Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Valaki adna tanácsot?

Mit tegyek? Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés

anyu és apu már több mint 10 éve elváltak és anyámnak tavaly nyárig nem is volt senkije. viszont azóta összeköltözött egy pasival (teszem hozzá nagyon jó fej az illető, kedves, megértő és velem is úgy foglalkozik mintha a lánya lennék) a gond ott van, hogy van négy gyereke és az idősebbik fia velünk lakik. (25 éves. és még mindig itt van. na de nem is ez a lényeg) már amikor először belépett az ajtón nekem leesett az állam. nagyon helyes, meg mosolygós, kedves, de én nem akartam vele jóban lenni. (magam sem tudom, hogy miért. talán bíztam benne, hogy elmegy és akkor nincs "veszély". ugyanis anyám előre közölte mikor látta rajtam, hogy tetszik a srác, hogy nem jöhetünk össze) de persze mi nem hallgattunk rá. anyuék nyáron voltak nyaralni kettesben és mi meg együtt maradtunk. tök jól elbeszélgettünk, meg nagyon jó lett a kapcsolatunk és ha valami bajom volt, akkor mindig segített. és pár hete nagyon szarul voltam, megvigasztalt és ráadásul másnap már csókolóztunk. (amit ugye nagyon is akartam) és lefeküdtünk nem is egyszer. (teszem hozzá, hogy szűz voltam és anyuék nem tudnak semmit) és mindenszentek előtt az apja beállított egy csajjal, hogy meglepetést hozott a fiának. az Angliában tanuló barátnőjét. úgy éreztem magam mint akibe villám csapott. azóta bezárkóztam a szobába és senkivel nem vagyok hajlandó beszélni. ő meg persze jönni akar, meg magyarázkodni, de valahogy nem bírom végighallgatni.

és van még egy nagyobb baj is. pénteken orvosnál voltam, aki nődokihoz küldött és tegnap kiderült, hogy terhes vagyok. fogalmam sincsen, hogy mit csináljak. anyunak félek szólni, a srácnak meg pláne, de a kicsit pedig már most szeretem, hiába tudom csak egy napja, hogy megvan.

szerintetek mit tegyek?? nagyon el vagyok keseredve és semmi ötletem nincsen!!

19L



2012. nov. 13. 06:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon nehéz beszélgetések előtt állsz... anyud miért mondta, hogy nem jöhetsz össze a sráccal? Vajon tudta az angliai barátnőt, vagy csak félt, hogy gond lesz az ő és a párja kapcsolatával? Mert lehet, hogy ilyen okai voltak, és nem az, hogy mondjuk nem tartja rendes gyereknek a fiút.

A srác hogy viselkedik veled azóta, hogy megjött a lány? Beszéltél vele? Lehet, hogy már szakított is az angliaival, hiszen távkapcsolat, nem biztos, hogy annyira erős volt már, pláne, hogy itt vagy te. És nem biztos, hogy csak egy kis könnyű kalandnak gondolt.

A babával kapcsolatban szilárd a döntésed. Én örülök a döntésednek, de arra vigyázz, hogy meglehet, hogy megpróbálnak majd rábeszélni az abortuszra- anyukád vagy a fiú, ki tudja. Nyilván ők is jószándékból teszik majd. De ha erős tudsz maradni, és ki tudod mondani, hogy te már szereted ezt a babát, a gyermeked-és annak is tartod, és nem akarod őt büntetni, és meg akarod szülni, akkor hidd el, hogy ha kezdetben ellenséges lesz is a hangulat, melléd fognak majd állni.

Nagyon-nagyon szurkolok Nektek!

2012. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Szia!!

igazából nem tudom, hogy anyu miért mondta. én arra gondolok, hogy ugye egy "család" vagyunk és csak a gond lenne belőle, ha mondjuk szakítanánk. (és hát ugye meg is van a gond)

nem akarok vele beszélni (tudom hogy kell, de még nem) ő persze akar, meg...olyan fura volt az egész. mert a konyhában beszélgettünk és amikor belépett a csaj egyből a nyakába vetette magát és csókolóztak. én megkérdeztem, hogy ki az, és a "pót apám" válaszolt, hogy a barátnője. fogtam magam, betrappoltam a szobámba és bezárkóztam, de épp hogy beértem már dörömbölt is az ajtómon. gondolom magyarázkodni akart és azóta is akar, de hát...akkor is átvert. ha megmondja, hogy van barátnője, akkor egyértelmű, hogy még csak nem is csókolózunk.

a babát pedig egyértelmű,hogy megtartom, nem is akarom, hogy bárki lebeszéljen róla. (és már az is átfutott az agyamon, hogy esetleg elhúzhatnám a dolgot, hogy semmiképp ne tudjanak lebeszélni róla)

köszönöm neked is, hogy írtál!

