Elvetessem a babámat?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és teherbe estem,a szüleim aztmondták hogy ök felnevelik,de én inkább elvetetném.Majd ha felnövok még lesz gyerekem,és nem akarom elrontani a fiatalságom további szakaszait.(most nem kioktatást kérek hogy milyen szerencsétlen vagyok hogy ennyi idosen terhes hanem segitseget mert tudom hogy rossz tett volt)
2013. jún. 23. 20:52
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Én ezt teljesen értem,és elfogadom hogy még gyerek vagyok hozzá de ha már megtörtént vállalno kell.A barátommal 3 éve vagyunk együtt.
2013. jún. 25. 11:53
 32/44 anonim ***** válasza:
53%

Akar anyukad anyosod neveli a tied lesz a te tested resze.Nem lesz konnyu sok lemondas a tested valtozik de megeri majd egy nap gyereked felnott lesz es elmeseled neki ot valasztottad az eletet.

Az egyetlen hatrany hogy gyerekkorodnak ezzel vege felnott no leszel anya orokre.

A csalad sokat fog segiteni dexanya te leszel es orokre felels leszel egy masik emberert.

Nagyon sok erot kivanok neked nektek.

2013. jún. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
52%

Védekezés mellett lettem terhes 16 évesen, sajnos nem tarthattuk meg, beteg lett volna a pici, azóta sem lehet gyerekem.

Anno én is azt gondoltam, hogy később biztos egy rakás gyerekem lehet majd, de sajnos nem úgy sikerült a műtét, ahogy tervezték.

Nem kioktatás, nem rábeszélés, azt csinálsz amit akarsz, de van egy jó mondás, ami azért sokszor eszembe jut: "Ember tervez... "

2013. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező (#31) "de ha már megtörtént vállalno kell." - "kell" az nincs, eldöntöd - vagy ideális esetben ketten a barátoddal eldöntitek - hogy számotokra mi a leghelyesebb, és aztán a továbbiakban aszerint cselekszetek, ennyi. Én a #22-ben már leírtam, hogy egy ilyen helyzet, amiben vagytok, miért lehet problémás... de ugye a saját szüleidet, a saját családodat te ismered nem mi, te tudod, hogy mennyire segítenének önzetlenül, vagy ellenkezőleg, mennyire élnének vissza a helyzettel... ezt mi nem tudhatjuk.

Írt már ide a GYK-ra olyan (nagy)apa, akinél egyértelmű volt, hogy nyugodtan vállalható lenne a gyerek, mert eleve úgy állt hozzá, hogy a döntés a fiatalság dolga, ő abban fog segíteni, amit a lánya, meg annak a párja eldönt és kér, nem a saját akaratát, a saját véleményét akarta keresztül nyomni rajtuk. Tiszta sor.

És hát akadt ellenpélda is, van itt olyan kérdés is, amiben a 16-17 körüli lány az öngyilkosságot fontolgatta, mert a szülei belenyomták a gyerek felvállalásába, és azóta basáskodnak rajta, osztják be minden percét, és szabják meg, hogy mit hogyan csináljon.


Szóval van ilyen is, meg van olyan is, nincs általános okosság, meg általános tanács. Döntsétek el a pároddal, hogy mit akartok, és azután ahhoz ragaszkodjatok, akárki is magyaráz akármit.

2013. jún. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
Nekem van egy osztálytársam akit az anyja 16 évesen szülte meg és a többi gyerek folyton csúfolják hogy:úristen a te anyád egy k+urva. Én meg még pár gyerek nem csúfoljuk mert mi legalább tudjuk hogy nem tehet róla és jó hogy az anya nem vette el tőle az életét.
2013. jún. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
köszönöm ezeket a kedves szavakat,és télleg nagy gerinctelenség ha emiatt csúfolják,hiszen szegenynek nem lehetett könnyü gyerekorra emiatt,és ez szegénynek nagyon fájhat...
2013. jún. 25. 18:58
 37/44 A kérdező kommentje:
úgy döntöttünk hogy világrahozom ezt a gyereket :) szeretetben felnö és majd minden rendben lesz
2013. jún. 25. 18:59
 38/44 anonim ***** válasza:
gratula:) 1-es.
2013. jún. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
de jó! Sok boldogságot hozzá!
2013. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Ez remek!Gratulálok!35-ős vagyok.:)
2013. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!