Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Gonosz vagyok amiért ilyemi...

Gonosz vagyok amiért ilyemi megfordul a fejemben?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves fiam és most vagyok 20 hetes kismama. Mégcsak 22 vagyok, vagyis eddig nem dolgoztam. Férjem dolgozik, most készülünk házat venni. Tudom gáz de eddig szüleimnél laktunk. Kerestünk mi eddig is házat de nem kaptunk hitelt, most úgy tűnik megtörik a jég. Ha mégse akkor marad az albérlet. Szóval nem bántam meg ezt a két csöpséget mert ők a mindenem és nem adnám semmi pénzért őket. De már nagyon vágyom rá hogy megszülessen a pocaklakó és betöltse az egy évet, hogy legalább négy órában dolgozhassak. Már vágyom rá hogy én is bele adjak a közösbe hogy emberek közé menjek, hogy hasznosnak érezzem magam és hogy pénzt keressek. Ezért bár mindig óvatosak vagyunk, de megfordult a fejembe hogyha véletlenül ne adj Isten becsúszna egy harmadik nem tartanám meg. Ezt férjemnek is mondtam ő nem mondott semmit rá. Úgy bánt hogy ilyesmi az eszembe jut, szőrnyű bűntudatom van mikor erre gondolok és nagyon önzőnek érzem magam. Abortuszra gondolok egy nem létező gyerekről miközben most is babát várok. Ugye nem kezdek megbolondulni és nem vagyok gonosz?
2013. júl. 9. 22:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom én azt a gyereket, akit az anyja azért szült a világra, h a társadalmunknak szívességet tegyen...Nem azért, mert szerették volna, neeeemm.


Régen is volt, h az asszonyok katonát szültek a nemzetnek. És ezt kidüllesztett mellel hangoztatták. Ott is maradt mind. Szüljön a társadalomnak a halál faasza, én magamnak szülök és a férjemnek.

2013. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Ebben semmi különös nincs, amin agyalsz. Ezt mindenki letisztázza magában: 1, 2 vagy 3 gyereket szeretnék, többet semmiképp sem. Nemcsak anyagilag és fizikailag kell bírni, hanem szellemileg is. Mondom ezt én, miután 2 gyerek közül a kicsi 1 éves volt tavaly, tervek szerint visszamentem volna idén dolgozni, és tavaly ismét terhes lettem, ikrekkel ráadásul. Agyaltam sokat, de végül megszülettek :)

De érzem, hogy nem tudok annyi figyelmet fordítani a 2 nagyra, plusz a 2 picire sem, mint szeretnék. (Mielőtt nekem esnek a bősz ősanyák, akkor még egyszer: mint ÉN szeretnék.).

Mikor a picik 2 évesek lesznek, megyek vissza dolgozni. És többet nem szeretnék szülni. Nekem ennyi, azaz 4 gyerek a teljesítőképességem határa. Ennyinek tudom még megadni, ami kell. Nem vegetálni szeretnék velük, hanem tényleg, amit a nagy is megkapott: figyelem, állatkert, vásárlás, tábor, (a 3 kicsinek ha együtt mennek, 60.000 Ft lesz (mostani áron), és egyszerre kell kifizetni). Nem akarom azt mondani nekik, hogy nincs. Persze, úgy is lehet gyereket nevelni, hogy semmire sem telik, és azt mondja az ember, nem baj, ha nincs kisvonatod, meg autód, de vannak testvéreid, mert ilyet is hallottam már. De én nem ilyen életet akarok nekik.

2013. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, butaság ezen agyalni én is tudom. S persze hogy tesszünk majd ellene, védekezzünk. Eddig is védekeztünk és soha nem lettem terhes csak mikor szerettük volna. Csak nagyon agyalos meg aggódos vagyok. Szerettem volna fiatal anyuka lenne. Úgy érzem ezt sikerült elérnem. Persze a férjemmel közösen. De mostmár szeretnék mást is tenni a gyerek nevelésen kívül. Lehet hogy valóban sok időm van ilyesmiken gondolkozni. Pedig nem szándékosan teszem. Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 10. 11:38
 14/16 A kérdező kommentje:
Dehogy szülök harmadikat. Igazából a másodikat is csak öt hat év múlva terveztük, de aztán meggondoltuk magunkat, mert nem akartunk nagy korkülömbséget, és ha elkezdek dolgozni akkor nem szeretnék két három év múlva megint szülni menni. Alig várom hogy dolgozzak és félek nem vennének vissza. Tisztában vagyok vele mire válalkoztam és hogy nem lesz könnyű, de szerencsére nem vagyok válogatós és minden munka megteszi ami tisztességes. Csak munka legyen amiért fizetnek. De igazából egy nagy bevásárló központban szeretnék dolgozni, annak örülnék legjobban. Nem akarok élösködőnek tünni aki csak szüli világgá a gyerekeket. Ezért is jutott eszembe hogy mi lenne ha becsúszna a harmadik. S attól érzem magam rosszul hogy az abortuszra gondolok. Butaság ezt én is tudom. Most amúgy is mindent túl aggódom lehet hogy a terhesség miatt. Azért köszönöm mégegyszer a válaszokat.
2013. júl. 10. 11:48
 15/16 anonim ***** válasza:
nagy bevásárló központban 2 kisgyerek mellettt? AZt ugye tudod hogy ott este 9-ig nyitva vannak a boltok.... Általában 12 órás műszakban. Nem éppen kisgyrekes anyukának való meló....
2013. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de nagymamájék segítenek. S elsőre csak négy órában mennék már ha felvennének. Mindegy majd ezt is megoldom. Dolgoznom akkor is kell.
2013. júl. 10. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!