Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire állnak normálisan a...

Mennyire állnak normálisan a kórházban a nőkhöz? Mennyire veszik komolyan a szívhang meghallgatást? Kérhetek külön szobát, fürdőszobát?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, nem szeretném/tudom megtartani.

Holnap megyek az orvosomhoz.


A legjobb barátnőm azt javasolta, hogy inkább külföldön végeztessem a beavatkozást, amúgy sem ez lesz életem legszebb napja, ne tetézzem a magyar egészségüggyel. Ő mondta, hogy kötelezően meghallgattatják velem a szívhangot, el kell mennem máshová is, ahol kb. "engedélyezik" az abortusz, oda vissza kell menjek, hogy meggondoltam-e magam és utána jön az, hogy a kórházban egy idegen orvos végzi a beavatkozást, ki tudja, milyen nővéreket fogok ki... Kicsit megijesztett, főleg úgy, hogy eddig a fogtömés volt a legnagyobb orvosi beavatkozásom.


Tényleg annyival jobb az ellátás külföldön, hogy megéri kiutazni? Ha itthon mennék magánintézménybe, a szívhanghallgatás, családvédelmis beszélgetés ugyanúgy kötelező, vagy csak állami helyeken?


ápr. 8. 12:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem mennék ezért magán intézménybe, se külföldre. Bunkó mindenütt van -külföldön élek- ahogy normális is.

A szivhang meghallgatas nem igaz, a törvény konkrétan úgy szól, be kell mutatnia az orvosnak, hogy élő terhessegrol van szó. A "itt látszik a szív pulzalas" is megfelelő, az átlag ennyit tesz.

ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
Ne haragudj, de ha a legmegterhelőbb neked az egészben, hogy milyen lesz a nővér...
ápr. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Kérhetek külön szobát, fürdőszobát?"


Maganintezmenyben simán, allamiban erre nincs kapacitás

ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Magánban is ugyanúgy végig kell járni a procedúrát. Külön szoba, fürdőszoba államiban szinte biztos nem lehetséges.
ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az a legmegterhelőbb, hogy milyen nővérek lesznek épp, de szerintem ha az ember kórházban van, nem arra vágyik, hogy bárki is bunkó legyen vele. Főleg, hogy én picit érzékenyebb/kényesebb vagyok arra, mások milyen stílusban beszélnek velem.
ápr. 8. 12:55
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Oké, de egy puccos magankorhazban is lehetnek veled bunkók
ápr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Pecsen iszonyat bunkok voltak. En ciszta mutettel fekudtem bent, velem szemben abortuszosok. Figy. Este bemsz vagy keso du. Es masnap delben mehetsz haza. Ezert ne fizess. Es peregjen le rolad minden illetve tegyel panaszt, aksr ott van erre valami láda vagy utolag irasban. Pecsen a noverek brutal bunkok voltak,beszologattak, minde kit lebasztak,ha nem mutatja a befizetett csekket akkor kiteszi innen stb stb. Ne vedd magadra. Jah ha kitolnak legyen ott valako,mert amikor ebredsz a boditasbol, gorcsolni fogsz es nem adnak gyogyszert ha nincs ott egy ratermett hozzatartozo.
ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én inkább fizetek, de akkor legyenek velem normálisak.
ápr. 8. 13:45
 9/21 anonim ***** válasza:
30%

"Én inkább fizetek, de akkor legyenek velem normálisak."


Megegyszer, fizetős magankorhazban is lehetnek veled bunkók

ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Értem, de azért ott kisebb rá az esély.
ápr. 8. 13:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!