Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben megtartanátok a...

Ilyen esetben megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés

Második gyerek lenne, a nagy 1,5 éves.

A lakás 27nm, egy nagy szoba galériával, plusz konhya, fürdő. Most a szülők hálója a galéria, a lenti szoba a gyerekszoba, nappali, étkező.


Most kap anyuka gyed-et, de ugye a második gyerekre már csak gyes fog járni.

Apuka fizetése 140.

Hitel+rezsi 70-90 között.


Gyógyszeres védekezés mellett fogant.


2013. máj. 7. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Hát, elég szűkös lenne. A lakás is 4 főnek, meg az anyagi keret is.
2013. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2013. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Valószínűleg nem tartanám meg.
2013. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon nehéz döntés. Meddig kell még fizetni a hitelt?


Ha jól tudom, de ennek nézz kérlek utána, a 2. gyerek után is jár a TGYÁS, GYED, GYES sorrend.

A TGYÁS-t pedig nem a GYED-ed, GYES-ed alapján fogják számítani, hanem a szerződés szerinti béred, de legfeljebb a minimálbér kétszerese lesz a számítás alapja.


Férjed mit szól a babához?

2013. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Én csak egy dolgot nem értek az ilyen és ehhez hasonló kérdésekben. Ha vki rendesen szedi a fog.gátlót, nem szed más gyógyszert mellette, nem volt hasmenése, nem hányt, nem kapott antibiotikumót..., hogy a fenébe lesz terhes??? Közel 10 évig szedtem fog.gátlót, soha egyszetlen egyszer sem lettem terhes, addíg, amíg szedtem. Ha pedig vki nem tartja be a szabályokat, akkor ne mentegetőzzön azzal, hogy terhes lett a gyógyszer mellett.

Egyébként ilyen körülmények között nem tartanám meg! Sőt 1-et sem vállaltam volna!

2013. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Járni fog a gyed és tgyás is. miért járna csak a gyes?? egyébként ez nem olyan rossz helyzet. nem is olyan szűkös a hely, az anyagiak sem olyan vészesek- jó nem luxusban, de ennyiből is el lehet jól éldegélni...
2013. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak gyes járna is 90 maradna, az meg alapdolgokra elég bőven...
2013. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

Én mindenképpen megtartanám.Biztosan nem vetetném el.Abortusz ellenes vagyok.

De a te döntésed.

2013. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha az anya továbbra is gyedet kapna, akkor megtartanám. Van, akinek csak a rezsije 70 ezer. Ha 140 ezret keres apa, a rezsi és hitel után is, jobb esetben megmarad 50 ezer, erre még rámegy anyuka gyede, ami legkevesebb szintén 50 ezer, ha minimálbérből számolom. Két gyerekre 26600 Ft családi pótlék jár és a családi adókedvezmény 2 gyerekre 20 ezer forint.Ha apa fizetéséből marad 50 ezer, akkor anya gyede is legyen 50 ezer +26600 családi, az már 76600 Ft. Összeadva ez 126600 Ft, úgy hogy a hitel és a rezsi már ki van fizetve. Szerintem ez bőven elég, nem nagy lábon persze, de meg lehet élni belőle, a gyed lejárta után anyuka meg gondolom menne vissza dolgozni, tehát még több lenne a bevétel. Mi is ennyiből élünk, külföldre nem megyünk igaz nyaralni, de minden másra telik. Tudunk ruhát, cipőt, gyógyszereket, pelenkát is venni, játékokat is, de azt úgyse veszünk minden hónapban. A kicsi a nagyobbtól sokmindent megörököl, én pl. babakocsit, kiságyat se vettem másikat, ruhát is sokat megőríztem.

Ha csak gyes járna, az nehezebb kérdés, mert itt már nagyobb a jövedelemkiesés.

2013. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne elférni ilyen kicsi helyen?
2013. máj. 7. 11:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!