Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szörnyű ez a légszomj a...

Szörnyű ez a légszomj a várandósság alatt. Más is van ebben a cipőben?

Figyelt kérdés

Hamarosan kezdem a harmadik trimesztert, de már vagy 3-4 hete van ez a szörnyű légszomj. Nem minden nap és nem mindig ilyen durván, de van. Most pl picit lepihentem, mert éreztem, hogy sok lesz a sok házimunka, mert elég nagy a hasam és már nyomja a tüdőm, gyomrom. Na és most megint előjött ez a légszomj hozzá meg a szívdobogás érzés. De a vérnyomásom jó, a pulzusom is, a cukrom is, szóval nem ezek okozzák, egyszerűen, csak néha jön és nem egy kellemes érzés.

Nektek is vannak ezek a tünetek? Na meg hát az, hogy a hasam már a mellem alatt kezdődik is rátesz egy lapáttal és még csak a 29.hetet fogom tölteni 🥴.


nov. 16. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű igen, de ez van :)

Én még csak 21 hetes vagyok, a hasam sem nagy, de pl egy sima meseolvasastol is kapkodom a levegot.

Pihenj , amennyit csak tudsz, kitartást :)

nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Eddig hány kilót híztál? Mert valószínüleg az a fö gond ilyen korán, hogy felhízlaltad magad
nov. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egyes! Na én is vagyok úgy, hogy csak nézem a tv-t , átfordulok a másik oldalamra és már nincs elég levegőm 😄. Hát én már csak a túlélésre játszom. Aztán mi lenne, ha még hiztam is volna magamra, vagy alapból túlsúlyos lennék?!
nov. 16. 10:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Kettes! 4 kiló plusz van rajtam. Nem hinném, hogy ez a gond.
nov. 16. 10:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és 170cm és 69kg voltam mikor kezdtem a terhességet. A dokim és a védőnő szerint is tökéletes ennyi hízás és ez mind a baba , a magzatvíz, a méhlepény meg a melleim súlya. Szóval kb magamra egy dekàt sem szedtem fel.
nov. 16. 10:40
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vasad milyen? Nekem hasonlót az okozott hogy nagyon nagyon alacsony volt a vasam terhesen. Amint elkezdtem szedni máris jobb volt. :)
nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pont egy hete volt vérvételem és csodák csodájàra , jobb lett a vas eredményem, mint két hónappal ezelőtt. Nem tudom, hogy csináltam, de örültem neki, mert nem szedek külön vasat, csak ami a terhesvitaminban van. Kérdeztem is az orvosomtól, hogy ez a légszomj nem a kevés vastol lehet-e, de mondta, hogy tök jó a vas szint szóval ez tipikus terhes tünet , és főleg az okozza, hogy a hasam nyomja már a tüdőmet . Csak hát ugye az ember hallja, hogy a hányinger, a szédülés,stb a tipikus terhes tünetek , ezekről az apró kellemetlenségekről meg senki nem beszél, ezért kérdeztem rá én is a dokinál, mert nem tudtam.
nov. 16. 10:51
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

2es szemelyeben megjött a napi tuskó is..voltál már terhes vagy csak messziröl osztod az észt?

Kerdező szerintem amit irsz plusz az idő is ratesz egy lapáttal. Nalunk megint meleg van, én olyankor birtam nehezebben magam amikor kimelegedett.

nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja hát igen. Ebben a kategóriában meglepne ha nem jönne egy egy barom 0%-os, akinek fingja fogalma sincs a terhességről, de kényszert érez ideböfögni valami bántó kommentet. Bár most nem jött neki össze 😄.

Igen, itt is meleg van. Mondjuk frontérzékeny vagyok, lehet most ez a front is okozza, igaz .

nov. 16. 11:44
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
A 2-es vagyok négy gyerekkel - és itt a legtöbb esetben a terhesek itt 20-30 kiló plusszt szednek össze
nov. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!