Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért ekkora szociális problém...

Miért ekkora szociális probléma az abortusz kezelése?

Figyelt kérdés

Úgy értem,miért ellenzik ennyien?

Nem az ő vaginájuk.Nem az ő méhük.Ergó nem ők döntenek arról hogy mit csinálnak mások az életükkel.Ilyen egyszerű.

Mindenkinek van EGY vaginája.Ha több van,forduljanak orvoshoz vagy ördögűzőhöz.De a többségnek egy van,a sajátja,és a saját vagináját saját magának kell rendben tartania,és az az ő saját dolga hogy tele akarja pakolni a méhét és az életét egy-két gyerekkel vagy nem.


Ha annyira az "életet védik" akkor miért nem gondolnak a nő életére?Az is ugyan olyan fontos.Miért nem segítenek a szegényeknek?Miért nem törődnek a sebesültekkel,a hajléktalanokkal,az idősekkel,a betegekkel,akiknek az életüket tönkreteszi a folyamatos diszkrimináció,akiket bántanak az iskolában,akiket vernek otthon,akik nem mernek kimenni az utcára mert rettegnek hogy valaki az első sarkon torkon ragadja őket,akik nem tudnak egy férfi szemébe nézni többet,akiket lenéznek és leköpnek az utcán csak azért mert más a szülőhazája vagy a rassza,na,velük miért nem törődnek?

Az élet úgy tűnik csak addig fontos nekik ameddig még nem született meg.Utána már lesz-rják.


2013. aug. 23. 21:31
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
93%

Utolsó, örülök, hogy véded a magzatot.

De azt az anyát véded esetleg aki önhibáján kívül hajléktalan szállón kénytelen végigcsinálni a terhességet, küzdenie, koldulnia kell. Adsz neki enni, vagy pénzt vagy ruhát, vagy munkát.

Ott van a szíve alatt a gyereke, se megszabadulni nem tud tőle, mert se kerete se se se, de jelenleg esélye sincs arra, hogy hazavigye, haza neki sincs fedél a feje felett.


Véded a magzatot, de az anyát nem, pedig akik abra mennek nem mind véreskezű gyilkosok, csak ezt osztotta a rendszer rájuk.

Nem az ab ellen kellene fellépni, hanem az ellen ami a világban folyik, hogy lehetetlen az élet, a nő 10*többet kell gürizzen, lenézik, megvetik, ha anya ha nem anya... És ha ezt megszünteted, akkor kiürülnek a kisműtők, és a cirkuláló ágyak megtelnek kisbabás anyukákkal, addig viszont amíg az emberek így alakítják a világot, a gyengéb dögöljön éhen, addig létjogosultsága lesz-van az abnak...

2013. aug. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok se igazán ellene és mellette sem az abortusznak.De.Azok akik annyira lehordják mindennek az abortuszon átesett nőket ajánlok néhány tényt a figyelmükbe:

Nincs 100%-os biztonságú védekezés.Különbség van azért az olyan nők között akik úgy járnak abortuszra mint a jó kútra mert ész nélkül szexelnek,és a között a nők között akik 1-2-szer volt abortusza mert védekezés mellett besikerült.

És a kérdező második bekezdésének harmadik mondatától bizony nagyon sok igazság van abban amit ír.

2013. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 5-ös.Bizony van ,hogy valaki véletlenül teherbe esik.És attól még nem idióta.

Nem hiszem ,hogy Te még nem hallottál olyat ,hogy pl.valaki hurok mellett teherbe esett,vagy gyógyszer mellett.

Nekem ilyen olyan is van az ismeretségi körömben.

2013. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Lanfear!


Én már válaszoltam egyszer a felvetéseidre, amire Részedről SEMMI érdemi reakció azóta sem érkezett... Akkor is demagógnak tartottam, amit mondtál, most is. Íme a link:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


A kérdéseim Hozzád most is ugyanazok. És türelemmel várom a választ. A valódi választ.

2013. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
43%
És még valami, ha megengeded, idéznélek: "... a gyengébb dögöljön...". -Na ez az abortusz lényege, ebben egyetértek veled. És mélyen elítélem ezt a gyakorlatot.
2013. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 68%-os fórumtárs!


Úgy látom, nem vagyok egyedül abbéli maggyőződésemmel, hogy a kérdés eleje színvonaltalan és összefüggéstelen, feminista maszlag. A végében van ugyan igazság, csak nem tudom, hogyan kapcsolódik az abortusz problematikájához.

Én pl. magzatvédőként mélyen elítélem a kirekesztést: így a magyarellenességet, a keresztényellenességet, az abortuszt, a palesztin gyerekek elleni aljas hadviselést, a gyermekbántalmazást, pedofíliát... Ettől még nem vagyok populista feminista vagina-imádó. Távol álljon ez tőlem.

