betegségektől is véd. Az pedig, hogy én hűséges vagyok, nem jelenti azt, hogy a másik is.

Az exem nem volt az, mert gumizni kell.


De hogyha nem gumival védekezünk, a fsz tudja, mit szedtem volna össze a random nőitől.

Lehet semmit, lehet valami ocsmány nemi betegséget.


Örülnék, ha nem kéne gumizni, nekünk sem öröm, de ez van.

2022. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 anonim ***** válasza:
11%
Utolso,mert nem kotteted el magad akkor? Nemsok ferfi hajlando hosszutavon allandoan gumival bajlodni
2022. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/79 anonim ***** válasza:
100%
#72 mert Magyarországon nem legális 3 gyerek és/vagy 35 év alatt?
2022. dec. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
23%

70es gondolom ugyanaz vagy,mint az előző 68as is. Egyáltalán nem háborog senki és Azt sem állította senki,hogy ezt használnák fogamzásgátlásnak. Tényleg nem értem a problémád. Nincs ilyen nő? Akkor a kérdezőnek és nekem is miért van több ilyen ismerősünk? És gyanítom nem csak nekünk. Megalázni senkit sem szeretnék, csak az igazságot mondom és írom le,hogy ez az undorító viselkedés. Lehet itt lepontozni, meg mit tudom én, de sajnos az igazság az fáj természetesen.

Sajnálom, hogy nem támogatom azokat a nőket akik a felelőtlenségük miatt abortuszokon estek át. És nem értem ti meg miért tapsoltok is még nekik. Gondolom nektek sem számít egy élet. És mostmár köszönöm, de befejeztem.

2022. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
95%

#74 de, nagyon is számít az élet. A létező, élő nő élete sokkal jobban számít, mint egy nemlétező éppen csak pulzáló sejtcsomóé.

Biztos vannak ilyen felelőtlen nők. De mit kellene tenni? Megtiltani nekik az abortuszt? Akkor azok az emberek, akik védekezni sem tudnak, majd egy csecsemő gondjait majd el tudják látni? Ahhoz nem lesznek felelőtlenek? Vagy mi a háborgás célja? Tudjátok mi a felelőtlenség ellenszere? Nem a tiltás, hanem a normális felvilágosító programok és a fogamzásgátló eszközök könnyű és ingyenes hozzáférhetősége. Akkor drasztikusan csökkennének az ilyen “gondatlanságból” származó abortuszok száma. És nem lehet elítélni az abortuszt csak az ilyenek miatt. Mert ilyen, aki konkrétan “fogamzásgátlónak” használja az abortuszt alig van, mivel ahhoz tényleg nagyon sötétnek kell lenni. Kétlem, hogy ti pont ismernének az összes ilyet. A legtöbb nem felelőtlenség miatt van, hanem max tájékozatlanság miatt. Én azzal sokkal megertobb vagyok, mert ember legyen a talpán aki tudja, hogyha nem tud valamiről. Én is csak annak tudok utána nézni, amiről tudom, hogy nem értem. Annak nem, amit azt hiszem, hogy értem (pedig nem, csak én ezt nem tudom), vagy nem is tudom, hogy tudnom kéne.

Ne magunkból induljunk ki, hogy ki miért végeztet abortuszt. Te lehet hogy csak felelőtlenség miatt tudod elképzelni, de ettől még nem lesz alap igazság. Egy csomóan egészségügyi gondok miatt végeztetik, vagy váratlan krízis miatt, stb. Ne akard jobban tudni, hogy mi megy ismeretlen emberek életében.

2022. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
74%
74. Azért van ennyi ismerősötök, mert hazudtok saját magatoknak is. Amúgy ki tapsolt? Nekem egy sem volt. Ennyi erővel neked sem számít, kioltottad a kis gyermeked életét az abortuszoddal. Ja neked lehet, mert pityeregtél, igaz? A tett ugyanaz, mint aki röhögve mesél róla.
2022. dec. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim válasza:
89%
Van egy barátnőm aki annyira termékeny, hogy fogamzásgátló mellett 5 alkalommal esett már teherbe. Próbálta a spirált, amellett is teherbe esett 2x.
2022. dec. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 A kérdező kommentje:
Különösen a férfiakra gondoltam, akik nem szeretnek gumit húzni, de a párjukat elküldik abortuszra.
2022. dec. 6. 21:55
 79/79 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most ugy írom, hogy 1 hónapja szakadt meg a terhességem, pedig vartuk:


Nem itelkezek, ugyan is nem tudom kinek milyen a háttere és miért megy abortuszra.

Engem is el lehet ítélni, de a férjemmel megbeszéltünk, ha a jövőben a baba nagyon beteg lenne, ami az élettel összeegyeztethetetlen, akkor mi is elvetetnenk mivel nem tudnánk se érzelmileg, se fizikailag, és lehet anyagiakban sem támogatni egy sulyosan beteg babát.


Lehet fura megerteni, főleg mivel igen is vágyok egy babára, de mégsem itelkezem azok felett a nők/fiatal lányok felett akik így döntenek.


Az más tészta ha valaki magasrol tesz a vedekezesre és inkább abortuszt választ.

2022. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!