Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ekkora szociális problém...

Miért ekkora szociális probléma az abortusz kezelése?

Figyelt kérdés

Úgy értem,miért ellenzik ennyien?

Nem az ő vaginájuk.Nem az ő méhük.Ergó nem ők döntenek arról hogy mit csinálnak mások az életükkel.Ilyen egyszerű.

Mindenkinek van EGY vaginája.Ha több van,forduljanak orvoshoz vagy ördögűzőhöz.De a többségnek egy van,a sajátja,és a saját vagináját saját magának kell rendben tartania,és az az ő saját dolga hogy tele akarja pakolni a méhét és az életét egy-két gyerekkel vagy nem.


Ha annyira az "életet védik" akkor miért nem gondolnak a nő életére?Az is ugyan olyan fontos.Miért nem segítenek a szegényeknek?Miért nem törődnek a sebesültekkel,a hajléktalanokkal,az idősekkel,a betegekkel,akiknek az életüket tönkreteszi a folyamatos diszkrimináció,akiket bántanak az iskolában,akiket vernek otthon,akik nem mernek kimenni az utcára mert rettegnek hogy valaki az első sarkon torkon ragadja őket,akik nem tudnak egy férfi szemébe nézni többet,akiket lenéznek és leköpnek az utcán csak azért mert más a szülőhazája vagy a rassza,na,velük miért nem törődnek?

Az élet úgy tűnik csak addig fontos nekik ameddig még nem született meg.Utána már lesz-rják.


2013. aug. 23. 21:31
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Hihetetlen, hogy ebben a kategóriában rendszeresen feltesznek provokatív kérdéseket, és mindig vannak jó néhányan, akik egyből (összea)ugranak.
2013. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Szerintem a következő okok miatt okoz ez a kérdés társadalmi problémákat:

-először is, mint ahogy szerinted mindenkinek joga van a saját testéről dönteni, úgy joga van a szabad véleményhez is, akkor is, ha az nem egyezik meg a tiéddel.

-másodszor, nem csak a saját testéről dönt ilyenkor az ember, hanem egy új életről is, akár gyermeknek tekintjük magzat állapotban, akár nem.

-harmadszor, nekem meggyőződésem, hogy a nagyon szélsőséges eseteket leszámítva az apának is van ebbe beleszólása. Lehet, hogy nem ő szüli a gyereket, de épp annyira az ő vére is.

-a keresztény és egyéb vallásúak eleve ellenzik az abortuszt, mert azt gyilkosságnak tartják. Nem várhatod el tőlük, hogy ne így gondolják.

-és magát a problémát az okozza, hogy akik ellenzik az abortuszt, azok sokszor épp olyan elvakultak a saját nézetükkel kapcsolatban, mint te a tiéddel.


És csak hogy kontextusba helyezzem a véleményemet: Én nem ellenzem az abortuszt, mert igenis van annál rosszabb sors, mint meg sem születni. De szomorúnak tartom, hogy az abortusz mára ennyire könnyű döntéssé vált.

2013. szept. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Azért ekkora szociális probléma,mert ha nem akar gyereket,védekezzen rendesen!Ne utána nyivákoljon,hogy jajj ez annyira nem jókor jött meg stb...Ez pontosan ahogy az első írta,egy legális gyilkosság.Az a kis magzat is egy élet,és nem tehet semmiről.Egyszerűen a hideg kiráz az undortól,amikor valaki azt mondja,hogy hát véletlen elfelejtettük a védekezést és összejött és most nincs erőm,hogy belekezdjek...szánalmas.Nekem 2 gyermekem van most és a kisfiamra nem számítottunk.Nem is álltunk úgy anyagilag(sőt,nagyon nem),és volt egy érzésem,hogy nehéz lesz megoldani,de nem érdekelt!Meg se fordult a fejünkben az abortusz.Van egy ismerősöm,akin már elvégezték egyszer..azóta sem heverte ki:) Ez nem játék.

De! ha mondjuk egy fiatal lányt megerőszakolnak és úgy,akkor megérthető..legalább is szerintem.Viszont ha leányzó meg a barátja összefekszik és nincs védelem,akkor így járt..arassa le a gyümölcsét:)

Vannak emberek,aki próbálnak segíteni.Biztos te is kérdező:) Az abortusz van olyan nagy probléma,mint amiket leírtál.

2013. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
2013. szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!