Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Barátnőm abortusz után a PAS...

Barátnőm abortusz után a PAS egyik áldozata lett! Mit tegyek, hogyan tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

Az abortusz közös döntés volt. Szeretnék segíteni neki, hogy minél hamarabb feltudja dolgozni hogy mit is tettünk.

A PAS- nak sok hatása van, mindenkire máshogy hat ki, de mit lehet tenni ilyenkor? Nem tudom tétlenül végignézni hogyan hidegül el tőlem!



2012. okt. 15. 20:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Lehet, hogy buta vagyok, de nem tudom, mi az a PAS.

Hagyj neki időt, hogy saját magában helyre tegye a dolgokat. Légy mellette, ha igényli és hagyd békén, ha azt szeretné. Minden nő másképpen dolgozza fel.

A szexet meg se említsd neki.

Van, aki kibeszéli magából, de van, aki hallani sem akar róla.

De a legtöbb esetben az abortusz a kapcsolatot is megöli. Nem tud úgy nézni rád, mint régen.

2012. okt. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%

Utánaolvastam.

Nem egyszerű. nekem is volt abortuszom, de nem volt ennyi tünetem. Nem voltak egészségtelen problémáim, pl alkohol. Suliba jártam, dolgozatokat írtam, nem buktam. És nem akartam újból terhes lenni.

Támogasd! Figyelj oda rá! Mert ebben Te is hibás vagy és az Ő testével játszottatok, nem a tieddel.

2012. okt. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Post-abortion Syndrome - Abortusz Utáni Szindróma, ha jól sejtem.
2012. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, hogy közös döntés volt, de az is lehet, hogy az életben nem tudja feldolgozni. Az a minimum, hogy elhidegül ne aggódj.
2012. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
23%
"Az a minimum, hogy elhidegül ne aggódj." - szerencsére egyáltalán nem minimum, a párok többsége egy abortusz után is együtt marad... Kérdező, egy viszont biztos, ne hagyd, hogy bárki is bűntudatkeltő demagógiával tömje a fejét "segítség" címén...
2012. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Pszichológust ajánlanék... Szerintem ezt nehéz feldolgozni segítség nélkül. Ha ez nem megy, barátnőivel beszélje meg. Bocs de én se tudnék szinte rád nézni se.(Mégse lehet olyan nagyszerű megoldás az abortusz, ha így reagál rá az ember lelke.)
2012. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
40%

Látom vonalas magzatvédőék pontozgatnak - igen, őket kell a lehető legtávolabb tartani a Kedvesedtől Kérdező, őket ugyanis baromira nem érdekli, hogy ti együtt maradtok-e, sőt, ha nem, akkor mutogathatják, hogy "lám, lám, ide is vezet az abortusz"... tudod, minden fa a gyümölcseiről ismerszik, nézd meg, hogy hányszor tanácsolják nőknek, hogy az abortuszt preferáló férjét/párját hagyja ott és törődjön csak a magzatával...

Pszichológus, párterápia viszont teljesen OK lehet, ha magától nem képes túllépni a dolgon... javaslom, hogy együtt menjetek adott esetben...


Kedves utolsó, az abortusz 2 dolog biztosan nem, nem rutin családtervező módszer, és nem JÓ megoldás. (szerintem egyébként ilyet nem is állít senki). Viszont néha ultima ratio, az adott körülmények között választható kisebbik rossz megoldás.


Kérdezőnek meg tudom mondani - bár ez szerintem most kevésbé fogja vigasztalni - hogy ha most a rosszabbik verzió jön be, és nem maradtok együtt, akkor, ha a terhességet és a szülést válasszátok, majdnem biztos, hogy akkor sem maradtatok volna együtt, mert az arra utal, hogy a kapcsolatotok nem képes megbírkózni a komoly krízishelyzetekkel, márpedig az első terhesség és szülés (pláne, ha nem tervezett) legalább annyira az, mint egy művi abortusz, sőt... a különbség kb annyi lenne, hogy pár hónapot vagy 1-2 évet elnyüglődtetek volna.


Ha viszont ezt a krízist párként túl tudjátok élni, akkor valszeg egy majdan optimálisabb időben bekövetkező terhességet és szülést is simán túl fogtok... ami nem pusztít el, az megerősít... bár korántsem tipikus, de olyan párról is hallottam már, akiknek a közösen átvészelt művi abortusztól végülis jobb, bensőségesebb lett a kapcsolatuk, erős kapocs lett köztük.

2012. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
azért a különbség nemcsak ez... elovastad, hogy mit írsz?
2012. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
7-es, ezt nem gondolod komolyan, azt állítod hogy a terhesség és a szülés meg az abortusz egy kategória?
2012. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolsók, lehet nyugodtan megcáfolni azt a TÉNYT, hogy a nem kívánt terhesség és szülés legalább akkora gyakorisággal vagy gyakrabban szétszedi a kapcsolatok többségét záros határidőn belül, mint a művi abortusz. És történik ez általában hosszabb nyüglődéssel és egymásnak nagyobb sebeket okozva...

(a beszólás meg a lepontozás az ugye nem érv, bár belátom, tények ellen nehéz ütős érveket találni:))

2012. okt. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!