Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egy hete bejelentett 4 hónapos...

Egy hete bejelentett 4 hónapos várandósság megszakítását, hogyan lehet feldolgozni, vagy egyáltalán elmondani a környezetnek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen csak kirepedt a burok egyik este és elment az összes magzatvíz 17 hetesen.

Előtte való hétvégén még mindenki minket ünnepelt és nekünk gratulált...


Három kórházba rohantunk (mint kiderült feleslegesen).

A bunkó körzeti "nőgyógyász" meg a zokogó párom jelenlétében olyat mondott, hogy "hát ez pech"...

Azt hittem kivágom a rendelő ablakán!


De aztán csak közöltem vele, hogy ez tragédia nem pech!

Szívhang még napok múlva is volt, de indukált szülés lett a vége, meg méhkiürítés a szülészeten (lényegében előidézett vetélés)...


Hogyan lehet erről beszélni munkahelyen, családban, ismerősöknek, szomszédoknak?



2023. nov. 21. 20:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
1%

Sajnálom. :( semmi előjel nem volt? Első terhesség volt?

Érdemes lenne ezt együtt kibeszélni magatokból a férjeddel, ha ennyire rosszul viselte ő is. Olyan mintha te erősebb lennél, nehéz lehet most támogatást nyújtani, mikor így is elég nehéz.

Szerintem közeli rokonoknak joguk van megtudni mi történt pontosan. (Nagyszülők, nagybácsi,nagynéni)

Ők is részei lettek volna a babának, őket is éri ugyanúgy a gyász.

Igazából ezt nem lehet jól előadni, maximum úgy ha az ember nem sírja el magát közben… de nyilván az meg nehéz.

2023. nov. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Első babánk lett volna.


Komolyabbnak mondható előjel nem volt, némi minimális átlátszó vagy esetenként halványrózsaszín váladékozás volt hetente egyszer, a nőgyógyász szerint jelentéktelen, betudtuk hormonálisnak, és a nőgyógyász sem foglalkozott vele.


Az utóbbi a burokrepedést megelőző 3-4 napban volt páromnak olyan, hogy nem tudta mit egyen, nem volt reggelente étvágya, vagy éppen éhes volt, de nem kívánt semmit, továbbá fáradékonynak érezte magát, és szorulásra panaszkodott.

Illetve stagnált a súlya.

Az utóbbi két három hétben sokat járkált pisilni is.

A repedést követően meg több mint egy kilóval könnyebb lett.


Pénteken mentünk volna újra a nőgyógy rendelésre az időpont szerint...

2023. nov. 21. 22:15
 13/34 A kérdező kommentje:
A citológiára még várunk, az talán meglesz a héten, meg párom is hazajöhet remélem..
2023. nov. 21. 22:20
 14/34 anonim ***** válasza:
2%

Jah értem. :( huh, hát nem is tudom.

Mondjuk érdemes lenne utánajárni, hogy mitől történhetett, nem tudom mennyire nyomoznak ilyenkor a dokik. Persze fertőzések, véletlenek is lehettek.. csakhogy ha méhszájelégtelenség lett volna, azon lehet majd segíteni. Mindenképp keressetek fel egy profi orvost!

2023. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Lesz majd zárójelentés, szerintem benne lesz.

A crp-je a négyszerese volt állítólag a normálisnak, de háromszoros értéket már a terhesség elején is mértek, viszont a góckutatás meg semmit sem talált!


Kibírt egy kéthetes külföldi nyaralást, egy rammkoncertet, egy 50 cent koncertet, meg hogy még párom melózni is járt az állapotosság 91.-napjáig a munkahelye körülményei miatt


Aztán most ez, miközben már itthon volt, sehová sem kellett járkálnia...

2023. nov. 21. 22:55
 16/34 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Párod hogy van most?
2023. nov. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Még tartja magát néha sirdogálunk, néha semleges a gyógyszerek miatt, és hol nagyon éhe, hol meg aludna csak.


Remélem holnap már hazahozhatom. Szerencsére nincsenek már görcsei, meglepően gyorsan túlesett ezen az egészen.


Reggel fél hét körül indították be a dolgokat és tíz körül már ébredezett.

2023. nov. 21. 23:41
 18/34 A kérdező kommentje:

Attól tartok ha majd hazajövünk, és a régi környezet, meg a gyerekcuccok amiket már megvettünk stb...

Mindegy itthon leszek vele, nem hagyom egyedül.

2023. nov. 21. 23:42
 19/34 A kérdező kommentje:

Fb-n meg kint van még a múlthétvégi posztba a "bejelentés", idehaza a bekeretezett Uh-kép...


Valamit kell majd ezekkel kezdeni idővel.

2023. nov. 21. 23:47
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem!Minnél "idősebb" egy terhesség,annál fájdalmasabb a veszteség!4 vetélésem volt,de a "legidősebb"9 hetes volt.Nem kell részletezni.Elvesztettük a babát,majd ha akarunk/ tudunk róla beszélni ,akkor majd bedzélünk.Ennyi.
2023. nov. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!