2013. aug. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%
Azért mert mindig könnyebb más felet ítélkezni mint a saját dolgukkal foglalkozni. Teljesen igazad van, és ez szomorú. De sajnos nem tudsz vele mit tenni. Az emberek ilyenek, csak addig érdekli valami őket amig tart a csoda. Utána hipp hopp elfelejtik. Hiába de sokkal rosszabb az ha nincs mit enni adni a gyerekednek, ha nem tudod orvoshoz vinni ha beteg, ha nincs rendes cipője, annál mintha megsem született volna. Egyébként ez annyira magánügy hogy azt se értem mindek írják ki ide egyáltalán. Főleg ennyi fanatikus közé.
2013. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
39%

Akkor arra varrj nekem gombot, hogy amikor önző nőről beszélünk akkor az erőszakon átesett nő védtelen magzata, vagy a beteg magzat miért mehet a süllyesztőbe. Ezekben az esetkeben miért mondod, hogy szegény nő-család, és el sem hangzik a szegény magzat.

Ha erőszak, akkor egy mocskot lemosunk, ha beteg hát de beteg, pedig ők is élnek....

Na ha ezekre adsz egy olyan élettel és nem csak emberi "önzéssel" magyarázhatót meghajlok az előtt, hogy az ab ellenzői valóban teljesen jogosan dumálnak.


Mert őket is negatív gyengébb dögöljön, negatív megkülönböztetés áldozatai, ugyan úgy ahogy az ab miatt tönkre ment nők, halott babák....

2013. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Lanfear!


Nem mindenki egyforma indíttatásból magzatvédő. Mások nevében nyilatkozni nyilván nem tudok, csak a magaméban. Hívő ember vagyok. Van nem tervezett gyerekem. 35 évesen szültem őt. Nem éltem az amniocentézissel, hiszen vállaltam és vártam a gyermekem, akármilyen is. Ez az álláspont éppen ezért teljes mértékben szubjektív, csak saját magam elé támasztott elvárás. A vádjaid tehát, melyek szerint ilyen esetekben személy szerint szemet hunynék, vagy kivételt tennék, természetesen nem állják meg a helyüket.

Az viszont már tény, hogy az erőszakból fogant, valamint a beteg magzatok aránya a várandósságok számát tekintve úgy kb. 1 - 2 %. Én szívesen kifejtem az álláspontomat róluk, de megtennéd, hogy Te meg a tiédet a többi 98 - 99 %-ról?

Fele-fele helyzetnek feltüntetni ezeket az arányokat durva csúsztatás, bár ebben biztosan egyetértünk.

2013. aug. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Lanfear!


Ugye tisztában vagy a ténnyel, hogy csupa-csupa olyan körülményt vázolsz, ami az eseteknek csak elenyésző, vagy talán nem is létező része (pl. a hajléktalan nő, meg az erőszakból fogant baba stb.) Hozzátenném, hogy - maradva a te elég elszállt példáidnál - mondjuk egy hajléktalan nő kétlem, nagyon kétlem, hogy egyáltalán eljut az legális abortusz gondolatáig. Gondolj már bele egy kicsikét a helyzetbe! Ha ő egy bokorban félrevonulva, egy bot segítségével megöli a sejtett terhességét (mert nyilván nem vásárolt házi terhességi tesztet, így max. tényleg csak sejtheti a dolgot), ott nincs vitatéma. Ott ő döntött. Elmondhatjuk, hogy fúj, de undorító, hidegvérű gyilkos, de nem lesz belőle társadalmi vita, ugyanis nem legálisan, az állam által úgymond elismerve, orvosi beavatkozás által elvégzett terhességmegszakításról van szó. Úgyhogy nem jó a példád. Tegyük fel, hogy a hajléktalan nő mégis valahogy eljut abortuszra... Ez az eseteknek hány százaléka szerinted? 0,5%? 0,05%? Szerintem kb. ennyi.


Az erőszakból fogant gyermek megint életszerűtlen. Szintén csak bele kéne gondolnod. Ha téged megerőszakolnának, nem tennél meg mindent azért, hogy véletlenül se ess teherbe? Nem vezetne az első utad a rendőrségre? A következő meg a nőgyógyászhoz? A megtermékenyült petesejt nem az erőszak pillanatában ágyazódik be (bár remélhetőleg, ezt tudod). Ott van legalább egy hét, amíg a nő - ha mást nem - egy nyomorult, földi halandók által is ismert esemény utáni tablettával már megelőzheti a nem kívánt terhesség létrejöttét, de orvosi közbeavatkozással mindenképpen. Tök egyszerű a megfejtés tehát: erőszakból fogant gyermek nincs, amennyiben édesanya odafigyel és felvállalja a vele történteket. Ha nem vállalja fel, nem megy elébe a dolgoknak stb. akkor később se akarjon megválni a gyermektől. Ha mégsincs igazam és anyuka mégis terhes marad mindenféle beavatkozás ellenére, akkor is legfeljebb hasonló arányokról beszélhetünk, mint az abszurd hajléktalan nő példájánál. Vagyis semmi, jelentéktelen, nem számottevő, nem képezheti vita alapját. Persze a törvényhozók hivatkoznak rá és természetesen hivatkozhatnak, hiszen ELVILEG van jogalapjuk azt vélelmezni, hogy erőszakból foganhat gyermek. Ettől függetlenül egyáltalán nem tartom elfogadhatónak, a terhesség megszakításának ilyen irányú indoklását, ha csak a nő tényleg mindent megtett az erőszak után, minden szükséges jogi lépést eszközölt ügye rendezése érdekében.


Én ezt gondolom. Innentől kezdve nincs megválaszolatlan kérdés a részedről, igaz?

2013. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!