Mit csinálnak a magzattal amikor az anya úgy dönt hogy elveteti?

Figyelt kérdés
Miről szól az abortusz? Igaz, hogy a magzat védekezik az ellen hogy megöljék?
2013. jún. 7. 19:46
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
75%
10-es vagyok, azt elfelejtettem, hogy utana szovettani vizsgalatnak vetik ala, boncoljak, majd elegetik, ahogy az amputalt testreszeket. Azt hiszem 24 het felett kiadjak keresre a szuloknek, ha elakarjak temetni. (elhalt, nem abortalt babakat)
2013. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
53%
Én is megnéztem, nem is egyszer. Sem gimis koromban, sem felnőttként nem hatott meg. Végig orvosi szemmel, tárgyilagosan tudtam nézni az eseményeket és azt gondolom, hogy ez egy egészségügyi beavatkozás, mint egy mandulaműtét kb., ami néha egy szükséges rossz.
2013. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 67%-os, nem volt egy abortuszom sem. Nem is tervezem, hogy legyen, mert ha besikerülne egy baba most vagy míg nem akarnánk, akkor is megtartanánk, ezt mi már, mint eshetőséget, megtárgyaltuk a párommal (ahogy az normális lenne egy komoly kapcsolatban).

De attól, hogy engem ez nem érint személyesen, még nem vagyok olyan szűk látókörű, hogy másokat megvessek egy döntésért, amit nyilván nem örömükben hoztak meg!

Természetesen az olyan nőket/lányokat én sem nézem jó szemmel, akik úgy járnak abortuszra, mint más fodrászhoz, mert egyszerűen tojnak bele a védekezésbe.

Igen, én is azt gondolom, aki nem akar gyereket, védekezzen! Ne megszakítással, hanem normális módszerekkel, tablettával és/vagy gumival! De ha mégis teherbe esik (ami igenis megesik ezek ellenére is!), és úgy érzi, az ő körülményeinek ismeretében nem tudja vállalni a születendő gyermeket, akkor joga van arra a döntésre jutni, hogy elveteti! Senkinek nincs joga ebbe beleszólni, legfeljebb a férfinak, aki még érintett ebben a történetben (bár nyilván az utolsó szó mindenképp a nőé).

Undorítónak tartom, ha ilyenen átesett nőnek nekiesnek, és gyilkosnak titulálják! Van elég baja neki, feltehetően. Nem kell a földön fekvő emberbe belerúgni! Aki ilyet tesz, az nevezi magát empatikusnak? Az pampog az életről, és a magzat jogairól? Az egy trágya, képmutató ember!

2013. jún. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
31%

A földön fekvőbe belerúgni, egyrészt értelmetlen, másrészt eső után köpönyeg - már ami a baba sorsát illeti. Egyszóval hiábavaló.

De ettől még aki megöli a saját gyerekét, az megöli a saját gyerekét. Aki pedig emberi életet kiolt, az gyilkol. Személy szerint úgy gondolom, az orra alá dörgölni ezt döntést, ha már végrehajtották, senkinek nem kell, de a dolgokat nevükön nevezni még nem bűn.

2013. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
41%

Mutasd meg, hol írja a büntető törvénykönyv, hogy gyilkosság az abortusz! Hol hallottál olyat, hogy orvost, vagy anyát, aki kérte az abortuszt, lecsuktak emiatt?

Az abortusz semmilyen tekintetben nem gyilkosság.

2013. jún. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 nikaa11 ***** válasza:
32%

PONT ezt akartam én is kérdezni előttem szóló????

igazad van.

2013. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
39%
"A magzat koponyajat szettorik meg a mehben, illetve a vegtagjait is roncsoljak, hogy konnyeden kijojjon." - hogyne, kedves #10-es válaszadó, hogyne... bár ha nem a magzatvédős portálok elrettentőnek szánt hazugságait és féligazságait olvasgatnád, hanem valami szakirodalom-jellegűbb dolgot, akkor rájönnél, hogy a ma Magyarországon az átlagosnak számító 12. héten belüli legális abortusznál pont ilyen nincs, amiker írkálsz... az van ezzel szemben, hogy szükség szerinti előtágítás után fognak egy Hegar-nak nevezett fémpálca-sorozatot, feltágítják a méhszájat olyan sacckb ujjnyi tágasságura, majd a vákuum-szívó élmerev műanyag csövét bevezetve kiszippantják vele a méh tartalmát. Ennyi. Semmi horror, semmi vérfürdő, semmi "szétroppantott koponya" - mi a fenét roppantanának egy 12 héten belüli embrión, az maga rejtély, ma a Magyarországon elvégzett átlagos abortusznál - 9. hét környéke - akkora az egész magzat, mint egy olajbogyó. Amit az elmúlt napokban kezdtek linkelgetni itten, az ott bukovári, hogy hagyományos küretkanállal kaparnak benne, ami nálunk 2002 óta TILOS terhességmegszakítási célból... pl.
2013. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
11%
2013. jún. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
55%
Igen, és itt hol van az abortusz? Ja és wikipediát nevezed te forrásnak, nem mellesleg? :D
2013. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi időm volt erre és ezt mindenki érti. Arra tökéletes, hogy fogalmilag meghatározza, mit nevezünk emberölésnek. Mondd, melyik definíció nem állja meg a helyét az abortusz vonatkozásában? A magzatelhajtás egy fajtája az emberi élet kioltásának, ugyanúgy, mint az euthanázia, aminek szintén külön, önálló terminus technikusa van. Azaz gyilkosság.
2013. jún. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!