Ha egy nő teherbe esett, meddig lehet maximum elvégezni az abortuszt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 00:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim válasza:
82%
Szerintem tudás van benne, néha sok is. Képzelj el egy szituációt, ahol Te vagy az anya és van egy születendő babád, hogy döntenél? Persze ne csak azt a felállást nézd ahol a ["férjed" az apja. Mi van ha erőszakből származik ababa? Persze ideális esetben minden szép és jó, de nem csak ilyen van. Én például 10év lemaradással negyedik gyerek vagyok és szörnyű, néha azt érzem inkább nemet mondtak volna rám. Szóval a gyerek érzéseivel is törődni kellene meg a körülményeket felmérni, nem csak önfejűen majdcsak lesz valami...és sokan ezt nem fogják fel!
2013. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, 17 évesen én az érettségim előtt véletlenül sem gondoltam volna, hogy túl sok tudás van a fejemben. Sőt, még most, 2 diplomával sem gondolom ezt magamról. De hát nem vagyunk egyformák...

Ha majd szétveti a kis buksidat a sok tudás, akkor tölts még bele emberséget, mert abból biztosan nincs benned (elég).

Egyébként nem te vagy itt az egyetlen abortuszpári fórumozó, aki a "meghagyott" életéért kárpótoltatná magát. Én ilyet csak XX. századi dekadens íróknál olvastam, akkor is a gyomrom forgott tőle, bár ez ízlés dolga kétségtelenül.

És hogy én mit tennék? Nem kérdés. SOHA nem tudnék bántani egy emberi életet, legfőképpen nem akkor, amikor az az élet a legvédtelenebb és legtitkosabb szakaszában van. Személy szerint még akkor sem, ha erőszakból foganna. De ez szigorúan az én véleményem. Te is úgy relativizálsz, mint a többi abortusz-fan: az erőszakból származó és a beteg magzatok aránya a várondósságok teljes mértékét tekintve 1%. Beszélj a többi 99%-ról!

De hogy valaki 17 évesen így gondolkodjon a világról és benne az emberi életről, ez számomra elképesztő, döbbenetes és felháborító. Szerény véleményem szerint éppen az ilyen harcos, minden jogot maguknak akaró, Istent játszó, öntelt és tudatlan nőknek köszönhető, hogy ennyi ártatlan élet múlik el teljesen feleslegesen akkor, amikor még szinte el sem kezdődött. Szüleidnek, tanáraidnak külön gratulálok ehhez a világszemlélethez. Egyébként pedig még bőven lányregényeket kellene olvasnod, nem pedig védtelen magzatok életének a kioltása mellett kampányolva telefröcsögni az internetet.

2013. jún. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim válasza:
84%

Kedves x diplomás képzeld el ez is egy érettségitétel /Magyarország népesedési ciklusai/:)

Tudás pedig azért van, hogy bővítsük és karbantartsuk.

A világszemléletemmel szerintem nincs gond, ez tegnap bizonyosodott be amikor is franciául beszélek telefonon és egy c típusú rézorientált buckalakó nekem támadt./mielőtt még rám fognád, hogy rasszista is vagyok jelzem nem vagyok az, van jó pár kisebbségi ismerősöm/

Amúgy az írásaidból egyértelműen kivehető, hogy soha az életbe nem volt testi bántalmazással dolgod ésmég le;hetőséged is volt tanulni. Gratulálok!

2013. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
15%
Aha! Szóval a világszemléleteddel azért nincs gond, mert franciául telefonálsz. Micsoda szövegösszefüggés! Kár, hogy nincs semmi kauzalitása. Ez igen! Nézegesd még a magyar nyelvtan érettségi tételeket, hidd el, érdemes. Ja, és persze: az 'érettségi tétel' külön írandó. Ennek is nézz utána! Tudod, ez egy ilyen nyelv. Érdemes megtanulni. Üdv a buckalakódnak, de hogy ki az és hogy került a képbe, azt csak a te okos buksi fejed tudja.
2013. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 Kraven válasza:
0%

Menj Ausztráliába, és ott még születés után is elvégzik. (Ezt nem poénnak szántam, inkább elrettentésnek)

[link]

2013. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó, ez nem poén, és nem elrettentés, de még csak nem is Ausztráliában létező gyakorlat, hanem egy vitaindítónak szánt cikk volt egy lapban, amit azután kontextusból kiragadva felkapott a világsajtó mer szenzáció-hajhászatnak alkalmas. Egyébként Európa legtöbb országában ott jutott nyugvópontra ez a fajta vita, hogy a kizárólag a szülő által elkövetett újszülött-gyilkosságot egy köztes bűncselekményként definiálják a tiltott abortusz és az emberölés között, nálunk is így volt - (Btk 166/A Ujszülött megölése tényállás) - amíg a Bárándy (akkori igazságügyminiszter)-Salamon László (alkotmányügyi bizottság akkor elnöke) egymásra licitálás (Medgyessy alatt) ki nem irtotta ezt a paragrafust a Btk-ból...
2013. jún. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
77%

Az első oldalon jól írták, látom, azóta túl sok értelmes választ nem tudtak adni az emberek.

Drága 44%os te meg menj már innen az x diplomáddal együtt kérlek, mert egy abortuszellenes ember soha nem fog meggyőzni senkit, aki elfogadja az abortuszt, se fordítva. Annak meg, aki valamiért így döntöt (erősen gyanítom, hogy nem jó kedvében, ez egy hihetetlenül nehéz döntés), arra van a legkevésbé szüksége, hogy idegenek ítélkezzenek róla meg szörnyű képekkel riogassák. Nem az volt a kérdése, hogy mi a véleményünk, pláne nem 5 oldalon keresztül.

Szóval a kérdésre visszatérve a 12. hétig, ha egyáltalán olvasod még a válaszokat, kérdező.

2013. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
72%
Tanulság, hogy senki ne írja le az életkorát GYIK-en, mert onnantól a vitapartnerének ez lesz az egyetlen érve vele szemben. Biztos nagyon fáj egyeseknek, hogy egy 17 éves lány józanabbul gondolkodik, mint ők.
2013. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
0%
Ha neked az abortusz istenítése a józanság, akkor kérlek, inkább rúgj be.
2013. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:
71%
Kedves #59, a fityfene se "isteníti", mit istenítsünk egy invaziv műtéti beavatkozáson? Csak sokan elfogadjuk, hogy az esetek egy részében a legkisebb rosszat jelentő lehetőség lehet a létező lehetőségek között...
2013. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!