Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mennyire állnak normálisan a...

Mennyire állnak normálisan a kórházban a nőkhöz? Mennyire veszik komolyan a szívhang meghallgatást? Kérhetek külön szobát, fürdőszobát?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, nem szeretném/tudom megtartani.

Holnap megyek az orvosomhoz.


A legjobb barátnőm azt javasolta, hogy inkább külföldön végeztessem a beavatkozást, amúgy sem ez lesz életem legszebb napja, ne tetézzem a magyar egészségüggyel. Ő mondta, hogy kötelezően meghallgattatják velem a szívhangot, el kell mennem máshová is, ahol kb. "engedélyezik" az abortusz, oda vissza kell menjek, hogy meggondoltam-e magam és utána jön az, hogy a kórházban egy idegen orvos végzi a beavatkozást, ki tudja, milyen nővéreket fogok ki... Kicsit megijesztett, főleg úgy, hogy eddig a fogtömés volt a legnagyobb orvosi beavatkozásom.


Tényleg annyival jobb az ellátás külföldön, hogy megéri kiutazni? Ha itthon mennék magánintézménybe, a szívhanghallgatás, családvédelmis beszélgetés ugyanúgy kötelező, vagy csak állami helyeken?


ápr. 8. 12:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Sima mezei kórházban estem át ezen, egyáltalán nem volt bunkó senki. Utána nem gorcsoltem.. Szar volt de mivel határozott voltam a döntésem én, csak túl akartam lenni rajta. De normális és segítőkész volt mindenki. Délutántól másnap délbe jöhettek haza.
ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%
Én is Pécsett voltam majdnem 2 éve missed ab műtét miatt. Volt bent velem szemben egy nő, szintén vetèléssel es egy fiatal lány, aki abortuszra érkezett. Mindenkivel nagyon normálisak voltak, az abortuszra érkezett lánnyal ugyanúgy, mint velünk. Ki lehet fogni mindenhol normális gárdát is.
ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

Menjél inkább magánba. Ne vedd el rendes betegektől a helyet. Nem abortuszom volt, de engem is "idegen" orvos műtött, sőt, szülni is ismeretlenhez mész, vagy császárra, ami kicsit nagyobb műtét, mint egy abortusz. Nem tudom, te eddig hol éltél.

Ha ilyen "érzékeny" vagy, védekezni kellett volna.

ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
98%
Nem, nem kisebb... velem magánban bunkóztak úgy, hogy csak pislogtam. Nem terhességmegszakításra mentem, csak sima vizsgálatra, de akkora paraszt volt az orvos, mint a k...vaélet.
ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%
A nőkhöz normálisan. Abortuszos nőkhöz lutri. Külön fürdő? Ezen 2 percig visítva röhögtem. Ha ekkora igényeid vannak akkor magánban csináltasd meg a százezreidért ott van külön fürdő
ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%

Mondjuk, nem tudom, miért nagy igény, ha nem úgy akarsz tusolni menni, hogy előtte 6x áttörlöd az egész helyet Domestos kendővel, vagy nem háromfajta fertőzéssel akarsz hazamenni a kórházból, mert használtad bent a wc-t...


13. válaszoló stílusa pedig csodás, tökéletesen jellemzi az átlag magyar anyákat.

ápr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
33%

#16! "13. válaszoló stílusa pedig csodás, tökéletesen jellemzi az átlag magyar anyákat."

Idézd kérlek, melyik mondattal van problémád.

ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
60%

“Ne vedd el rendes betegektől a helyet.”

Te lennél pl. a rendes beteg? Akinek lóg a kapanyél a szájából?


“Ha ilyen "érzékeny" vagy, védekezni kellett volna.”

Édesanyádéknak is, vagy legalább megnevelni, hogy nem rugdosunk másokat, akiknek amúgy is van elég baja. :)


Az meg nem tudom, miért baj, ha valaki nem akarja, hogy ‘idegen’ orvos vizsgálja meg, végezzen rajta beavatkozást, ha nem muszáj… Én sem szülnék soha olyan orvosnál, aki éppen akkor toppan be az ajtón. De sima rákszűrésre sem mennék az SZTK-ba. Úgy gondolom, hogy ha a keretbe belefér, igenis jó opció a magánellátás. Azért is, mert a saját orvosod lehet ott, akiben megbízol, valamint a körülmények tényleg jobbak, és nem is kell olyanokkal osztozni a szobán, akik parasztok és a stílusuk hasonló, mint a smirglipapír.

ápr. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
22%

#18! Ja, értem, azért lóg a kapanyél a számból, mert úgy gondolom, a betegeknek nagyobb szükségük van állami helyre a betegségük gyógyításához? Ez ám a logika!

Még jó, hogy te viszont ilyen művelten és kifinomultan tudsz anyázni😂 Tuti, te vagy a legkulturáltabb a putri soron.

"Az meg nem tudom, miért baj, ha valaki nem akarja, hogy ‘idegen’ orvos vizsgálja meg, végezzen rajta beavatkozást, ha nem muszáj… Én sem szülnék soha olyan orvosnál, aki éppen akkor toppan be az ajtón"

Egyáltalán nem baj. Ha megtanultál volna olvasni, látnád, hogy pont támogatom, hogy menjen magánba ismerős orvoshoz, külön szobába 😁 Mi a gond?

#17

ápr. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

A stílusod továbbra is, de kár magyarázni. Az viszont elkeserítő, hogy az ilyen nők, mint te, gyereket nevelnek és ezt a példát adják tovább. Gondolom, Ödönke a bully az óvodában, mert viszi tovább anyuka stílusát. Szép kilátások a jövőjére nézve. :)


További szép estét, nem érdekel a további vergődésed, csak a szememet szúrta a "VéDeKEzNi KeLLeTt VoLnA" okoskodás. Ilyet minek kell írni egy abortuszra készülő nőnek? (ne válaszolj, úgysem olvasom el)

ápr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!