Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mit tegyek? Valaki adna tanácsot?

Mit tegyek? Valaki adna tanácsot?

Figyelt kérdés

anyu és apu már több mint 10 éve elváltak és anyámnak tavaly nyárig nem is volt senkije. viszont azóta összeköltözött egy pasival (teszem hozzá nagyon jó fej az illető, kedves, megértő és velem is úgy foglalkozik mintha a lánya lennék) a gond ott van, hogy van négy gyereke és az idősebbik fia velünk lakik. (25 éves. és még mindig itt van. na de nem is ez a lényeg) már amikor először belépett az ajtón nekem leesett az állam. nagyon helyes, meg mosolygós, kedves, de én nem akartam vele jóban lenni. (magam sem tudom, hogy miért. talán bíztam benne, hogy elmegy és akkor nincs "veszély". ugyanis anyám előre közölte mikor látta rajtam, hogy tetszik a srác, hogy nem jöhetünk össze) de persze mi nem hallgattunk rá. anyuék nyáron voltak nyaralni kettesben és mi meg együtt maradtunk. tök jól elbeszélgettünk, meg nagyon jó lett a kapcsolatunk és ha valami bajom volt, akkor mindig segített. és pár hete nagyon szarul voltam, megvigasztalt és ráadásul másnap már csókolóztunk. (amit ugye nagyon is akartam) és lefeküdtünk nem is egyszer. (teszem hozzá, hogy szűz voltam és anyuék nem tudnak semmit) és mindenszentek előtt az apja beállított egy csajjal, hogy meglepetést hozott a fiának. az Angliában tanuló barátnőjét. úgy éreztem magam mint akibe villám csapott. azóta bezárkóztam a szobába és senkivel nem vagyok hajlandó beszélni. ő meg persze jönni akar, meg magyarázkodni, de valahogy nem bírom végighallgatni.

és van még egy nagyobb baj is. pénteken orvosnál voltam, aki nődokihoz küldött és tegnap kiderült, hogy terhes vagyok. fogalmam sincsen, hogy mit csináljak. anyunak félek szólni, a srácnak meg pláne, de a kicsit pedig már most szeretem, hiába tudom csak egy napja, hogy megvan.

szerintetek mit tegyek?? nagyon el vagyok keseredve és semmi ötletem nincsen!!

19L



2012. nov. 13. 06:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem mondható, hogy semmi felelősség nincs benne, hiszen máris felelősséget akar vállalni a gyerekért, meg nem kis tiniként szexelt, esett teherbe... persze jobb lett volna tervezetten megfelelő körülmények közt.

(Én pl. a már tinikorban abortuszon átesett már 3 pici gyermekkel rendelkező azonnal teherbeeső, értelmes, tanult barátnőmnél gondoltam igazán felelőtlenségnek, hogy 1 abortusz, 1 megtartott, 1 tervezett, 1 nem tervezett elvetélt és 1 nem tervezett, megtartott gyerek után után, amikor már semmiképp nem akartak több gyereket, se abortuszt, 2x is védekezés nélkül estek egymásnak a férjjel. Aztán volt is nagy fejtörés, hogy mi legyen a gyerekkel, végül hajszálnyival a megtartás győzött szerencsére. De vannak még felelőtlenebb teherbeesések, 13-14-15 évesen, alkalmi kapcsolatokból, rossz körülmények közt, úgy, hogy fel sem merül a baba megtartása... Én értékelem nagyon, hogy már szereti és fel is akarja nevelni a kicsit. És sikerülni is fog neki!)

Mindenképp kellene tisztázni a dolgokat a fiúval, párkapcsolatilag és babaügyben is. 19 és 25 évesen akár készen is állhattok a gyereknevelésre. De édesanyáddal szerintem mindenképp beszélj míg van elméletben választási lehetőség, hogy ne érezze úgy, hogy teljesen kizárod őt, nem bízol meg benne és csak kész tények elé állítod. Szerintem egy anyának meg kell értenie a lányának azt a döntését is, ha meg akarja tartani a babát és az kellene a legtermészetesebb dolog legyen, hogy segít mindenben amiben csak lehet. (Persze ez alatt nem azt értem, hogy minden felelősséget átvállal anyagi és gyereknevelés terén... Azt semmiképp nem lehet elvárni.) Jó előtte végiggondolni, hogy gondoljátok a fiúval a jövőt, a gyerek ellátását, nevelését, családfenntartást, továbbtanulást... És mindezt higgadtan, kedvesen, meggyőzően elmondani anyukádnak, akár együtt is. Nagyon drukkolok nektek, hogy sikerüljön boldog családdá válnotok! Jelentkezz, hogy mi történt...

