Ha egy nő teherbe esett, meddig lehet maximum elvégezni az abortuszt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 00:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
4%

Személyeskedő TÁMADÁST írtam. Olvasd el még egyszer!

Mikor és mivel támadtalak? A sajnálat nem támadás és nem agresszió. Verbális értelemben sem.

2013. máj. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
77%
#21 "Sajnállak. Nem csak a múltadért, a jelenedért főképp." - ezzel a kijelentéseddel tkp - láthatóan anélkül, hogy értenéd - eljutottál az emberölésnél is alantasabb bűn, a másik méltósága és szabad akarata elleni támadás előszobájába, ugyanis indirekt módon nem átallod azt állítani ezzel a felvetéssel, hogy te jobban tudod, annak a másiknak mi a jó és mi a rossz, mint az illető maga. Persze tegyük hozzá, hogy egy beszélgetésben ez persze vaktöltény, igazándiból akkor válhat súlyos támadássá, adott esetben megbocsájthatatlan bűnné, ha a két fél között valamiféle valós, közvetlen, vagy pláne hierarchikus kapcsolat létezik. Maradva a kérdés témájánál, ha valaki a saját értékrendjét feljebbvalónak kikiáltva belekényszerít valakit akár egy abortuszba, akár egy nem kívánt terhesség megtartásába - például. Szóval azt hiszem, tehetünk egy újabb általános megállapítást, nevezetesen, hogy _az értékrendi abszolutizálás a szabad akarat és méltóság megkérdőjelezésének előszobája_. Ugye az előző megállapítás emlékeztetőül úgy hangzott, hogy "_ahol egy terhesség-szülés a nő, a férfi vagy a születendő gyerek méltóságát veszélyeztetné a terhesség megszakítása a kisebbik rossz_"
2013. máj. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
3%
A terhesség - szülés veszélyezteti a szülőpár méltóságát? Ugye, ezt te sem gondolod komolyan. A szabad akarat pedig nagy kincsünk. Látom, ebben egyetértünk. A hatásköre pedig addig terjed, amíg másokat nem korlátoz vele. A létezésben sem. Ott végképp nem. Vagy úgy gondolod, hogy az egyén szabad akaratából dönthet egy másik ember életéről, vagy haláláról? És hogy én dönteném el, mi a jó, és mi a rossz??? Dehogy. Ehhez én porszem se vagyok. A kánon adott. Ha tetszik, ha nem. Elég régóta adott. És tudod mit? Nem sajnállak. Dehogy sajnállak. Te se sajnálod a szerencsétlen magzatokat. Nincs kegyes halál. Nincs kisebbik rossz-elve az abortuszban. Csak élet és halál. Ha valaki a halált - bármilyen kontextusban is - , de kisebbik rossznak tartja, az relativizál, ferdít, végső soron nem mond igazat. És persze tagadja az emberi méltóság egyetemlegességét, mert privilégiumnak, kiváltságosok jussának tekinti azt.
2013. máj. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
75%

"A terhesség - szülés veszélyezteti a szülőpár méltóságát? Ugye, ezt te sem gondolod komolyan" Ha ezt gondolnám, azzal az is gondolnám, hogy nincs mit eldönteni, ugye... tehát valójban nem gondolom, hanem TUDOM, hogy A terhesség - szülés ADOTT ESETEKBEN veszélyeztetHETi a szülőpár méltóságát... ezért van eldöntendő kérdés.

(többségében persze nem veszélyezteti, ezért van több szülés, mint művi abortusz:))

2013. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
3%
ROSSZUL TUDOD.
2013. máj. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
3%
Csak a végtelenül relatív, emberi törvények szerint eldöntendő kérdés. Etikailag, sem nem eldöntendő, sem nem kiegészítendő kérdés. Mert nem kérdés. Nincs ilyen kérdés.
2013. máj. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
66%

#25-#26 Attól, mert "ordítasz" még az a valóság, amit leírtam, tény, tapasztalat.


"emberi törvények szerint eldöntendő kérdés." -nézd, ez annak probléma, aki másféle törvényeket is ismer/elismer, de az meg feltehetően egyáltalán nem fog abortuszon gondolkodni.

2013. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
5%
Dehogy ordítok. Csak azt emeltem ki, ami az észrevételedre reflektált, olymódon, ahogy te tetted. Teljesen higgadt vagyok, mégha nem is örülsz neki. Az pedig, hogy a tapasztalatod tény volna, nem elfogadható állítás. A te valóságod empirikus, mint mindenkié egyébként, tehát nem is lehet axióma. Az egész alapvetésünk legfőbb különbözősége ebből a felfogásból forrásozik: te relatív, emberi törvényekhez méred magad és a meggyőződésedet, én pedig máshoz.
2013. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
5%
Az emberiség többé-kevésbé konszenzusos törvényei pedig kísérteties hasonlóságot mutatnak a leglényegesebb szabálypontokat illetően azzal az ember számára kijelölt szabályrendszerrel, ami ab ovo gemino adott. Egészen bizonyosan nem véletlenül...
2013. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
59%

#29 "a leglényegesebb szabálypontokat illetően azzal az ember számára kijelölt szabályrendszerrel, ami ab ovo gemino adott"- szerintem meg az adott, hogy ilyen nem létezHET, hacsak nem teremtés-mítoszok elfogadásában hajtunk, ami már a világegyházaknak sem sajátja, nem zökkenőmentesen, de ugye többé-kevésbé sikeresen kooptálták már az evolúciós elméleteket. Na, ha meg elfogadjuk, hogy az élet lényege pont a folyamatos változás és a folyamatok egyensúlya, na ez esetben el kell azt is fogadnunk (axiomaként:)) hogy szabályrendszer is csak állandóan változó van. Ugye Einstein is beérte két konstanssal, a hidrogénatommal, meg az ostobasággal:).

Ez idáig az elv. Őszintén szólva nem is értem a konstans szabályrendszerekben hívőket, nem veszik észre, hogy az mennyire létezés-idegen? Miért, az ilyen ember ugyanazt várja el a 2 éves, mint a 22 éves gyerekétől???

Na, eddig az elv. Egyébként meg ugye én azt hiszem, hogy az ember számára egy rövid távon(!) konstansnak tekinthető "előírt" szabályrendszer van: a DNS-kódja.

2013. máj. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!