Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 éves vagyok, és gondolkozom...

18 éves vagyok, és gondolkozom egy nem tervezett baba elvetetésén. Annyi a problémám hogy hallottam ha elvetetem utána nem biztos hogy lehet még gyerekem, és most nem tudom mit csináljak! Hány %-ban igaz ez az állítás a mai világban?

Figyelt kérdés

2013. okt. 12. 05:26
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó válaszolónak annyit, hogy normál esetben a nő nem vár 12 hétig...

Nekem volt abortuszom egy fél éve, a doki azt mondta, hogy 1:1.000 az esélye, hogy nagyobb gond fellépjen. És 1:10.000 az esélye, hogy ne lehessen később gyerekem. Tehát ez százalékban 0,01%-ot jelent.

2013. okt. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
17%
Tudom hogy nem vár addig senki!!De ezt leszámítva a velelőség ott van!!!!Miért nem lehet védekezni????? Mért kell elvetettni ha meg is lehetne előzni??Aztán lehet lepontozni!!!!!
2013. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
17%
Hivatalosan 1-2%,, tehát 1000 nőből tíz-húsz. Szerintem ez sok.
2013. okt. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
30%

Kesobbi meddoseg okai : meh veletlen kilyukadasa a vakumcso miatt

Fertozes az ab utan osszenovesek ettol.

Assherman syndroma komoly meddoseget okoz abirtus ill eu missed abortus utan.

Lelki okok buntudat

Ennyi gondolj bele merlegej es lepj gyorsan mert a baba szive mar a 7.heten dobog el benned.

2013. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
68%

Az első babámat elvetettem.Vagyis kénytelen voltam,17 évesen.

Hogy a kérdésedre válaszoljak,ne félj lehet még babád,ahogy nekem is lehetett,már modern a technika.Sajnálom,hogy így döntöttél,vagy döntesz,de nem ítélhetlek el.

2013. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, valójában nem tudni, hogy az 1-2 művi abortusz emeli-e és mennyivel emeli a meddőség esélyét, ugyanis nem különbözik statisztikailag a meddőség aránya a 0 és az 1-2 abortuszon átesett nők között, ennél nagyobb számú abortusznál mutatható ki statisztikailag értékelhető eltérés.

Egyébként meg úgy tűnik, hogy manapság már a meddőség oka valamivel gyakrabban a férfinál, mint a nőnél van.

2013. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig adott válaszokat. A védekezésről annyit, hogy védekeztünk, és pont ezért nagyon nehéz döntenem, mert szeretném, de sajnos semmi anyagi hátterem nincs, a szüleinkre nem akarjuk "rátenni", az árvaház meg szóba se jöhet. Az olvasottak alapján azt hiszem könnyebb lesz döntenem.
2013. okt. 13. 07:29
 18/36 anonim ***** válasza:
56%
szia,nekem 17 évesen volt abortuszom.Rohadtul kicsinált.Évekig ha láttam egy babakocsit sírva fakadtam.Most 31 éves vagyok és 15 hetes terhes.Ha megint 17 lennék megcsináltatnám megint ,mert abban a helyzetben akkor sajnos ezt kellett tennem,de ettől nem lesz könnyebb.Mostanában keresgettem papírokat és a kezembe kerültek az akkori papírok ,benne egy uh.képpel...gondolhatod mit éreztem,a szívem szorult össze.Én a helyedben inkább a lelki dologgal foglalkoznék ,mert szerintem az orvosi kockázat nagyon kicsi.Gondolod át rendesen mielőtt döntesz ,biztos ,hogy nem tudod,akarod most azt a babát?Tudom most min mész keresztül és akárhogy is döntesz sok sikert kívánok .
2013. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
79%
Én 17,5 éves voltam amikor teherbe estem,és abortusz mellett döntöttünk..minden rendben volt az abortusznál, bár közölték hogy a méhfalam megvékonyodott ezáltal igy nem biztos hogy teherbe eshetek mégegyszer ... Ma már 2 évre rá 3hónapos terhes vagyok és egy egészséges babát hordok a szívem alatt :) Megsem fordult a fejemben hogy elvetessem, annyira megviselt lelkileg az első és egyben utolsó abortuszom.... Tehát szerintem lehet még kisbabád!
2013. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
56%
szia,18-as vagyok...még annyit,hogy mi is védekeztünk,de kiszakad a gumi, és igaz bevettem az esemény utánit,de a papírján irt felszívódási idő után hánytam..mivel már lejárt az idő nem féltem..és így ha akartam volna sem ajánlották,hogy megtartsam mivel bevettem az esemény utánit..lehet károsodott...de nagyon nehéz volt így is.erre készülj fel,a lelki része nagyon nehéz.
2013. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!