Mit tudok tenni a kislanyert?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Unokahugom megkeresett hogy terhes 10hetes volt nogyogyasznal. Viszont sajnos ez egy nemkivant terhesseg abortuszt szeretne mert se anyagiak a csaladjanak ra se apa se nem eleg felelosseg teljes a kislany egy babara 16eves... az anyja nem akarja ala irni az abortusz engedely papirt mert vallasos....mindenkeppen kell ehez a szulo? Vagy tudok neki enis intezkedni?...nem akarom hogy at essen ezeken a borzalmakon mint a terhesseg a szules es az hogy elveszik tole a babat hiaba vitte vegig...ertelmes valaszokat koszonom a minek b@szott akkor es tarsait most hagyjuk nincs ra idom se idegzetem
2023. jan. 26. 06:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
87%
OK, akkkor értem. A hazudd azt kommentet nem vettem komolyan, azért értettelek félre, elnézést.
2023. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
8%

"nem akarom hogy at essen ezeken a borzalmakon mint a terhesseg a szules"


De az olyan borzalmakon áteshet, mint az abortusz? Igaz, hogy 18 éves kor alatt a 18. hétig meg lehet szakítani a terhességet, de a 12. hét után két ülésben csinálják. Vagyis először különböző módszerekkel kitágítják a méhszájat, közben infúzióval fájásokat csinálnak, ez a rész eltarthat napokig is. Utána meg kell szülni a magzatot, ha szerencséje van, addigra elhalt, ha nincs, akkor ott ficánkol a vesetálban még. Aztán viszik csak fel a műtőbe, és altatásban kiürítik a maradék szövetet a méhéből.

Közben végighallgathat jó pár szülést is, mert a nagyvetélések általában a szülőszobán történnek. Jelen voltam már párszáz ilyen beavatkozásnál, azt szokták mondani, sokkal rosszabb, mint egy szülés, és a látottak alapján el is hiszem.


Szülő beleegyezése mindenképp kell, meg még 2 látogatás a CsVSz-nél, meg persze az egész díját be kell fizetni. Szerintem jó eséllyel ki fog csúszni a 12. hétből.

2023. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%

12!


Ne hazudozz már össze minden huyleseget, b+.

Nem, nem biztos hoyg tul lesz a 12 héten. Nem, nem két ülésben csináljak, egyben oldják meg. Nem, nincs magzat, embrió van. Nem, nem kell semmit vegighallgatnia. Nem, nem kell a szülői beleegyezés, ott lesz a gyamhivatali.

2023. jan. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%

12!


18 éven aluli! Nem 12 hét a határidő!!!

2023. jan. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
27%

13-as... nyilván hazudozok :D ne zavarjon, hogy szülőszobán dolgozom, és napi szinten jönnek ilyen esetek hozzánk. A terheség elején nevezik embriónak. A 8-1ö. héttől már magzat. Nézz már meg egy szülészet tankönyvet, pl. a Papp Zoltán félét, és utánaolvashatsz a terhességmegszakítás módszereinek a második trimeszterben...

És szerinted amúgy 2 hét alatt meglesz a gyámhivatali beleegyezés az összes többi kellékkel együtt? A CsVSz-nél is van a 2 alkalom között 3 nap gondolkodási idő. Látszik, hogy fogalmad sincs a dolgoktól, inkább hozzá se szóltál volna.


Műtéti abortusz

Az eljárás során az embriót és a méhlepényt leggyakrabban vákuum segítségével távolítják el (vákuum-aspiráció). A vákuum-aspiráció elvégzéséhez a méhnyakat fémpálcák segítségével fokozatosan tágítják fel altatásban. A rövid, hozzávetőleg 15 perces beavatkozás a terhesség 12. hetéig hajtható végre, melynek végeztével – néhány órás megfigyelést követően – a nő elhagyhatja a kórházat vagy klinikát. A 12. hét után önmagában már nem alkalmazható a vákuumos eljárás.


"Középidős terhesség megszakítása esetén gyógyszeres vetélésindukciót végeznek, ami csak kijelölt szülészeti intézményekben végezhető. Ebben az esetben a nyakcsatorna gyógyszeres (prosztaglandin-E2) tágítását gyakran ozmotikus tágítókkal egészítik ki, és a méhtevékenységet nagy dózisú méhösszehúzó szer (oxytocin) alkalmazásával váltják ki. A vetélés lezajlása után a méhlepényt és a visszamaradó részeket műtéti úton (küret) távolítják el."

2023. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 14.héten abortuszom volt down baba miatt, nem mindenhol az a protokol mint nálatok.

Legtöbb helyen 16.hétig abortuszban megcsinálják, nem szülni kell.

2023. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
84%

12,15!


A provokáció mellett van valami más célod is?

2023. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
92%
És mivel a gyámügy swgít még meg is lehet a 12.hét előtt ha még ma intézkedtek
2023. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
20%

A szülés-terhesség borzalmáz a kérdező a nem vàrt terhesség fnyében írja, úgy, hogy a babàt nem tartaná meg ebben az esetben sem.

Én úgy vettem ki, hogy baba nem kell az anyjának se, de abortusza se legyen ám..



Nálunk eleve 12. Hèt után a kórházban nem csinálnak abortuszt, ( miss ab és beteg baba esetèn sem)másik intézménybe kell menni.


Egy ülésben csinálják

2023. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
20%
Csak az egyetemi klinikákon végzik, mert a 12. hét után megnő a komplikációk lehetősége.
2023. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!