2012. nov. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

hát közöltem a sráccal, hogy mi a helyzet és most az a legjobb, hogy saját magát okolja, miszerint ő volt a hülye. de egyáltalán nem akadt ki, ami meglepett, de azt mondta, hogy így talán kap egy újabb esélyt. még igazság szerint vele nem tudom, hogy pontosan mi is legyen, de megígértem neki, hogy előröl kezdjük és elmegyünk randizni. majd lesz ami lesz

anyu és az új apám pedig rettentően kiborultak. anyám első szava az volt, hogy el kellene vetetni, de megmondtam, hogy erről szó sem lehet, most pedig emészti a dolgokat. a pót papa pedig még rosszabb. amilyen kedves volt eddig, most annyira bunkó velem. (valami olyasmi a legnagyobb baja, vagyis azt tudtam kivenni a szavaiból, hogy ő akart még gyereket anyámtól, de így már nem lehet. bár engem semmiképp nem zavarna a dolog)

úgyhogy most mindenki emészt nálunk, de remélem, hogy szépen rendbe fog jönni minden és a kicsi is egészséges lesz :))

köszönöm mindenkinek aki írt!

2012. nov. 18. 18:23
 23/29 anonim ***** válasza:

Anyukád mennyi idős? Mondjuk így tényleg fura lenne, ha ő is szülne, de mivel ti is ún. "patchwork családban" éltek, annyira mégsem. Talán amiatt éles a helyzet, ha együtt fogtok lakni továbbra is.

Azt meg jól teszed, ha a srácnak adsz még egy esélyt, hiszen mégiscsak a baba apukája ;-)

Remélem, rendeződik majd szépen minden, és jelentkezz néha, mi újság!

2012. nov. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

az utolsó válaszoló kérte, hogy írjak néha, hát most itt az egyik néha....először is a picúrral minden rendben van és nagyon élvezem a babavárást, még akkor is, ha kicsi. bár már most nagyon szeretném a kezemben tartani :))

anyu mondhatni, hogy lenyelte a dolgokat. segít nekem, volt velem orvosnál és elég izgatott is, hogy lesz egy unokája. a nagypapa meg úgy veszem észre, hogy kezd beletörődni, bár arról a témáról még nem szállt le, hogy legyen egy közös babájuk (amúgy anyu 37 éves, a pasi meg 38)

és végül a barátom...igen, most már annak hívom és nagyon örülök is neki!! :) bár még mindig bánt egy kicsit, hogy nem mondta el az exe létezését, de rászolgált a bizalmamra és ezerrel készül az apaságra! azt látom rajta, hogy örül és mindenkinek elújságolja, ha megyünk valahová, hogy "én vagyok a barátnője és nemsokára megszületik a kisbabánk"

megint csak köszönöm, hogy írtatok nekem!

2012. dec. 4. 21:23
 25/29 anonim ***** válasza:
Örülök neki, hogy rendeződni látszanak a dolgok! Jó, hogy végül is együtt várjátok a babát, együtt maradtok! A párod apukája meg szerintem most szembesül azzal, hogy nem ő nem 20 éves már... Bár az a vicces, hogy az én férjem 38 volt, mikor az első gyereke (gyerekünk) született. Ilyen ez a mai világ. Szerintem még nekik is simán beleférhet egy baba, csak le kell rendezniük magukban ezt a helyzetet.
2012. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy jól alakulnak a dolgok! :) Ez aranyos, hogy a srác örült, hogy így kegalább új esélyt adsz neki. Ez is azt mutatja, hogy szeret. :) Édesapám is ezt mondta édesanyámnak amikor kiderült, hogy terhes a bátyámmal, hogy legalább így máris elveheti. :)

37-38 évesen szerintem még jó dolog közös babát vállalni. Fiatalok még. Az nagyon jó és mindennél szorosabb kapcsolat, szövetség tud lenni egy férfi és egy nő közt. Az a párkapcsolat megkoronázása tud lenni. :) Vmelyik romantikus vígjátékban is ez van, hogy lánya és anya majdnem egyszerre várják a babát. :) Büszke, életerős, fiatal nagyszülők lesznek és szerintem buli lehet, ha ott is is baba lesz. A gyerekek miatt is még szorosabban lehet a kapcsolat a szülőkkel. Bár kétség kívül ez így igen érdekes, szokatlan, pikáns verzió. Csak abban az esetben jelenthet majd nagyobb problémát ez a kusza rokoni kapcsolódás, ha szakításra kerülne sor valahol... De reméljük, örökre találtátok meg a társaitokat! ;)

2013. jan. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Ja és sok boldogságot nektek! Örömteli, gondtalan babavárást, majd babázást! :)
2013. jan. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

köszönöm, hogy még mindig írtok nekem, nagyon jól esik. olyan fejlemények vannak, hogy anyuék átköltöznek a nagyihoz, hogy én kettesben lehessek a barátommal, majd nemsokára hármasban :)) amúgy imádom, hogy babám lesz. minden reggel ezzel kelek és este ezzel fekszek. nagyon élvezem :))

anyut még mindig győzködi a párja, hogy szeretne babát és ahogy én észreveszem szerintem be is adná lassan a derekát. úgyhogy lehet, hogy előbb- utóbb két pici is lesz.

még egyszer megköszönöm, hogy írtatok nekem!

2013. jan. 12. 13:33
 29/29 anonim válasza:

Most találtam rá a kérdésre, hát nagyon örülök neki hogy jól alakultak a dolgok.

Gratulálok a picihez, és sok örömöt-boldogságot kivánok így utólag is! :)

2014. okt. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!