Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Milyen fokú sérülés/fogyatékos...

Milyen fokú sérülés/fogyatékosság megléte esetén vetetnéd el a babádat?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés miatt merült fel ez bennem. Mekkora, milyen jellegű sérülés/betegség az, amire azt mondanád, hogy így nem szülnéd meg a gyereket?

Pl. egy várhatóan mozgáskorlátozott, vagy siket/vak gyereket elvetetnél? Vagy ha mondjuk 6 ujjal születik?

És ha például elvetetnél egy várhatóan mozgáskorlátozott, vagy siket gyereket, azt mivel indokolnád? Az "ő érdekében" tennéd, mert szerinted úgy nem lehet teljes életet élni, vagy a te és a párod érdekében?



2013. jan. 13. 03:53
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
30%
elvetetés,egyértelmű az ő érdekükbe!!
2013. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ha születés után biztosan meghalna, ebben az esetben biztos. A többit nem tudom megmondani, míg nem kerülök valóban ilyen szituációba. Mondjuk még a másik véglet is egyértelmű, ha 6 ujjal születik, akkor sem. De a kettő között nagyon széles a skála, nem tudok róla általánosságban beszélni
2013. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%
Őszintén? Nem tudom. Dolgoztam mozgássérült emberekkel. Volt ott izomsorvadástól kezdve a nyitott gerincig, az üvegcsontún át a balesetes gerincvelősérültig. Egyik nagyon kedves ápoltammal jó kapcsolatot tartok, ő izomsorvadásos, róla 3 évesen derült ki. Egy életvidám eleven csaj, most 23 éves. Őt látva nem vetetném el, ha ilyen problémája lenne. Ellenben, pl egy dawn-ost, vagy egy autistát nem tudnék lelkileg vállalni, velük is volt dolgom, és nagyon nem ment... :( Ha szellemi fogyatékos lenne, valószínüleg elvetetném...
2013. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Sulyos genetikai hibäval születtem, nem tudok komoly fizikai munkät vegezni es emiatt nincs munkahelyem. A szüleim nem tämogattäk az ötletet, hogy föiskolära menjek (erettsegi, szakma, nyelvtudäs megvolt) POKOL az eletem!
2013. jan. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%

14-es mi a betegséged?bocsi nem kell válaszolni ha nem akarsz

Válaszom elvettetném nem akarok rosszat a gyerekemnek...

Mikor szültem a kisfiam volt ott egy anyuka első baba és szüléskor tudta meg,hogy a kicsinek farkastorka van teljesen ki volt szinte mindig sírt.....pedig volt fogadot orvosan szóval nem mindent szűrnek ki

Nálunk nem látták,hogy egy veséje van,persze ezért nem vettetem volna el...de váradossan mindig volt egy érzésem valami van....

2013. jan. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos az én babám is rendelleneséggel született, de mütötték és idövel teljesen rendben lesz remélhetöleg. Kívülröl semmi nem látszik rajta, bízom és hiszem, hogy teljes életet élhet. Sok szenvedésen és megpróbáltatáson van túl és mi is, nincs is még vége, de a világ összes kincséért sem adnám! És mi lett volna ha tudom? Valószínüleg idegroncs lett volna belölem a terhesség alatt,de akkor is megtartottam volna. Mellesleg dr. Hajdu Krisztina ultrahangozott és mindent rendben talált. Ezzel nem az ö profizmusát szeretném kétségbe vonni, hanem azt kiemelni,hogy ez és még reneteg rendellenesség az orvostudomány mai állása szerint kiszürhetetlen és ezt nem szabad elfelejteni senkinek, mikor babát tervez. Ö tényleg rendkívül jó szakmailag (nem mellesleg emberileg is), és bármikor hozzá mennék Uh-ra, de sajnos ö sem Isten, hogy mindent tudjon és lásson.
2013. jan. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Néhányan úgy látom nem értettétek meg a kérdést, akik csak annyit válaszoltak, hogy elvetetnék. Főleg a 15-ös válaszolót nem értem, aki rögtön elvetetné a gyereket (ezek szerint mindegy, hogy mi baja van? Pl a 6 ujjas példám esetében is elvetetnéd?), mert nem akar rosszat a gyerekének(?).

