Megtegyem vagy ne?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 eves kislanyom, o a szemunk fenye. Most pedig ugy nez ki, hogy ismet terhes vagyok. Ez meg nem biztos, de kesik a menstuaciom. A ferjem mar akkor ellenezte a masodik gyereket, mikor csak szoba hoztam. Most tudja, hogy kesik a bajom, de nem akar rola tudomast venni. mikor azt mondtam, mi lesz ha veletlenul teherbe esek, azt mondta, hogy el lesz vetetve. En meg azt nem szeretnem. Hogy tudnam meggyozni, hogy valtoztesson a hozzaallasat. Es persze mindennek az anyag helyezet az oka.
2013. júl. 4. 21:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Feleslege addig beszélni róla amig azt sem tudod, hogy tényleg terhes vagy-e.
2013. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem védekeztetek akkor az az ő hibája is, hogy össze jött a második baba. Már pedig valami baj volt a védekezéssel, mert nem védett. Mi nem állunk jól anyagilag még is azt mondom, legalább 2 gyerek lesz. (egy van most pocakban) Részemről az anyagiak nem kifogás. ez egy közös döntés lesz, kénytelenek lesztek megoldani. De egyenlőre még semmi sem biztos, így csak elméleti a probléma. Mért nem tesztelsz?
2013. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
64%

Az elsőnek igaza van.


Amúgy ha a párom semmi esetre nem akarná, meg ha így veszélybe kerülne a megélhetés, az első gyerekem kárára menne, akkor nem tartanám meg.

2013. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
"Véletlenül" elfelejtetted bevenni a gyógyszert,mert védekezés mellett azért más is lehet nem csak gyerek ha pár napot késik.
2013. júl. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%
Előbb tud meg mi van aztán ráérsz azon agyalni mi legyen. Szerintem ha az vagy akkor üljetek le és közösen döntsetek. A párod nem kényszeríthet abortuszra ez nem így működik, hogy kijelenti el lesz vetetve és kész. Ilyen nincs. Amennyiben úgy érzed hogy feltudnátok nevelni akkor probáld meggyőzni, ha nem akkor ne.
2013. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
53%

Mit jelent, hogy az anyagi helyzet az ok? Mindketten dolgoztok? Te kapnál gyed-et?

Ha olyan rossz lenne a helyzet, hogy alapvető dolgokat nem tudnék megadni a gyerekeknek (gyógyszer, gyümölcs, zöldség, hús, cipő stb), akkor elvetetném.


Egyedül el fogod tudni tartani őket? Lenne hol laknotok?

2013. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%

Előbb tudd meg, valóban jön-e a baba.

Ha igen, gondold át az első gyerek tapasztalatai alapján, mikor tudnál leghamarabb munkát vállalni a GYED mellett, hogy segítsd a család megélhetését, és ezt beszéld meg a férjeddel. Kérdezd meg szüleidet, baj esetén fordulhattok-e hozzájuk.

Azt írod, a kislány a szemetek fénye: és hát két szemetek van...

A gyerekeknek fontos, hogy mindenük meglegyen, ami valóban szükséges, ahogy írta is valaki, nos én mindezek mellett a testvért is annak tartom.

2013. júl. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk pont ugyanez a helyzet annyi különbséggel, hogy már két gyerekünk lett, és védekezés mellett lettem újra terhes. A férjem sem akarta sosem a 3. gyereket, de mikor megcsináltam több napos késés után a tesztet, és pozitív lett, azt hittem változik a véleménye, de nem. Egyszerűen hajthatatlan, és nálunk is az anyagi okok miatt. De nem a mostani helyzet miatt fél, mert most simán beleférne még egy 3. gyerek az életünkbe, hanem hogy mi lesz később. De hát hiába mondom neki, hogy két gyerekkel is bizonytalan, hogy mi lesz 10-20 év múlva.

Nekem már sajnos megvan az időpontom a műtétre, pedig minden porcikám tiltakozik ellene, de muszáj lesz megtennem.

2013. júl. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
53%

Szegény utolsó! Pedig senki sem tudhatja, mit hoz a jövő. Miért ne lehetne könnyebb, mint most?

Remélem, a férjed meggondolja magát, olyan jó lenne!!! A harmadik picike is az övé, csakúgy, mint az első kettő.

2013. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
34%

Hivatkozz arra, hogy a gyereknek kell testvér, mert ha meghaltok (egyszer...), nem marad egyedül. Vagy arra, hogy nyudíjas korotokban 2 gyerek jobban tud támogatni, vagyis "anyagilag" jobban megéri. Ez persze félig vicc, de sajnos egyben az igazság is.

Ha szeretnéd a babát, ne vetesd el.

Nálam nem volt szívhang, és úgy is borzalmas volt.

El nem tudom képzelni, mi viszi rá a nőket, hogy ennek kitegyék magukat egy élő, egészséges babával...

2013. júl. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!