2012. nov. 14. 16:13
 13/29 anonim ***** válasza:
Most hány hetes vagy és mióta tart a viszonyotok?
2012. nov. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
Ha tényleg egy család vagytok akkor nem lenne szerencsés, ha haragban lennél a sráccal, egyébként meg mit szólna az édesanyád, ha megtudná, hogy terhes vagy? Tudom, hogy nehéz, de ezt meg kéne vele beszélned!
2012. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

kedves moira, neked csak az a célod, hogy megállapítsd hogy hazudok-e?

szeptember utolsó hete volt amikor először lefeküdtünk

az orvos azt mondta, hogy még csak a petezsákot látja és megnyugtatott, hogy méhen belül van. 5 hét körül lehetek és 2 hét múlva kell visszamennem


tudom, hogy anyukámnak meg kell mondanom, csak félek a lebeszéléstől, de beszélek vele minél hamarabb

2012. nov. 14. 19:42
 16/29 anonim ***** válasza:
Érdekelt, hogy hány hétig akarod még titkolni a terhességi korodhoz képest.
2012. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


mindenképpen beszélj a sráccal az ő gyerekéről is szó van,a további tervei is fontosak lennének egyedül nehéz felnevelni egy gyereket.Anyukáddal is mindenképpen beszélj a dologról ha még nem vette észre amit kétlek ,ha nyilvánosan bezárkóztál mikor megláttad a barátnőt!


off:moira miért hihetetlen ha valaki szűz 18-19 évesen?inkább az a hihetetlen kicsit,h nem jut eszébe egyiknek sem a védekezés és pont teherbe is esik,de hát van ilyen is...a másik én is későn veszítettem el a szüzességem, a mostani férjemmel és neki szültem gyereket 23 évesen!

2012. nov. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%
Utolsónak: a hihetetlen számomra az volt, hogy egy szűz lány alkalmi kapcsolatba bonyolodik és felnőtt fejjel (mert 19 évesen ugye nagykorú) nincs annyi esze (és biológia órán sem figyelt), hogy védekezzen! Na meg azért ritkaság a mai világban az, hogy valaki 19 évesen még szűz legyen (nem ciki, csak ritka), mert ugye a lányok már 10-12 évesen menstruálnak, és nem egy olyan kérdésről olvasni, hogy 14-15-16 vagyok és terhes... Na meg a másik, hogy mégis hogy gondolhat ilyet, hogy elhúzza a dolgot és titokban tartja a 12. hétig? Ez nagyon önző gondolkoddás, hiszen ez a dolog nem csak rrá tartozik, mert otthon él! Az egész családjának megváltozna az élete, mert gondolom nekik kéne eltartani a picit is. Arról nem is beszélve, hogy ha az apuka nem akarja, akkor gyerektartást is kell fizetnie. A 2 család között viszályt szítana és tönkretenné az anyukája boldogságát is. De persze ilyenre nem kell gondolni, mert ugye senkinek semmi köze a babához, csak neki... Akkor el lehet költözni és megpróbálni gyesből meg csp-ből megélni...
2012. nov. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

olyan nagy baj, hogy nem szeretném megölni a kicsit?

és végighallgattam a srácot, még nem mondtam el neki, majd ma megint ketten leszünk és elmondom.

azt állítja, hogy csak nem akart a lánnyal telefonon szakítani és hogy már nincsenek együtt. (bár azt még mindig nem értem, hogy miért nem tudta elmondani) és szerencsére nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy anyu emiatt boruljon ki.

2012. nov. 16. 14:59
 20/29 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem azzal van a baj, hogy nem akarod megölni. Egy szóval sem mondtam, hogy öld meg! Azzal van a baj, hogy nem akarod megbeszélni ezt a családoddal, mert rájuk is tartozik! Na meg azzal van a baj, hogy nem gondolkoztál és semmi felelősség nincs benned.

És azon, hogy ők tartják el, nem feltétlenül az anyagiakat kell érteni...

2012. nov. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!