Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » 18 éves vagyok, és gondolkozom...

18 éves vagyok, és gondolkozom egy nem tervezett baba elvetetésén. Annyi a problémám hogy hallottam ha elvetetem utána nem biztos hogy lehet még gyerekem, és most nem tudom mit csináljak! Hány %-ban igaz ez az állítás a mai világban?

Figyelt kérdés

2013. okt. 12. 05:26
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
65%
A 18-as válaszadó mindent leírt, ami csak elmondható erről. Ha nem döntöttél még, szerintem próbáld végiggondolni, mit hogyan tennél, intéznél, oldanál meg, ha nem létezne az abortusz lehetősége. Mindig van valami megoldás, még ha nem is ideális és minden igényt kielégítő, de sokkal jobb, mint egy abortusz.
2013. okt. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
83%
18 éves vagy! Akarsz még tanulni? A gyermek édesapja mit szól? Vállalná ő is a gyermek felnevelését? Tudom, hogy nehéz döntés, de ha az édesapjával még nem akarod összekötni az életed (mert, hogy egy gyereknek apa is kell!), és még tanulsz és tanulni akarsz, akkor vezesd el. Nem jó döntés, de a két rossz közül a jobb, hiszen alkalmatlanok vagytok a felnevelésére. Még élj, szórakozz, ráérsz az anyasággal! Alapvetően abortusz ellenes vagyok, de ha a gyermekem ebben a helyzetben lenne, neki ezt tanacsolnám. Meg persze azt, hogy legközelebb ilyen ne forduljon elő!
2013. okt. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
22/22 Megbeszéltük a dolgot, ő is nagyon örül, a szülők ahol tudnak segítenek, tudom hogy még várhattunk volna azért is védekeztünk. De a sors közbe szólt, ez a baba megakar születni. Nem tudom hogy van e lányod vagy fiad de ha erre kerülne sor (védekezés mellett) ez az ő döntésük lesz. ŐK lesznek a szülei. Én megtartom, mert egy egész életen át bántana a bűntudat, főleg ha az orvosok elszúrnának valamit és utána ezért nem lehetne. JA és ha az anyám tanácsára vetetném el és utána ezért nem lehetne gyerekem azt hiszem őt hibáztatnám amiért ráhallgattam és ez mindkettőnknek nagyon rossz lenne.
2013. okt. 15. 07:21
 24/36 anonim ***** válasza:
65%
Tiszta szívemből gratulálok és sok boldogságot kívánok az egész kis családnak! 21-es voltam
2013. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
58%

aki az eletet valsztja jol dont.

Isten sors karma stb(ki miben hisz) segiteni fog az utadon sok boldogsagot a babaval.

2013. okt. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
31%
Az elején éreztem, hogy végre van egy felelősségteljes lány, aki ismeri a korlátait és tudja, mit vállalhat be, mit nem. Tisztán látta a lehetőségeit, azt, hogy egy 18 éves nem képes önállóan sem érzelmileg sem anyagilag az anyaságra... Erre jön pár idióta, akiknek a monitor mögül nagyon könnyű osztaniuk az észt és meghozza a lány azt a döntést, amit valójában nem akart... Gratulálok nektek, kedves válaszadók!
2013. okt. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
Na hogy vagy, mi van veled? Megvan még a baba?
2013. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
22-es vagyok. Ha ezt már így eldöntötted (vagy eldöntené a lányom), akkor természetesen támogatnám a döntésében. Ha céltudatos vagy és tudod mit akarsz és az apa is ott áll melletted, akkor ez klassz dolog és gratulálok. Azért is írtam az előző kommentem elé, hogy azokat a kérdéseket meg kell válaszolni (apa, szülők, anyagiak). Ha minden oké, vagy legelább is melletted állnak én sem vetetném el. Sok sikert hozzá!
2013. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
22 és 27-es.Igen, megvan a baba. Úgy döntöttünk megtartjuk. A szülők mellettünk vannak, és mindenki várja. Most már én is nagyon várom.
2013. okt. 20. 08:17
 30/36 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök és gratulálok nektek! Kitartást és sok boldogságot!
2013. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!