A kérdés az volt, hogy mi az a rendellenesség, amiről tudomást szerezve úgy döntenétek, hogy nem szülitek meg a babát.

Akik a kérdésre válaszoltak, azoknak köszönöm, és természetesen jöhetnek még válaszok.

2013. jan. 27. 23:02
 18/22 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon nehéz a válasz, mert más belegondolni a helyzetbe és más meg is élni azt. Nekem szerencsére egészséges a fiam. Viszont mikor a terhesség alatt jártam a szűrővizsgálatokra, akkor megbeszéltük a párommal, hogy ha beteg a baba, akkor bármennyire is fáj, de nem tartjuk meg. Értem itt a Down kórt, autizmus, nyitott gerinc. Tehát ahol önmagát sosem fogja tudni ellátni. Ez a szülőknek is nehéz és a gyerek is egész életében kell hogy függjön valakitől.

Kisebb rendellenesség miatt pl. 6 ujj, biztosan nem vetetném el.

A kettő között (végtaghiány, vakság stb) biztosan nagyon gondolkodóba esnék. Ott van esély rá, hogy mégis inkább megtartanám, mint elvetetném.

2013. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
30%

Olyan könnyen, olyan önzőn mondjátok, hogy nem élhetne teljes életet.. Nézzétek meg Nick Vuicic-t! :)

A plusz ujjak, a végtaghiány, főleg ha kar, nem lehet ok egy élet elvesztéséhez!!

Persze az autizmus, vagy a BIZTOS élettel összeegyeztethetetlen fogyatékosság, az egész életében ágyhoz kötöttség, értelmi leépülés nem élet! De sajnos ez sem lehet biztos. Annyi olyan hallottam, hogy az orvosok lemondtak Róla, amíg a pocakban volt, vagy a születése után és mégis felépült, vagy beteg sem lett!! Na, egy ilyet dolgozz fel, hogy mondjuk elveteted, de nem tudhatod, h tényleg biztos beteg lett volna?? Vagy mondjuk nyitott gerincet állapítanak meg és megindítják a 20. héten, mert akkor meg lehet és mégsincs baja..... Meg is őrülnék. Szóval nehéz, összetett kérdés ez és sok sok szakember véleménye kellene ahhoz, h lemondjak a kisbabámról!!

2013. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
76%

Az autizmus nem igazán derül ki méhen belüli időszakban.


Én nem tudnám elvetetni semelyik babámat. Mondjuk szűrésre sem mentem el, csak a kötelező UH-kra.


De ehhez hozzá tartozik, hogy hívő vagyok. Ha kiderülne valami komoly rendellenesség, akkor imádkoznék Istenhez csodáért, és ahhoz, hogy ha mégis beteg lesz, akkor adjon hozzá erőt az egész családnak, hogy neveljük és szeressük, amíg él.


Ilyen házaspár a baráti körömben, akiknél mondták, hogy nagyon beteg lesz a baba, ők mégis vártak, a 24. héten elment a baba.

Azt hiszem én sem tudnék másként tenni.

Ha élettel összeegyeztethető baja van, akkor megtanulnánk együtt élni a problémával.


Biztos hogy gyökeresen megváltozna az életünk és hatalmas küzdelmet jelentene, de megjárnánk akkor közösen ezt az utat, amit fogadtunk egymásnak, amikor összeházasodtunk. (Jóban-rosszban)


Egyébként bár közel sem ilyen súlyos, nálunk is van betegsége két gyerekemnek is, és ez is küzdelem, így valamennyire átérzem ezt.


hittel próbálnám csinálni, máshogy nem is lehet, mint más nehéz helyzeteket az életben.

2013. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!