Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Milyen fokú sérülés/fogyatékos...

Milyen fokú sérülés/fogyatékosság megléte esetén vetetnéd el a babádat?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés miatt merült fel ez bennem. Mekkora, milyen jellegű sérülés/betegség az, amire azt mondanád, hogy így nem szülnéd meg a gyereket?

Pl. egy várhatóan mozgáskorlátozott, vagy siket/vak gyereket elvetetnél? Vagy ha mondjuk 6 ujjal születik?

És ha például elvetetnél egy várhatóan mozgáskorlátozott, vagy siket gyereket, azt mivel indokolnád? Az "ő érdekében" tennéd, mert szerinted úgy nem lehet teljes életet élni, vagy a te és a párod érdekében?



2013. jan. 13. 03:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
7%

Csak a durva rendellenességeket szűri az ultrahangos vizsgálat. Ráadásul gyakran "párosulnak" a fejlődési rendellenességek, tehát ha az UH-n látszik, hogy több ujja van mint ami, senki sem garantálja, hogy emellett nem lesz szellemi fogyatékos.

Az autizmus, izomsorvadás, szellemi fogyatékosság (az utóbbi legtöbbször a szülés közben magzatot ért trauma miatt alakul ki) nem szűrhető magzati korban.

Még az alapos magzati szűrés mellett is születnek beteg gyerekek. Én is láttam a vízfejűtől kezdve a nyitott gerincig majdnem mindent. Tehát, ha a magzati korban már biztosan kiderül (nyilván végig járnám az összes vizsgálatot és több orvost amit lehet), hogy bármilyen betegséggel születne a babám, nem tartanám meg. És azt gondolom, ez mindannyiunk érdeke.

2013. dec. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
67%

1 esetben vetetném el:


Ha tudnám 100 %-ra, hogy súlyosan értelmi fogyatékos. Amennyiben tényleg abból állna az egész élete, hogy ül és egyfolytában ordít, én nem akarnám ezt az életet se neki se magamnak. És csak akkor vetetném el, ha 100 %, hogy az lesz.


Amennyiben testi fogyatékossága lesz, én nem vetetném el. Mindent megtennék, hogy minél jobb élete legyen, na meg bízok benne, hogy a jövőben feltalál valamit az orvostudomány a gyógyításukra.

2018. ápr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!