Mit tudok tenni a kislanyert?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Unokahugom megkeresett hogy terhes 10hetes volt nogyogyasznal. Viszont sajnos ez egy nemkivant terhesseg abortuszt szeretne mert se anyagiak a csaladjanak ra se apa se nem eleg felelosseg teljes a kislany egy babara 16eves... az anyja nem akarja ala irni az abortusz engedely papirt mert vallasos....mindenkeppen kell ehez a szulo? Vagy tudok neki enis intezkedni?...nem akarom hogy at essen ezeken a borzalmakon mint a terhesseg a szules es az hogy elveszik tole a babat hiaba vitte vegig...ertelmes valaszokat koszonom a minek b@szott akkor es tarsait most hagyjuk nincs ra idom se idegzetem
2023. jan. 26. 06:48
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom de a János lorház nem egyetemi ott csinálták nekem 16 os voltam
2023. jan. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
81%

Azért ne állítsunk már be egy abortuszt meg egy terhesség-szülést ugyanolyan fajsúlyú dolognak! Más az, ha egy várt gyerekről van szó és valamilyen betegség miatt meg kell szakítani a terhességet, a kora miatt pedig még meg is kell szülnie, az nyilván megviseli az embert, hisz akarta a babát és mégis végig kell menjen az egész folyamaton.

Na de itt egy 16 éves gyerekről van szó, aki teljesen érthető módon nem akarja megtartani ezt a terhességet. Számára egyértelműen sokkal kíméletesebb az abortusz. Az meg szimplán nem igaz, hogy a 12.hét után nincs műtéti abortusz, hanem “szülesztenek”. Egyik barátnőmnek is 16 hetesen halt el a terhessége, rendes műtéti úton történt a beavatkozás, nem kellett megszülnie. Ráadásul a kérdező unokahúga 10 hetes, ha még most el kezdik intézni a papírt, nem feltétlen fog sokkal a 12.hét utánra esni a műtét, de hosszú hetekig biztos nem fog elhúzódni, hogy már csak szülni lehessen. Az meg senkit nem érdekel, hogy az anyja vallásos, ebben nem ő dönt értelemszerűen. Ha nem írja alá, majd aláírja a gyámügy. Szép kis anya lehet az olyan egyébként, aki a saját berögződései miatt rákényszerítené a szülést a gyerekére….

Kérdező rendes tőled, hogy próbálsz neki segíteni, mindenképp vedd fel/vegyétek fel a kapcsolatot még ma a gyámüggyel, minél előbb, annál jobb.

2023. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
85%

22!


Állítanak itt annyi hülyeséget rosszindulatból,hogy hihetetlen.


Aki meg pontos,jó választ ad,lepontozzák vagy ellehetetlenítik a trollok.

2023. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
73%
Nem dolgoztál szülőszobán, mert akkor nem írnál ilyen, szándékosan provokatív f..got.
2023. jan. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
96%

Ha valóban szülészeten dolgozol (amit erősen kétlek, de mindegy), akkor különösen gáz, hogy hamis infokkal “látod el” itt a jó népet hasznos segítség helyett. A többség szerintem nem dolgozik szülőszobán, mégis nálad ezerszer hasznosabb és valósabb információval tudott szolgálni. 😘

Csak tudnám minek dolgozik ilyen helyen az, akinek minden szavából süt a megvetés és az ítélkezés..

2023. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

12.es: te egy kreten vagy.. az elso hozzaszolasod elolvastam a tobbit nem ertelme sincs...

A tobbieknek nagyon koszonom a valaszokat a jovohet elejen megcsinaljak az abortuszt el tudtam intezni

2023. jan. 26. 21:15
 27/36 anonim ***** válasza:
56%
Kerdezo....Ennyire gyorsan azért nem megy. Máskor gondold át jobban, ha kamuzol.
2023. jan. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, kizárt, hogy fél nap alatt el lehet intézni mindent 😂 nagyon unatkozhatsz, ha van időd ilyen kamu kérdésekre.
2023. jan. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
79%
Eleve 2 külön nap kell a csvsz-hez menni..
2023. jan. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

2 külön nap, közte 3 napnak el kell telnie, be kell fizetni a kb. 45e Ft-ot, és aztán lehet időpontot kérni a műtétre. Fél nap alatt még a gyámhivatalhoz sem fognak időpontot adni.


"Magyarországon a terhességet csak bizonyos ideig (a terhesség meghatározott hetéig) lehet megszakítani, ezért nagyon fontos, hogy


mielőbb kiderüljön (és orvos is igazolja), hogy a nő terhes,


ha a nő nem szeretné megtartani a terhességét, akkor mielőbb indítsa el a terhességmegszakítás eljárását.


"A folyamat során ugyanis négy időpontot is egyeztetnie kell: kettőt a családvédelmi szolgálattal és kettőt az egészségügyi szolgáltatóval (orvos, kórház). Előfordulhat, hogy az egész folyamat több hetet is igénybe vehet."

[link]

2023. jan. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!