Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tehetek, ha nagyon negatív...

Mit tehetek, ha nagyon negatív érzést ébreszt bennem, ha egy nőnek volt már többször abortusza?

Figyelt kérdés
Lehet én vagyok előítéletes, de megfigyeltem sokaknál, hogy nem fogják fel drasztikusan a dolgot, mint ha sima műtét lenne. Lazán nem annyira védekeztek. Legalábbis a szavaikból az jön le. Hasonló érzést keltenek bennem az olyan férfiak is, akiknek a barátnőjüknek volt abortuszuk. Főleg abban az esetben, ha ők erőltették. Ilyenkor úgy érzem, a férfi is hibázik. Tudom ezekhez semmi közöm, de néha foglalkoztat.

2022. nov. 15. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/79 anonim ***** válasza:
82%
50. Hány ilyen ismerősöd van?
2022. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/79 anonim ***** válasza:
23%
(Nem tolem kerdezted de...) szerintem lenyegtelen, a kerdes arrol szol hogy a kerdezot zavarja ha valaki ilyen, ami teljesen normalis dolog. Aki csak ugy meggondolatlanul vetet el babakat, nyomos indok nelkul, az lelkileg eleg defektes.
2022. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/79 anonim ***** válasza:
100%
52. Nem lényegtelen, mert én és még rengeteg ember sosem találkoztunk ilyen nővel, elvétve ismerek 1-1 embert aki ismer EGY ilyen nőt. Ez egy mítosz, hogy a nők fogamzásgátlásra használják az abortuszt. Lelkileg, anyagilag és fizikailag is megterhelő, igazi állat lehet aki erre úgy jár mint a manikűröshöz. De mégis sokan úgy csinálnak mintha sok ilyen ismerősük lenne, mert akkor felháborodhatnak a semmire.
2022. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/79 anonim ***** válasza:
6%
Nem tudsz semmit tenni ezellen, ezek a te érzéseid, azokhoz pedig jogod van. Én is így érzek, kapásból emberszámba se tudom venni az ilyen nőket. Én mondjuk nem érzem rosszul magam emiatt. Amíg nem bántom őket és te se, addig nincs ezzel semmi gond.
2022. nov. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/79 anonim ***** válasza:
4%

Annyira bírom, amikor mindenki azzal jön, hogy beteg a gyerek vagy nemi erőszak áldozata blabla.

Szerintetek hány nő veteti el emiatt a gyerekét? 1 %?

Amúgy pont azt írtam, hogy kemón voltam, és ha most lennék terhes, el kéne vetetnem, szóval szövegértés látom most sem megy.

Lehet rendelkezni a saját testeddel. El lehet dönteni, hogy szétteszed-e a lábad annak a férfinak vagy nem. Viszont ha nő benned egy élet, az már nem a saját tested.

2022. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/79 anonim ***** válasza:
100%
#55 akkor kinek a teste? Nem a nő fogja kihordani a gyereket? Nem az ő bőre fog szétrepedezni? Nem az ő szerveit fogja összenyomni a gyerek? Nem ő fog rosszullétekkel küzdeni? Nem ő lesz kockázatoknak kitéve? Nem ő lesz összeszurkálva, meg minden féle vizsgálaton széttapogatva? Nem az ő hüvelye és vaginája fog szétszakadni, nem neki lesz gátsebe, amiket utána öltésekkel tartanak egybe, és amikkel együtt kell ellátnia egy csecsemőt? Vagy nem ő lesz, akinek fel fogják vágni a hasát? Vagy nem ő lesz akinek a mellei megduzzadnak, begyulladnak, aki tele lesz hormonokkal, aki kiesik ezek miatt a munkából, stb? Nem ő? Nem az ő teste megy ezen keresztül? Én is voltam terhes, a legrosszabb dolog, amin eddig keresztül mentem, és erre senkit nem lehet kényszeríteni akarata ellenére. Mert embertelen. Mindig meg kell adni a döntés lehetőséget. A te példád szerintem rosszabb. Ha tudod is, hogy nem eshetsz teherbe, mert el kellene vetetni, és mégsem vagy elég óvatos, és úgy leszel terhes, akkor még kegyetlenebb dolog az abortusz, nem? Hiszen “elkerülhető” de te ennek tudatában nem figyelnél eléggé egy esetleges terhesség bekövetkeztekor.
2022. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/79 anonim ***** válasza:
91%
55. Attól, hogy 1% még létezik, és ha feltételeket szabsz, hogy mikor értesz egyet az abortusszal, akkor támogatod az abortuszt. Ugyanis mindenkinek máshol van a küszöb. A beteg gyerek és az erőszakból fogant is élet, teste lesz, megszületik. Ott mégis elfogadhatónak tartod. Miért? Amúgy mi ez az alpári duma, hogy szét teszed a lábad? Anyádat is megkefélte az apád és gondolom te sem vagy szűz, ne álszenteskedj már mert baromi komikus.
2022. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/79 anonim ***** válasza:
6%
Én is így vagyok ezzel kérdező. Semmi empátiám nincs velük kapcsolatban, nem tudom sajnálni őket mikor rinyálnak hogy így meg úgy félnek a műtéttől és megbánták. Volt választási lehetőségük, nem tartott fegyvert senki a fejükhöz hogy teherbe esésre kényszerítse őket. Nekik joguk van carni a védekezésre, nekünk pedig arra hogy ezt a felfogást elítéljük.
2022. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/79 anonim ***** válasza:
91%

“ Volt választási lehetőségük, nem tartott fegyvert senki a fejükhöz hogy teherbe esésre kényszerítse őket.”

Mert mind direkt és szándékosan lett terhes 🤦🏻‍♀️

2022. nov. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/79 anonim ***** válasza:
100%
58. Hány ilyen emberrel beszéltél?
2022. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!